i93MID:'16 Honda Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Referitor la placutele de frana fata: desi codul OEM( corespunde, placutele TRW GDB 3298 NU se potrivesc. Aviz amatorilor!

Comment

• Codul corect pentru punte fata TRW cred ca este GDB3268 din comparatia dimensiunilor cu Brembo P 28 034 pe care le am montate. TRW GDB 3298 vad ca sunt mai scurte.
      GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

Comment

• Cosul OEM pt placute fata este 45022TR0E51. PLAcutele de la TRW GDB 3298 figureaza cu acest OEM, de aici si problema. Din pacate cu acest cod OEM figureaza doua dimensiuni de placute...

Comment

• Am inteles ca motoarele i-vtec trebuie facuta reglat culbutorii la 40.000 km. A facut cineva operatiunea asta?

Comment

• Eu, dar la 120mii, mi s-au părut cam zgomotoși. Vreo 6buc aveau cam 0.02 in plus fata de standard, restul erau ok. E cam devreme 40mii, eu zic că se merită o verificare după 100mii daca nu țăcăne tare, sau în perioada când faci și schimbul de bujii. La carte scrie parca din 60 in 60mii pt reglaj și la 120mii bujiile.

Comment

• La plăcute frana până la urmă pe marca ai mers? Cele Brembo pe care le-am pus mă cam enervează, au un scârțâit la prima pedala când apeși ușor.

Comment

• Am mers pe TRW , nu scartie deloc.

Comment

Working...
                X