SHABBAZ : '08 Honda Civic S Sedan i-vtec 1.8, White

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• SHABBAZ : '08 Honda Civic S Sedan i-vtec 1.8, White

Salutare tuturor...
    de curand am intrat si noi in posesia unei Honda Civic sedan,2008,1.8S
    Masina aveam 9000 km cand am cumparat-o de la reprezentanta din Bucuresti,acum are 13.000 km si suntem foarte multumiti de ea.
    Urmeaza sa fac niste poze si le voi posta pe forum.

Am o singura intrebare.Masina consuma 11.3 in oras.e normal?afara sa zicem ca scoatem un consum normal 5.7 la mers pana in 100 km/ora....6.4-6.7 mers pana in 140 km pe ora si urca si in 9.7 peste 160....!

Voi ce stiti despre asta?
    Ms frumos.
    Last edited by ticker; 08-01-11, 22:17.
    Honda Civic,1.4i,90cp,1997...Ru-Gaidoku
    **http://hondafan.etp.ro/gallery/v/shabbaz2/ **

Honda Civic Sedan,1.8,i-Vtec,140cp,2008
    in curand si poze

site-ul meu:
    www.urbanshop.ro

Felicitari pt achizitie, s-o stapanesti sanatos ! La consum ii las pe posesorii de Civic sa-si dea cu parerea,....cel din oras parca-i cam mare, asa consuma a mea daca merg usor, nu on/off cum aveam obiceiul, dar e alt motor !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

in primul rand sa ai noroc de ea.

cat despre consumul urban depinde de trafic si de stilul de mers - poate sa consume intre 8 si 12 litri fara sa fie considerat cinsum mare.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

S-o stapanesti sanatos si sa aveti grija unul de altul . E frumusica foc !
        Nu repeta aceeasi prostie de mai multe ori ! Sunt multe alte prostii noi de facut !

HONDA Civic ES 1.8 i - VTEC M/T Nighthawk Black

Comment

Felicitari pentru achizitie! (E bun ca mai cumpara cineva pe praful asta )

Cat despre consum, e un pic cam mare pentru Cluj, insa, avand in vedere nr de kilometri si faptul ca ai luat-o de "putina" vreme, conteaza.

Sfatul meu, la prima revizie (20.000 sau 1 an) pune-i un ulei "subtire" (Honda 0w-20, sau Motul 0w-30) iar pana atunci poti testa diferite stiluri de mers: turat/"subturat", cu/fara frana de motor, cu foarte mult "liber", etc, sa vezi cum se simte mai bine.
          '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
          Fosta:
          '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
          Javascript motherfucker in Iasi?
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

Felicitari pt achizitie si multi km fara probleme.

Consumul urban dat de tine ar fi un consum demn de Bucuresti, in zile aglomerate ... despre Cluj nu stiu ce sa zic.
            Oricum sunt si eu de parere ca faptul ca masina are doar 13000 km conteaza. Dupa primul schimb de ulei mie mi-a scazut consumul cu aprox 1l / 100 km

Sa ne vedem cu bine in trafic
            Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

Comment

ms frumos tuturor pentru urari.pentru primirea calduroasa pe forumul asta...pe care am mai simtit-o si cand a fost vb de celalt civic.
              am testat zilele astea...daca schimb pana in 2000 rpm,scade consumul undeva la 9.0-9.2.
              am facut un drum de 800 km si am scos consum 6...netrecand de 3.500 rpm.
              am atasat si poza.
              incerc sa urc si poze,zilele astea...dar raducu fotograful de servici pare-se ca e busy,
              salutare tuturor.
              Last edited by shabbaz; 15-01-11, 10:14.
              Honda Civic,1.4i,90cp,1997...Ru-Gaidoku
              **http://hondafan.etp.ro/gallery/v/shabbaz2/ **

Honda Civic Sedan,1.8,i-Vtec,140cp,2008
              in curand si poze

site-ul meu:
              www.urbanshop.ro

Comment

Working...
              X