CRISTINASTY: '18 Honda Civic Sedan 1.5T MT Elegance Navi, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CRISTINASTY: '18 Honda Civic Sedan 1.5T MT Elegance Navi, Polished Metal Metallic

    Salut!
    De ieri sunt fericitul proprietar al unei Honda.
    Masina mi-a ramas in minte inca de la prima intalnire, la SAB Bucuresti, a urmat apoi un test drive la Autoklass Ploiesti, ulterior dupa despartirea de vechiul autoturism, un Ford Focus hatchback a inceput cautarea unei noi masini.
    Dupa ce la un moment dat am avut intentia de a achizitiona un audi A5 SH din Germania, cred ca am facut cea mai buna alegere si cu ajutorul celor de la Radacini Motors Brasov, de ieri ma bucru de noua mea Honda Civic.
    Priumul drum a fot de la Brasov la Valenii de Munte pe DN 1 A, prin Cheia, pe o vreme ploioasa, am condus foarte lejer, consumul fiid de 8,5 % dupa 100 km.
    Singurul lucru care pot spune ca imi lipseste deocamdata sunt farurile cu led de pe modelul Executive, in rest masina este o incantare.
    Este prima oara cand postez pe un forum auto si am avut ceva emotii...

  • #2
    Sa ai noroc de ea.

    Pentru lumina in plus se gasesc becuri Halogen mai performate, dar care se ard la 1 an...

    Avantajul becurilor fara Full-LED e ca in caz de accident (sau defectiune peste x ani) costul de inlocuire nu e SF...
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Bine ai venit! Sa o folosesti cu placere si fara probleme ! Farurile led le aveai pe HB cred ca pe echiparea Sport la acelasi pret(sau mai jos poate) dar banuiesc ca ai avut preferinta catre sedan ...

      Comment


      • #4
        Multumesc frumos! Da, am preferat varianta sedan

        Comment


        • #5
          Sa o conduci cu placere si la multi km. fara probleme !

          Comment


          • #6
            S-o porti sanatos si cu placere!

            Comment


            • #7
              Felicitari! Multi km fara probleme!

              Comment


              • #8
                Multi Km fara probleme si succes la RPM

                Comment


                • #9
                  Felicitari, sa te bucuri de ea!
                  2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                  2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                  2000 Honda S2000 Berlina Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pt achizitie!

                    Comment


                    • #11
                      Am platit avansul in mai,se introduce in fabricatie septembrie si livrare octombrie.La voi tot asa de mult a durat?

                      Comment


                      • #12
                        A mea a fost livrata din stoc, oricum nu cred ca as fii putut sa astept atat.

                        Comment


                        • #13
                          De ce se asteapta atit nu inteleg la un model ce se fabrica in Turcia.Nu am vazut multe rulind (Buc.,Pitesti).In Slatina s-ar putea sa fie prima,cel putin nu am vazut decit un Sport plus parcat pe linga Trezorerie dar...cu numere de Buc.

                          Comment


                          • #14
                            Acum ceva ani, Honda Trading aducea masini in tara o data la 6 luni. Prin urmare, daca nu iti convenea nicio configuratie din stocul lor, trebuia sa astepti urmatorul lot.

                            Probabil nu s-a schimbat nimic.

                            Comment


                            • #15
                              Si in zona mea cred ca e singura, dar asta e un lucru care ma bucura

                              Comment

                              Working...
                              X