STHEF_STOICA: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • STHEF_STOICA: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Nighthawk Black

    Va salut pe toti fanii Honda!

    In primul rand vreau sa multumesc membrilor acestui forum pentru toate post-urile lor. Acestea m-au ajutat sa iau decizia achizitiei unui Civic Sedan in detrimentul altor masini.

    Va anunt pe aceasta cale ca incepand de joi, 11 decembrie, numarul hondarilor din Bucuresti s-a incrementat cu 1. Sunt fericitul posesor al unui superb Civic Sedan Black.

    Sper sa ne intalnim cat mai des in trafic (voi face flash-uri tuturor hondarilor - sper sa nu va suparati) si va urez sa parcurgeti milioane de kilometri fara probleme!
    Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

  • #2
    s-o stapanesti sanatos si ne vedem in trafic!
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Felicitari pt alegere, s-o stapanesti sanatos si fara drumuri la asigurari.

      Comment


      • #4
        sa-ti traiasca. s-o stapanesti sanatos
        Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

        Comment


        • #5
          Bine ai venit printre noi!

          Multe sute de mii de km fara probleme!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Bine ai sosit in club!
            '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
            Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

            Comment


            • #7
              Va multumesc tuturor pentru urari! Sa ne vedem cu bine in trafic!
              Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

              Comment


              • #8
                Felicitari pentru alegere. Ne vedem in trafic, doar nu crezi ca un Civic Sedan negru poate scapa asa usor ochiului ager al unui hondar? :P
                S-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara reparatii.
                P.S. stiu ca o sa-ti fie greu, dar cel putin vreo 3500 - 4000 km incearca sa nu o forjezi prea tare, adica asa cum o sa-i placa.
                Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                Comment


                • #9
                  Congratulation! VTEC is the best choice!
                  S-o stapanesti sanatos, fara incidente!

                  Comment


                  • #10
                    pret?

                    salutare. si eu sunt in negocieri cu cei de la asko zilele astea pentru o masina asemanatoare. mie imi place culoarea 'new red pearl'. spune-mi, te rog, la ce pret ai obtinut-o de la ei ca sa stiu cat mai tin la negociere? pe site masina apare cu 18.421 EUR (inclusiv TVA).

                    Comment


                    • #11
                      La pret nu am obtinut reducere ... tot 18421 EUR. Asko are in perioada asta o promotie - dau un set de anvelope de iarna Dunlop Wintersport M3 (dupa parerea mea sunt super OK - am avut acelasi model pe vechea masina si m-au scos din toate zapezile in care am intrat).

                      Prin bunavointa lui Ioan Bilciurescu (caruia vreau sa ii multumesc inca o data pentru amabilitate) am mai obtinut de la Asko senzori parcare spate, alarma si covorase.

                      Succes in negociere!
                      Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Accord4ever View Post
                        P.S. stiu ca o sa-ti fie greu, dar cel putin vreo 3500 - 4000 km incearca sa nu o forjezi prea tare, adica asa cum o sa-i placa.
                        Stiu de faza asta . Desi am observat ca masinii ii place cu viteza si ca e tare sprintena, ma fortez totusi ca pana la 4000 km sa nu depasesc 4000 rpm. Aseara pe autostrada, trepta 6, 4000 rpm = 160 km/h (ziceai ca e lipita de asfalt).
                        Crezi ca e ok pana in 4000 sau trebuie sa fiu si mai "finutz" decat atat?
                        Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                        Comment


                        • #13
                          Sa atapanesti sanatos masina! Sarbatori fericite!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by shtef_stoica View Post
                            Stiu de faza asta . Desi am observat ca masinii ii place cu viteza si ca e tare sprintena, ma fortez totusi ca pana la 4000 km sa nu depasesc 4000 rpm. Aseara pe autostrada, trepta 6, 4000 rpm = 160 km/h (ziceai ca e lipita de asfalt).
                            Crezi ca e ok pana in 4000 sau trebuie sa fiu si mai "finutz" decat atat?
                            Poti sa o duci si la 5500-6000rpm insa sa nu mergi constant la aceste turatii...Iar tot ce trebuie sa tii cont este: fara franari si accelerari bruste primii 2-3000km...In rest cat mai multi km fara probleme.
                            2008 Honda Civic 5d i-shift

                            Comment


                            • #15
                              Impresii dupa 600 km

                              Salutare din nou

                              Desi nu pare mult, am facut 600 km de cand am luat masina.
                              Primele impresii sunt cat se poate de bune ... chiar mai bune decat ma asteptam. Confort foarte bun, silentiozitate, stabilitate ... si ce mi-a placut cel mai mult ... persoanele care trec pe langa ea se opresc putin sa o admire

                              Consumul ... cam 12,4 media in oras (destul de bine avand in vedere ca este calculat la primul plin si ca majoritatea drumurilor au fost de max. 10 km la ore de varf). Surpriza a fost cand am iesit din oras cu ea. La un regim de 90 km/h in localitate si 130 - 140 in afara ... media de 6.7 este excelenta (dupa parerea mea).

                              Am totusi si ceva de rau de spus ... dar am observat ca sunt multi pe forum care au semnalat problema asta: la relanti se intampla destul de des sa prinda o usoara trepidatie pentru cateva secunde, apoi se opreste ... mai sta putin iar trepideaza, iar se opreste. M-am uitat atent la acul de la turometru si nu se misca deloc in momentele de trepidatie.
                              Stie cineva de la ce ar putea fi?

                              Pana acum nu i-am facut poze. Dar cu ocazia sarbatorilor o voi face. Abia astept sa vad cum se comporta pe zapada (sper sa ninga la munte).

                              Va urez de pe acum Sarbatori Fericite alaturi de Hondele voastre!
                              Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

                              Comment

                              Working...
                              X