HND_CV: '09 Honda Civic Sedan 1.8i ES M/T, Premium White

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• nu cred ca e cazul ! de miercuri incep caldurile asa ca le tocesti degeaba pe asfaltul patriei ! numai sa nu pleci la schii prin Austria, Elvetia,...
    Nu repeta aceeasi prostie de mai multe ori ! Sunt multe alte prostii noi de facut !

HONDA Civic ES 1.8 i - VTEC M/T Nighthawk Black

Comment

• Salut

Un mic update: Am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna. In rest nimic nou sub soare: masina merge impecabil, iar noi ne bucuram de ea.
      Cele bune,
      ADI
      sigpic

www.tavitaportbagaj.ro

Comment

• Originally posted by hnd_cv View Post
        Salut

Un mic update: Am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna. In rest nimic nou sub soare: masina merge impecabil, iar noi ne bucuram de ea.
        Cele bune,
        ADI
        inca nu le-am schimbat. era cat p'aci dar temp au crescut asa ca astept sa scadem constant la cel mult 5-6 gr.C. am facut revizia de 1 an ( 13mii si ceva de Km), de vara pot spune ca pret, adica numai manopera ca restul din SUA ( uloi, filtru si ceva "nimicuri" pt. sufletul meu-pahar termos, sepcuta, parasolar, evident cu H-ul de rigoare e ele-toate la 500 lei) de cand am schimbat uleiul parca nu mai tremura asa tare indiferent de benzina pusa ! as mai zice cate ceva da' ma pus Sfantu' sa cumpar un Power Ball si am o febra la brate...e super oricum !
        Nu repeta aceeasi prostie de mai multe ori ! Sunt multe alte prostii noi de facut !

Comment

• Originally posted by lucky62 View Post
          de cand am schimbat uleiul parca nu mai tremura asa tare indiferent de benzina pusa !
          In primul rand ... bine-ai revenit
          In al doilea rand, ce ulei ai pus si de unde l-ai luat?
          Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

Comment

• Originally posted by shtef_stoica View Post
            In primul rand ... bine-ai revenit
            In al doilea rand, ce ulei ai pus si de unde l-ai luat?
            Bine te-am regasit prietene ! In atachament e lista cu ceea ce am luat din SUA prin bunavointa lui razvan_tc. Uloiul este 0W20 cum mi-au cerut ?? la reprezentanta dar mult, mult mai ieftin decat ce imi ofereau ei . Si aviz amatorilor 5 bidoane nu inseamna 5 l deoarece cowboii vand la galon!
            Mai precis de aici i-am sugerat produsul de comandat ! http://www.handa-accessories.com/civmaint06.html
            Last edited by lucky62; 25-11-09, 15:02.

Comment

• Trebuie sa fac si eu un drum pe la service..Am un scartait la ambreiaj...Suna cam aiurea.
              Revizia de un an eu o fac abia prin ianuarie. Atunci avem ziua de nastere
              sigpic

www.tavitaportbagaj.ro

Comment

• Salut,

De la ultima postare, am avut un singur eveniment mai important: am implinit 1 ANISOR

Asadar, am mers la revizie...Le-am spus oamenilor de "problema" cu geamul de la sofer, de scartaitul ambreiajului(cica ar fi o problema des intalnita), iar acestia s-au ocupat de tot.
                Costul a fost de 605 ron si a inclus si filtrul de aer, care arata destul de aiurea.
                In rest, totul a fost ok.
                Intalniri in Craiova...e greu de stabilit. Pana nu apelam la telefon si spunem ca pe data de X la ora Y ne vedem in locul Z, nu cred ca se va rezolva ceva.
                Cele bune,
                ADI
                sigpic

www.tavitaportbagaj.ro

Comment

• LA MULTI ANI SI MULTI KM ! Cat despre intalniri la Craiova...hm, sunt cam sceptic. eu nu stiu decat tel.tau al lui Seth si al lui Dungatu...tu stii mai multe ? nu cred ca prin tel. reusim ceva. daca nu intra pe forum inseamna ca nu sunt interesati...si daca nu sunt interesati...eu am cam renuntat sa ma mai agit cu mici afise, cu CV puse prin geam...zau asa, om batran ...

Comment

• Originally posted by lucky62 View Post
                    ...zau asa, om batran ...
                    Dap, asta-i buna...H0 H0 H0, vorba lor- asa rade mos craciun...H0 H0 H0.
                    sigpic

www.tavitaportbagaj.ro

Comment

• Salut!

La revizie ti-au schimbat uleiul si filtrele, nu? Ai cumva cu ceva piese de acasa?
                      Ca pe mine prima revizie m-a costat 750 lei si apoi au tot crescut.

Comment

• Cam atat costa pe la noi revizia, pe mine ma costa 475 ulei si filtru ulei ca altceva nu am schimbat pana acum. Ma rog, am pus filtru K&N si am schimbat eu pe cel de polen.
                        E ceva mai ieftin in Cr, dar din pacate si serviciile sunt cam pe masura. Ma gandesc serios ca la revizia de 40.000 (parca asta e mai importanta) sa merg la Buc pt ea, cu toate ca va costa cel putin dublu daca mai calculez si drumul...

Comment

• Salutare.eu la revizia de 40000 km facuta la CM am dat 970.ulei mobil 1 5w40 fully sintetic+filtru,filtru polen.saptamana viitoare ma duc pt cea de 50000 km.
                          CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                          NIGHTHAWK BLACK.

Comment

• Originally posted by berdi View Post
                            Salut!

La revizie ti-au schimbat uleiul si filtrele, nu? Ai cumva cu ceva piese de acasa?
                            Ca pe mine prima revizie m-a costat 750 lei si apoi au tot crescut.
                            Salut

Berdi: da, au schimbat uleiul si filtrele, iar piese nu am dus nimic de acasa. In mod normal, mi-au zis ca ma costa usor sub 500 ron, dar am scgimbat si filtrul de aer(cred ca asta a costat 130 ron).
                            Deasemenea, dupa cum remarca si Seth, serviciile sunt pe masura. le-am spus oamenilor sa se uite la ambreiaj, pentru ca are un scartait...Au zis ca este o problema foarte cunoscuta si ca se rezolva...Dar decat au zis...
                            Oricum, data viitoare parca am inteles ca va costa mai putin.
                            sigpic

www.tavitaportbagaj.ro

Comment

Working...
                            X