HIFILER: '08 Honda Civic Sedan 1,8 S M/T , Neutron Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HIFILER: '08 Honda Civic Sedan 1,8 S M/T , Neutron Blue

    Salutare, m-am facut HONDAR.

    Acum o saptamana m-am decis sa-mi schimb vechea masina (2002 Opel Corsa C 1.0) si pana vinerea trecuta ma hotarasem sa-mi iau o Toyota Corolla. Calculele erau facute, prietena convinsa, dealerul contactat, ce sa mai totul era stabilit.
    Luni de dimineatza m-am intalit cu Radu (aka bosch aici pe forum) care mi-a spus ca sunt oferte si la HONDA. Prima mea reactie a fost destul de rezervata deoarece consideram Honda o marca scumpa si eram absolut sigur ca nu o sa gasesc o masina care sa se incadreze in bugetul meu (15000E). Totusi am acceptat sa astept si oferta Honda (ceruta de radu in numele meu). In momentul in care am vazut oferta totul a fost dat peste cap. Iar calcule, iar incercat sa o fac pe consoarta sa accepte aceasta schimbare. Nu stiu cum a trecut acea zi de luni dar la sfarsitul zilei deja masina era comandata.

    Ieri de diminetaza am fost anuntat ca am intalnire cu "Albastrica". Intalnirea era programata la ora 16.00. Evident ca la 15.00 eram deja la ASKO. A urmat cea mai lunga ora din viata mea (trebuia sa-mi astept si consoarta, deoarece din motive tehnice nu-s posesor de permis de conducere).

    In momentul cand masina a fost adusa in showroom totul in jurul meu a disparut.

    Daca pana ieri prietena mea afirma ca a acceptat schimbarea numai de dragul meu, aseara ajunsesem sa ne certam pe locul din stanga.

    Sunt inca uimit de "Albastrica" si de tempermentul ei schimbator.

    So, in primul rand MULTUMESC RADU, ca nu m-ai lasat sa imi iau alta masina.

    Multumesc HONDA TRADING pentru oferta si nu in ultimul rand Multumesc ASKO ca mi-ati indepliit o dorinta veche.

    Promit ca in curand o sa revin cu poze de familie si impresii dupa ce o sa ajung sa o cunosc mai bine .
    I don't have a computer. Just a basement full of Asian kids that memorize numbers

  • #2
    Felicitari de alegere si bine ai venit printre noi!

    Sa va bucurati de albastrica
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Hai felicitari! Radu, esti un prieten de nadejde, poate veniti amandoi la intalnirea din weekend!
      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
      2000 Honda S2000 Berlina Black
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

      Comment


      • #4
        Felicitari! S-o conduci sanatos si sa-ti aduca noroc!
        Masinuta e super! Poze, poze...

        Comment


        • #5
          Welcome to the Jungle, Hifiler! Să înțelegem că e varianta pre-facelift?
          CR-V e:HEV
          JAZZ GD1 CVT
          Ex: CR-V RE6

          Ex: RDX TB1
          Ex: Civic FD1

          Ex - JAZZ GD1
          Ex - ACCORD Type-R
          Ex - DEL SOL EH6

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru alegerea facuta, ma bucur tare mult pentru voi! Se pare ca si Albastrica a gasit un camin potrivit...

            Sa va bucurati de ea, nu o sa va dezamageasca niciodata!

            Cum zicea si nolty, poate ne-o prezinti duminica la intilnire


            Bun venit printre hondari,

            Bosch.


            PS: ia-ti naibii permisul ala )
            Accord Tourer - 2,4 Executive A/T - Crystal Black Pearl (dar numai 15' dupa baie, altfel Dalmatian Gray Pearl)
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/bosch/

            Comment


            • #7
              Bravo, sa o stapaniti sanatosi si fara evenimente!
              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
              sigpic
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

              Comment


              • #8
                Felicitari pentru achizitie! Distractie maxima si mii de kilometri de placere pura! Aaa, sa nu uit, baga repede si poze
                sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

                Comment


                • #9
                  Felicitari pentru achizitie!
                  Sa-ti traiasca albastrica si aveti parte numai de momente frumoase !
                  '18 BMW X1 18xd
                  '15 BMW i3 range extender
                  ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc, baieti.

                    Iata Albastrica . Scuze pentru calitatea pozelor(sunt facute cu telefonul din dotare).

                    Cel din prima poza, in partea stanga e Nasu Bosch.

                    Duminica o sa incerc sa ajung la Polivalenta sa o prezint tuturor.
                    Attached Files
                    I don't have a computer. Just a basement full of Asian kids that memorize numbers

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Hifiler View Post
                      ...
                      Iata Albastrica . Scuze pentru calitatea pozelor(sunt facute cu telefonul din dotare).
                      ...
                      stai linistit ca se vad perfect, doar e pozata o Honda
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #12
                        Urata poza mi-ai pus; o sa-ti trimit citeva cu mine cind ma incordez sau cind zimbesc cuceritor. Sau una normala, la 7000rpm...

                        Tot in prima poza, in dreapta, spate apare si un botic de Pamela :P


                        Revenind: chiar frumoasa, ti-am spus...
                        Accord Tourer - 2,4 Executive A/T - Crystal Black Pearl (dar numai 15' dupa baie, altfel Dalmatian Gray Pearl)
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/bosch/

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Bosch View Post
                          Urata poza mi-ai pus; o sa-ti trimit citeva cu mine cind ma incordez sau cind zimbesc cuceritor. Sau una normala, la 7000rpm...

                          Tot in prima poza, in dreapta, spate apare si un botic de Pamela :P


                          Revenind: chiar frumoasa, ti-am spus...
                          Pamela deja e la facultate, Albastrica de-abia in clasa intai.
                          I don't have a computer. Just a basement full of Asian kids that memorize numbers

                          Comment


                          • #14
                            Tare frumusica-i!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Hifiler View Post
                              bugetul meu (15000E). .
                              deci pana la urma cu cat ti-au vandut-o mai exact?
                              07 Honda Civic Type R Milano Red
                              Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                              Comment

                              Working...
                              X