GDM: '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc, dar poate da Domnul si iesim din criza in care urmeaza sa ne afundam si in 3-4ani, evoluez si eu, macar spre un Accord sau CRV. (cine nu vizeaza, nu mai traieste)

    Comment


    • Originally posted by gdm View Post
      Azi am facut si revizia de un an: schimb ulei+f, filtru aer, polen, praf, verificat jocuri, placute, sistem franare. Nu s-au constatat probleme. Durata: aprox.1 ora.Cost 723,77 lei.
      La mine prima revizie facuta acum 10 luni a costat 850 lei. De ce oare aceasta diferenta? Ca doar ambele au fost facute la Honda.

      Comment


      • Poate pretul uleiului sa faca diferenta. Poate cursul valutar.Se pot compara facturile.

        Comment


        • A venit si zapada, se apropie sarbatorile , mi-am completat semnatura. E ceva mai eco.
          Sper sa va placa.
          Era sa uit: avem presedinte, sa traiti bineeeeeeeee!

          Comment


          • E cam greu de urmărit semnătura ta, dar,...te iertăm.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • Saraca fata,cate duble s-au tras?
              '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
              Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

              Comment


              • Cred ca sunt mai multe fese/fete
                Mai multe detalii aici:
                YouTube - trompetas alex gaudino - destination calabria

                Comment


                • La multi ani si la ...multi bani! ... ma rog, depinde de... Boc&Co.
                  Sa aveti un an cum va doriti! Si nu in ultimul rand, va doresc sa fiti sanatosi!

                  Echipata de iarna, cu anvelope pe 15, masina e mult mai silentioasa.
                  A fost testata la drum cu gheata si zapada, pe ceata si ninsoare de nu vedeai nimic la 100m si s-a comportat excelent.
                  Consumul e OK (afara 6,1, mediu pe ultimii 7k 6,9) la stabilitate cu diametrul mai mic, nu am sesizat diferente (pe drum uscat).
                  Concluzia: investitia in jante Rial si gume de iarna, a fost buna!


                  P.S. M-am ales cu vopsea sarita pe lateral, de la bolovanii din antiderapant, aruncati de cei care veneau din sens opus, sau de bizonii care trebuie sa depaseasca cu orice pret.
                  Asta e, suntem in Romanica.

                  Comment


                  • Ai verificat si capota? Eu inca ma gandesc cum sa o dau la CASCO sa nu faca figuri si sa o revopsesc, e ciuruita. Ma uitam azi dimineata cand am plecat, era ditamai stratul de "antiderapant = nisip + pietre" langa masina.

                    La multi ani si multa sanatate si tie si la masinuta!
                    '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                    Fosta:
                    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                    Javascript motherfucker in Iasi?
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                    Comment


                    • Andrei:
                      In prima zi mai calda, am sa o spal si voi vedea atunci.
                      Multumesc de urare!
                      Sa te bucuri in continuare de masina!
                      Despre CASCO, ai un p.m.

                      Comment


                      • Ma bucur sa aud ca esti multumit de jante.
                        '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
                        Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

                        Comment


                        • A fost optiunea cea mai convenabila ca raport calitate - pret.
                          Iar d.p.v. al functionalitatii sunt supermultumit. Si arata si bine pe masina (dupa o cosmetizare exterioara o sa pun cateva poze).

                          Comment


                          • Cred ca terminam si cu iarna asta "mai enervanta" si parca mai greu de suportat ca niciodata.
                            Dupa cosmetizarea de primavara, inainte de trecerea la rotile de vara (inca nu am inca curaj sa le schimb), dupa cum am promis, atasez cateva poze cu jantele de iarna, Rial Flair (le gasiti in galerie).
                            Ca impresie personala: diametrul 15 + balonul de 65, fac masina mult mai silentioasa.
                            gdm
                            Senior Member
                            Last edited by gdm; 14-03-10, 19:29.

                            Comment


                            • arata foarte bine:

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gdm/Jante+iarna/
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • Arata bine, dau un alt aspect masinii fata de cele stock (parca in 5 spite)

                                Comment

                                Working...
                                X