JAKU: '08 Honda Civic Sedan 1.8 A/T, Neutron Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Se pare ca suntem pe fagasul cel bun. Daca totul e ok, pana la sf saptamanii viitoare intru in posesia civic-ului. De abia astept

    Comment


    • #17
      Am luat masina . Saptamana viitoare o inmatriculez... O spal frumos si ii fac si poze.
      Impresii la cald: n-are nici o legatura cu golf-ul...insa e bine. Reprizele pe S sunt ok, insa o sa-mi lipseasca feeling-ul acela de turbo . Cutia automata e ok, viteza nu se simte in masina, scaunele sunt foarte confortabile ( bine, in comparatie cu recaro-urile de pe golf de piele...care la drum lung iti cam provoaca dureri de spate..cu tot cu reglajul lombar).

      Comment


      • #18
        Prima poza

        Azi pun si prima poza . Am facut autentificare, RCA, Casco, urmeaza ca maine sa o inmatriculez pe numele meu :d. Click image for larger version

Name:	IMG-20121016-00005.jpg
Views:	1
Size:	81.2 KB
ID:	713545

        Comment


        • #19
          Ieri am facut revizia la Asko. S-a pus ulei, filtre, s-au schimbat discurile de frana fata si placutele. Cu ocazia asta am schimbat si uleiul din cutie...ca masina are 65000 km.

          Incepe sa imi placa din ce in ce mai mult

          Comment


          • #20
            Cum sta pe drum fata de golf? Dar cum franeaza? Directia iti pace mai mult?
            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

            Comment


            • #21
              E complicat de spus... Golf-ul are arcuri eibach + amortizoare kw, bucsi powerflex la bara stabilizatoare, + punte spate, bucsi de R32 pentru basculele fata, bara de rigidizare intre amortizoare fata de S3 + jos intre bascule. Franele sunt de 312 mm fata + ebc yelowstaff pe fata si redstaff pe spate. Directia intr-adevar era unul ditre lucrurile care ma nemultumea la golf, cu toate modificarile si cu rotile pe 17 225/45/17... Tot ce pot sa spun in acest moment e ca masina se comporta exemplar: imi place directia, chiar si cu rotile pe 16, imi place ca pare foarte inchegata, si cu toate ca e mai moale decat golf-ul, are acel feeling de sportivitate. In plus, volanul este demential .

              Comment


              • #22
                honda-i honda pana moare !!!!!!!!!
                s-o harbuiesti sanatos si bafta in proiecte !!!!!!!!
                daca ai ocazia condu ceva mai vechi (la honda ma refer) si ai sa incepi sa faci comparatii intre ieri si azi intre maine si pe viitor !!!!!!
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                Comment


                • #23
                  Azi am luat masina de la Asko, unde o lasasem pentru mici retusuri ( zgarieturi, chestii).
                  Nota 10 pentru toti baietii de acolo, in special Florin si Dan Rotaru, cu care e o placere sa stai de vorba de fiecare data. Sunt de fiecare data deschisi si gata sa te ajute cu orice tampenii de intrebari ai putea avea. Eu unul...ca hondar nou... am destule

                  Comment


                  • #24
                    Cat a costat masina?
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #25
                      A fost facuta pe casco reparatia. Sau ma intrebi cati bani am dat pe ea?

                      PS - Thanks pentru modificarea numelui topicului

                      Comment


                      • #26
                        Evident, cat te-a dus masina la achizitie. Daca nu vrei sa faci public pretul imi poti trimite un PM.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment

                        Working...
                        X