CLAUDIU73: '16 Honda Civic Sedan 1.8 i-VTEC LS M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by AdrianPAB View Post
    Ai comandat? Sunt ca cele de pe site pt Sedan la prețul de 1000 pe textil?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
    Ase e. Scrie si in tabl...240 euro. In loc de piele neagra cu textil negru.

Comment

Originally posted by AdrianPAB View Post
      Ai comandat? Sunt ca cele de pe site pt Sedan la prețul de 1000 pe textil?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
      Nu am comandat încă. Nici nu știu dacă sa comand la ei. Am văzut și la preț mai ok, intre 350-500 RON pe alte site-uri. Încă studiez ofertele. Mi-ar fi plăcut să am un feed-back de la cineva care a comandat.

Comment

Noutăți nu mai am nimic. Mașina este încă în service, eternele corespondențe între asigurator și service pentru evaluări, reevaluări, accept polița asigurare și intrare în service. piesele au fost comandate deja și sper ca pe la sfarsitul săptămânii max. începutul săptămânii viitoare sa ridic mașina.
        Între timp mi-a venit și cartea de identitate și garanția extinsă. Luni la finanțe pentru fișa de înmatriculare apoi marți la înmatriculări în Pipera. Sper sa mă mișc repede, o sa încerc să-mi fac programare online.

Comment

Programare on-line in martie...

Comment

Originally posted by Adidu View Post
            Programare on-line in martie...
            Atunci rămâne să iau coada încă de dimineață de la deschidere.....

Comment

In sfârșit pot aduce noutăți. De miercuri am si numerele definitive iar de joi am ridicat mașina de la Asko. Sa fiu sincer nu am decât cuvinte de lauda pentru echipa de la Asko, si aici ma refer la partea de reparații, practic nu se cunoaște absolut nimic. I-am pus covorașele de cauciuc luate la recomandările de pe forum de aici:

http://maxytuning.ro/covorase-honda/...2-prezent.html.

Azi am dotat-o și cu o geantă de portbagaj Procar de Auchan cu 20RON... merita prețul..
              Urmează husele, acum sunt in căutare.
              Dar sa revin la mașina, si condus. Cred ca totul se rezumă la .... WAWWW. Nu ma așteptam sa imi placa asa mult. Totul intuitiv, totul f ușor si plăcut. Motor cutie de vis. consumul total, pana acum este de 11,2 in 400km in traficul de București, dar si cu ceva timp funcționând in gol, cat am încălzit habitaclul sau încercând sa învăț prin descoperire bordul, meniul. Mi se pare foarte ok pana acum. Încă nu am scos-o in afara sa o vad la drum întins cum se comporta. Oricum pot spune ca este o adevărată placere sa conduci. Nu am crezut ca Honda poate deveni pasiune.

Comment

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri destul de des si de zgomotul motorului facut peste 5000rpm

power of dreams
                sigpic

Comment

Originally posted by M4R1U5 View Post
                  Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri destul de des si de zgomotul motorului facut peste 5000rpm

power of dreams
                  Mulțumesc frumos Asa este, zgomotul peste 4000 ture este superb, dar nu numai zgomotul, atunci se trezește bestia de sub capota. O masina ce pare cuminte, liniștita, dar numai cei ce o conduc știu ce se ascunde sub capota. Sincer sa fiu încerc sa ma abțin când o conduc, și să ma obișnuiesc cu ea. Vin de pe un Peugeot motorinar de 110 CP, dar Honda Civic te ispitește foarte mult la accelerație, parca as avea un drăcușor în talpa. Am senzația că fuge de sub mine.

Comment

Ee, vezi ca e cu totul altceva. Dieselul te ispiteste sa-i dai la viteze mici, unde ai cuplu si te incanta ca pleaca repede, "rupe intr-a 2-a cum spun fanboys diesel".
                    Civic-ul asta mi se pare ca cere sa-i dai intr-una, si una-doua te trezesti cu 120-130 in display. Cel putin la A/T, unde treptele sunt mai lungi, cam asa e... Si mie imi place s-o aud intre 4000-6500, doar ca daca am auzit-o si a 2-a oara dupa ce am plecat de la semafor cu S si kick-down, am deja 120...

Comment

A comandat cineva huse de aici: https://www.huse.ro/configurator-huse-auto?

Comment

Daca comanda cineva sa salveze setarile/configurarile.

Comment

Am vorbit la telefon cu ei. par foarte ok. Au tipare pt Civic IX. Comanda durează cam 9-10 zile. Am căzut la înțelegere ca dacă ajung in Arad, si dau comanda dimineața, a doua zi la prânz le am, pentru că vor tine cont ca vin de la distanță. Ajung în Arad cu alta treabă. Ei recomanda vizualizarea materialelor real, sa pot decide care se potrivesc cel mai bine și recomanda stofele, stau mai bine pe scaune și se curata mai ușor, în defavoarea celor plusate. Materiale sunt cele folosite la tapițarea scaunelor de mașina la alte brand-uri.

Comment

Deci o sa fi pionier. Așteptam poze și păreri. Ma tentează sa pun și eu unele gri negru cu cusături aparente albastre. Pe configurator arata ff bine.

Comment

Originally posted by Claudiu73 View Post
                              A comandat cineva huse de aici: https://www.huse.ro/configurator-huse-auto?
                              Am comandat eu, acum 6 ani.

Comment

Originally posted by vtin View Post
                                Am comandat eu, acum 6 ani.
                                Ești mulțumit de ele? cum se întrețin? cum se așează pe scaune/banchete?

Comment

Working...
                                X