KUXAR: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Royal Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• KUXAR: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Royal Blue

Salut,

De 2 luni sunt mandrul posesor al unui Civic Sedan, mentionat in titlu.L-am cumparat de la Asko la 3000 de km. O sa fiu si eu prezent pe aici de acum in colo si sper sa ma integrez cu usurinta in comunitatea voastra.
    Vreau sa va spun ca pe zi ce trece sunt din ce in ce mai multumit de masinuta, sunt mai mult decat mandru de alegerea facuta si de vreo saptamana sunt prezent pe forum
    In zilele urmatoare sper sa imi fac timp sa pun si poze.

Merci,
    Razvan
    2008 Civic Sedan 1.8 i-VTEC ES A/T Red, Suzuki GSX-R 1000

Fii binevenit aici Razvane!
    Daca ai de impartasit pareri (si sunt convins ca ai), daca ai orice fel de nelamuriri legate de ceea se scunde sub H-ul capotei masinii tale, aici ai cei mai in masura oameni sa iti raspunda!
    Sper insa sa ne povestesti intamplarile frumoase petrecute cu/in masinuta! Si evident, poze cu frumoasa pe roti!

Comment

Multumesc mult de primire. Nu ma asteptam sa primesc un Reply asa de repede :P
      Am uitat sa va spun ca sunt si HondaFan la moto....ultimul motor a fost un CBR 1000RR Repsol 2005 pe care l-am vandut in toamna.
      Acum datorita masinutei am ceva probleme in procurarea unui nou motor (ma refer la finante :P ). Insa sper ca daca nu anul accesta cel tarziu in primavara viitoare sa fiu iar si pe 2 roti, tot pe Honda bineinteles.

Comment

Oooo... atunci o sa fim chiar prieteni! :P
        Pentru ca aici, la capitolul moto nu esti singur... Spider e "tatal" hondafanilor care au 4 + roti (adica si motor pe langa auto).
        De cati ani te dai pe moto? Si huh, 1000rr-ul Repsol... fioroasa jucarica...
        Prefer 2V ... ;;-) Dar e chestiune de gusturi pana la urma!

Comment

Pe moto ma dau de 6 ani. Am avut numai motoare de viteza, 400, 600, 750, 1000. Imi amintesc ceva de Spider de pe forumurile moto, daca nu ma insel. Acum visez la noul Repsol dar se pare ca trebuie sa mai astept putin.
          Am facut un sacrificiu foarte mare facand o mica pauza de moto pentru a-mi cumpara Civicul insa momentan nu regret deloc, din contra...
          Oricum, ma bazez pe faptul ca seful meu are un CBR 954 cu care merge aprozimativ 1000km pe an si sper ca o sa-l pot "imprumuta" vara asta :P

Comment

Felicitari pentru masina si bine ai venit printre noi! Te asteptam cu poze si nu uita de intalnirile periodice!
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

M-am inscris deja pentru intalnirea nationala. Eu sunt din Alba, mai exact Zlatna, un orasel la vreo 50 de km de Albac Am reusit sa pun si pozele mai devreme decat am promis. Nu m-am putut abtine sa nu pun cateva si cu ex Repsolul...

Comment

Aveai motorul in septembrie? Ca m-am intalnit prin Sebes cu un Repsol identic, la inceputul lui septembrie 2008. Eram cu un Ducati Monster (rosu, evident ) la plimbare si am schimbat doua vorbe cu un cetatean calare pe astfel de rachetutza! Nu ca m-ar mira....
                On topic: Faina masina dom'le, faina foc!

Comment

pune link-ul sa-l vada toti:

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/kuxar/
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Buna alegere, s-o stapanesti sanatos!
                    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

Felicitari pentru noua achizitie, Kuxar! Un adevarat hondar, cand pe 2 roti, cand pe 4...
                      CR-V RE6
                      JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                      Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

Comment

sa fie intr-un ceas cu cuc si sa aveti grija unul de celalalt.
                        Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

Comment

Originally posted by HonDanutzzz View Post
                          Aveai motorul in septembrie? Ca m-am intalnit prin Sebes cu un Repsol identic, la inceputul lui septembrie 2008.
                          Nu mai aveam motorul in septembrie deoarece l-am vandut prin august, dar oricum l-am vandut lovit. In iulie am avut un accident in Bucuresti, m-a lovit un taximetrist grabit care a uitat sa se asigure...
                          Sincer, altfel nu cred ca reuseam acum sa-mi iau Civicul :P
                          Eu visam mult la TYPE-R insa nu m-am incadrat in banuti. Oricum nu sunt deloc dezamagit ca am Civic si nu Type-R.

Comment

Multumesc tuturor pentru primire. :P
                            Abia astept sa ne intalnim in vara la intrunire.

Comment

Zilele trecute am reusit sa-mi instalez ultimele piese, un kit mugen si o pereche de faruri cu DRL. Masina arata super acum. Mai am nevoie de un set de jante si o sa fiu super multumit. Am pus o poza insa e facut cu tel si calitatea e cam slaba. Sper sa reusesc cat de curand sa-i fac niste poze faine.

Comment

Working...
                              X