DEER: '18 Honda Civic Sedan 1.5 T Elegance M/T, Lunar Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumva tu erai azi pe la Floreasca? am vazut un civic gri cu ,,cutia'' deasupra. Nu mai retin minte numarul) ceva cu Y?

    Comment


    • Nope
      sunt in sibiu de o saptamana

      Comment


      • Azi am montat folie pe geamuri luneta si geamuri spate - Llumar folie ceramica -570 ron
        urmeaza si cele de fata curand

        abea dupa ce-am ajuns acasa am realizat ca stopul de frana e acoperit de folie
        e legal? Presupun ca trebuie decupat, corect?


        Last edited by Deer; 20-09-18, 00:00.

        Comment


        • http://i845.photobucket.com/albums/ab14/DEERWIZZEL/IMG_20180919_200307_zpsx9wqjgje.jpg

          Comment


          • Scuze pentru dubla postare
            nu reusesc sa editez/sterg sau, sa adaug poza corespunzatoare de pe telefon.

            L.E.: a fost anulat stopul de frana din interiorul masinii
            trebuie sa merg sa vad ce au facut, sa-i pun sa decupeze folia si sa activez stopul...
            Last edited by Deer; 20-09-18, 05:40.

            Comment


            • Click image for larger version

Name:	IMG_20180919_200248_zps2cchcxqk.jpg
Views:	106
Size:	37.0 KB
ID:	849329

              Comment


              • Cum adica au dezacitivat stopul? eu am pus tot la llumar folia,la garajul de pe fundeni, si au acoperit foarte frumos stopul si este foarte vizibil prin ea, deci de ce sa iti faci probleme daca e legal sau nu?. Plus ca daca o decupezi, o sa arate ca naiba.

                Comment


                • Originally posted by alexme24 View Post
                  Cum adica au dezacitivat stopul? eu am pus tot la llumar folia,la garajul de pe fundeni, si au acoperit foarte frumos stopul si este foarte vizibil prin ea, deci de ce sa iti faci probleme daca e legal sau nu?. Plus ca daca o decupezi, o sa arate ca naiba.
                  au uitat sa-l mufeze... m-am exprimat eu gresit
                  nici eu nu o sa decupez, o las asa, sunt curios cum se vede.
                  au zis si ei ca o sa arate naspa daca o decupeaza
                  mie-mi place maxim cum arata asa

                  Comment


                  • Nu stiu cat de luminos e al 3-lea stop la Civic-ul vostru, dar pe generatia IX sedan, luneta acoperita complet cu folie aproape ca anuleaza stopul central, cel putin ziua...
                    ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

                    Comment


                    • Guys intrebare
                      ieri pe autostrada am mers cam tare, gen 140-160
                      de la 140 in sus a inceput sa trepideze capota (doar partea stanga) de am crezut ca-si ia zborul.
                      initial amfost crezut ca nu-i inchisa bine.
                      a mai patit cineva asa ceva?

                      Comment


                      • Eu nu am patit, desi am mers si cu 180. Acum nu stiu cum difera capota la Sedan fata de Hatchback, dar clar nu are voie sa faca asta, avand in vedere ca masina e proiectata sa poata trece de 200...

                        Comment


                        • O sa merg la serice sa verifice, ceva nu e ok.
                          de prins e prinsa bine, insa metalul pare destul de maleabil.
                          si e ciudat ca doar partea stanga trepideaza, dreapta nu misca deloc.
                          sunt curios care e problema

                          Comment


                          • Stai linistit. Asa face si a mea. Daca aflii ceva nou de la service please share.

                            Comment


                            • Probabil ca un front strut bar de calitate rezolva problema.

                              Comment


                              • Originally posted by vtin View Post
                                Probabil ca un front strut bar de calitate rezolva problema.
                                Pot sa-i montez clar, dar ma deranjaza faptul ca la o masina noua se intampla asa ceva.

                                Comment

                                Working...
                                X