ANATOI: '10 Honda Civic 1.8 Sedan A/T, Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ANATOI: '10 Honda Civic 1.8 Sedan A/T, Galaxy Grey

    Salutare tuturor!
    Mi-am achizitionat de curand o Honditza superba, imi place enorm cum merge si cat de confortabila e. Am aproape 1500 km, totul functioneaza minunat sunt inca in rodaj cu ea si nu o fortez, dar stiu ca poateeee.
    Urmaresc hondafan.ro de mult si vroiam sa ma alatur, tata este la fel fan honda si de mica am avut honde care au facut parte din familie.

    O sa vin la intalnirile organizate de voi sa va cunosc si sa va vad mandrele.
    Incerc acum sa vad cand si cum se intampla.
    Urmeaza si pozele !!


    Ana

  • #2
    Bine ai venit, pentru intalniri:click
    Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

    Comment


    • #3
      Originally posted by ionutblv View Post
      Bine ai venit, pentru intalniri:click
      Multumesc! Voi veni! Bine v-am gasit!

      Comment


      • #4
        sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Fii binevenita! Frumos ar fi sa ne pui si niste poze (eventual scanate) cu Hondele care au trecut prin familia voastra! Si evident, cu lauta care face subiectul topicului!

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru alegere! Sa te poarte sanatoasa!
            '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

            Comment


            • #7
              la cât mai mulți km împreună!
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/demonicum/civic_sedan/

              Comment


              • #8
                Bine ai venit si sa te bucuri de ea!
                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                sigpic
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                Comment


                • #9
                  Va multumesc tuturor, o sa pun poze cu ea si cu honda cea veche care e un accord din 93. Abia astept sa vin la intalnirile organizate si poate facem intr-o vara o tura frumoasa prin tara, toti.

                  Comment


                  • #10
                    Bine ai venit si distractie placuta impreuna cu "ea" .Sa nu va dezlipiti niciodata.
                    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                    Comment


                    • #11


                      Hey,
                      Am mai revenit cu cateva pareri.
                      Per total masina e bestiala, am acum aproape 3000 km
                      I-am pus cauciucuri de iarna si am fost acum cateva zile la munte la partie, la Predeal si la Sinaia unde am urcat din oras pana la 1400 pe drumul de vara care era plin de zapada. M-am descurcat de minune cu ea, e o masina bestiala, directia, franele... toate sunt .
                      Bucuria mi-a fost insa total umbrita cand am terminat cu schiul si am ajuns iar la masina parcata la Predeal...si am observat ca a cam fost vandalizata...
                      Emblema fata era rupta cu bestialitate si jumatate zacea pe jos impreuna cu suportul ei negru. Nu parea lovita, numarul si bara erau intacte dar lipsea emblema. M-am infuriat oribil. Au rupt H-ul doar ca sa faca rau si l-au aruncat in fata masinii.
                      Masina fiind murdara de la drum si plina de gheata nu am observat si alte probleme.
                      Insa....cand am ajuns la Bucuresti si am curatat-o am observat doua lovituri la incepului capotei (acolo unde bagi mana cand ridici capota) nesimetrice, niste zgarieturi de sus in jos...ca si cum ar fi incercat sa ridice capota cu o ranga. Capota e acum indoita vizibil si zgarieturile sunt urate. O duc maine la baietii de la Honda...sa vedem daca putem inlocui capota si emblema pe casco, chiar nu stiu....dar ma doare sufletul....

                      Comment


                      • #12
                        Salut
                        In primul rand, bine ai venit in clubul hondarilor.
                        Imi pare rau sa aud ca invidia altora face din nou ravagii. Sper ca pagubele sa fie reparabile pe casco (desi nu vad de ce nu ar fi).

                        Multa bafta si cat mai putine probleme in viitor!
                        Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                        Comment


                        • #13
                          Da, am fost azi la BCR Asigurari, mi-au constatat busiturile si se fac poate pe casco fara probleme.
                          Trebuie schimbate: capota, emblema, grila cromata din jurul emblemei si grila neagra.
                          Am fost la baietii de la Honda de pe Expozitiei, foarte profestionisti, au constatat si ei si au dat comanda pentru piesele respective. Ma voi duce sa le si monteze cand vin.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by anatoi View Post
                            Am fost la baietii de la Honda de pe Expozitiei....
                            Cine sunt baietii astia? Sunt noi pe piata?
                            Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                            Comment


                            • #15
                              Carpati Motors de pe Bd Expozitiei nr 2.
                              Nu stiu daca sunt noi ... eu la ei voi face service-ul, sunt profesionisti.
                              Au acolo showroom, service cu mecanica, tinichigerie si vopsitorie.

                              Comment

                              Working...
                              X