GYURYDMY: '07 Honda Civic Sedan 1.8 i-VTEC ES M/T, Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La civic stiu ca a schimbat măruţă dar el are sedan.
    Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
    sigpic
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

    Comment


    • #17
      1. exista tot felul de paint-sealant care se pot aplica peste lac, dar asta cam trebuia facut cand era noua, acum nu poti decat cu un polish local sa scoti petele alea, eu asa fac, dar nu prea ies complet, ideal ar fi sa iei KK imediat ce il vezi ca sa nu apuce sa atace
      2. pai era AUTO complet? Daca da, atunci probabil sufla doar pe la picioare, deci cam greu sa dezabureasca geamurile. Daca vezi ca se aburesc, lasi totul pe AUTO dar la MODE pui sa sufle dezaburire si picioare. Oricum, ai buton dedicat pt dezaburire rapida (nu cel pt luneta si oglinzi, cel din stanga) care chiar isi face treaba excelent
      3. probleme de astea nu am avut, sper sa nu am totusi, sau daca am sa le am in urmatorul an jumate cat mai are garantie

      Comment


      • #18
        Va multumesc pt sfaturi,m-am lamurit cu toate.Suspensia independenta ofera senzatii tari in curbe atacate mai brutal dar cam se face un balans un pic infricosator.craterele din asfaltul nostru si liniile de tramvai sunt inamicul nr 1 al masinii.o feresc cat pot.Petele de kk le streg imediat dar cele vechi sunt groaznice.ramane varianta cu autocolantul dupa ce ii dau un polish fin.fratele meu face autocolantari-lucreaza la o firma de specialitate-il voi pune la treaba.mi-a recomandat negru lucios usile,aripile si barile si negru mat pe capota,plafon si portbagaj.va salut.
        CIVIC SEDAN '08 ES M/T
        NIGHTHAWK BLACK.

        Comment


        • #19
          2. nu cumva era apa/roua pe parbriz si ai confundat-o cu geamul aburit? Eu am facut azi de dimineata confuzia asta; dupa ce am dat din greseala de stergatoare s-a facut curat instant

          Comment


          • #20
            Salut.nu am confundat...apa de pe geamuri a disparut f repede cand am mers repede.cert e ca nu am folosit corect instalatia de dezaburire si am mers ceva pana s-au dezaburit geamurile laterale si parbrizu complet.
            CIVIC SEDAN '08 ES M/T
            NIGHTHAWK BLACK.

            Comment


            • #21
              Bine ai sosit printre noi.
              '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
              Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

              Comment


              • #22
                Multam...ma bucur sa fac parte din comunitatea hondarilor.respect pt toti si drive safe...pana se inroseste turometrul.
                CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                NIGHTHAWK BLACK.

                Comment


                • #23
                  La cati mai multi km (in rosu ) fara peripetii. Welcome.
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                  Comment


                  • #24
                    enjoy the honda dream ..bun venit printre hondari
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bestia23/

                    Remember, if you want to run with the big dogs, you need to learn how to pee in the tall grass.
                    The only ones who fail are those who do not try.

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc.se poate face ceva in garantie sau pe propria raspundere cu emisia jalnica a radioului?intrebare pt MARUTA:unde este spalatoria magica din bucuresti?

                      adica in ce zona a minunatei capitale plina de cratere.....
                      ticker
                      Administrator
                      Last edited by ticker; 07-12-09, 20:38.
                      CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                      NIGHTHAWK BLACK.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by gyurydmy View Post
                        Multumesc.se poate face ceva in garantie sau pe propria raspundere cu emisia jalnica a radioului?intrebare pt MARUTA:unde este spalatoria magica din bucuresti?
                        Pai nu prea.. eu am schimbat si tot radio si amplificatorul radio de pe stalpul din spate si fix nici o diferenta. Bine, din ce am inteles de pe la colegi, la mine ar fi din cauza insonorizarii din usi, dar presupun ca tu nu ai asa ceva.
                        Parerea mea proprie si personala esta ca antena aia integrata in luneta ori e subdimensioata, or calculata aiurea, ori pur si simplu au unele un defect de fabricatie, pt ca am mers cu alte Sedan-uri care nu aveau deloc problema asta.
                        Oricum, mergi cu incredere in service, poate pe la voi prin Buc s-au mai lamurit oamenii cu ce se mananca Honda in service, si iti dau vreo solutie salvatoare (pe care sa o fur si eu evident )
                        Am tot zis ca mai incerc sa intind niste sarme prin ea sa vad daca e vreo schimbare... da' e frig afara.

                        Comment


                        • #27
                          E la iesire din Bucuresti in drum pre Mogosoaia/Buftea (DN1A).

                          E la vreo 700 de metri inainte de centura pe partea dreapta. Cum mergi pe Bd Grivita inainte, treci pe sub podul(Pasajul) Constanta, apoi inainte pe Bucurestii Noi si ajungi la capatul lor la Straulesti (zona 2 cocosi), apoi tot inainte spre iesire din Bucuresti. De la restaurantul 2 Cocosi pe dreapta sunt niste blocuri noi portocalii. Dupa ele la 50 de metrii e si spalatoria tot pe partea dreapta.

                          Intre noi fie vorba stersul final (o parte mare din apa e suflata de pe masina dupa tratamentul cu ceara lichida) e tot cu carpe, dar de asta nu prea ai cum sa scapi ca sa speli o masina.

                          Sa-mi zici daca te mai pot ajuta cu info.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc pt sugestie SETH........la CM unde fac reviziile si am rezolvat multe probleme si ma voi duce.....iar.Ticker......cunosc zona 2 cocosi..........am trecut pe langa spalatoria aceea.....dar este departe rau de mine(BRANESTI IF).o voi incerca cand voi fi prin preajma........voi reveni cu intrebari si nelamuriri.Azi am atins 48000km.consum indicat de CB=7,5 pe ultimii 12000 km.3/4 in bucuresti restul afara...no comment.sanatate
                            CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                            NIGHTHAWK BLACK.

                            Comment


                            • #29
                              Salutare.ieri mi-a expirat asigurarea casco.am vb sa o fac la allianz si rca la fel.la valoarea de 17600 euro casco este 904(masina e pe firma) si rca 370 lei(6 luni).ce pareri aveti?stiu ca mai sunt cativa hondari asigurati la allianz........multumesc.
                              CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                              NIGHTHAWK BLACK.

                              Comment


                              • #30
                                RCA la Allianz - pe 12 luni - 777 RON

                                Casco e facut pe 4 ani (masina e in leasing)
                                Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X