GDM: '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by lucky62 View Post
    de 2 saptamani si a mea are ac. problema: zvacneste cu intarziere ! inainte cum o atingeam cum fugea de sub mine dar de cand am alimentat ( plinul la MOLL ) cu Co95 face chestia asta ! o fi benzina de vina ? cred ca da
    Credeam ca sunt eu nebun. Si mie imi mai da in nas putin intr-a 2-a cand plec.
    Si eu tot cu Mol 95 am alimentat...
    E clar.. nici molul nu mai e benzina...
    My baby blue
    '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Neutron Blue

    Comment


    • #62
      Pai Mol-ul cand a fost? In afara de EVO nici 95, nici motorina, nu am auzit sa fie stralucite.
      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
      Fosta:
      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
      Javascript motherfucker in Iasi?
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

      Comment


      • #63
        cu Loganul am alimentat numai din OMV si a fost OK tot timpul...dar ma rog alt motor, alta conceptie, alta benzina ! urmatoatele plinuri am sa le fac de acolo, sa vedem ! se zice ca e benzina ADUSA din Austria !!???
        Nu repeta aceeasi prostie de mai multe ori ! Sunt multe alte prostii noi de facut !

        HONDA Civic ES 1.8 i - VTEC M/T Nighthawk Black

        Comment


        • #64
          Ce am observat, ma rog, poate era evident, cand incepe sa tremure daca aprind proiectoarele se potoleste. Credeam ca e suficient ca si consumator subwoofer-ul, dar se pare ca nu consuma destul cat sa-i ridice turatia.
          Imi pusesem sperante in MOL EVO dar vad ca si asta tremura.
          La KIA al naiba daca se simte motorul ala vreodata la relanti... poate pt ca e mai mic.

          Comment


          • #65
            Ultimele 5 alimentări le-am făcut cu Carrera 95 (OMV) şi, la cum se mişcă maşina, nu mă gāndesc să schimb īn curānd furnizorul. Foarte mulţumit!

            Comment


            • #66
              Originally posted by lucky62 View Post
              cu Loganul am alimentat numai din OMV si a fost OK tot timpul...dar ma rog alt motor, alta conceptie, alta benzina ! urmatoatele plinuri am sa le fac de acolo, sa vedem ! se zice ca e benzina ADUSA din Austria !!???
              Nu este adusa din Austria... poate Carerra 100 dar asta e alta mancare de peste...
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #67
                Carerra 100 am pus eu zilele trecute, aproximativ 4,5 RON litru nu-mi venea a crede... si masina cu siguranta nu zboara de banii astia!
                '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                Fosta:
                '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                Javascript motherfucker in Iasi?
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                Comment


                • #68
                  Nu isi justifica in nici un fel banii benzinele astea mai scumpe, poate doar prin prisma protejarii motorului, pt ca in rest vreo diferenta care sa justifice aproape 1 leu in plus la litru nu prea vad sa existe.
                  Probabil am sa revin la efix95, am zis sa vad daca mol evo macar nu tremura, dar nu a fost sa fie, poate am sa mai bag cand ies din oras.

                  Comment


                  • #69
                    Nu folosesc decat efix95 si nu am nici o problema.

                    Comment


                    • #70
                      Cum adica? La tine nu tremura?
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #71
                        Eu n-am vazut benzina cu care sa nu tremure, daca lui GDM nu-i tremura ma duc la Iasi sa fac plinul de unde face el.

                        Comment


                        • #72
                          Eu aş putea să zic invers: pot să o fac să tremure sau să nu tremure cānd vreau eu . Ultima parte este valabilă numai cu benzină bună....
                          CR-V e:HEV
                          JAZZ GD1 CVT
                          Ex: CR-V RE6

                          Ex: RDX TB1
                          Ex: Civic FD1

                          Ex - JAZZ GD1
                          Ex - ACCORD Type-R
                          Ex - DEL SOL EH6

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Delphi View Post
                            Cum adica? La tine nu tremura?
                            Uneori exista o vibratie (nu pot sa zic tremur), acul de la turometru e nemiscat in astfel de situatii ( la masinile din gama WV, cand tremura se vede turometrul osciland intre 700 - 900 clar, fenomen sesizat mai ales la stationarile la semafor).
                            De alimentat chiar alimentez de la aceeasi statie.
                            Voi vedea la drumurile care ma vor obliga sa servesc alte benzine.
                            Dar daca nu va face alte probleme, chiar nu merita sa va impacientati.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Seth View Post
                              Eu n-am vazut benzina cu care sa nu tremure, daca lui GDM nu-i tremura ma duc la Iasi sa fac plinul de unde face el.
                              Daca ajungi prin Iasi, te conduc la statia "cu pricina" cu cea mai mare placere.
                              Iar daca nu ai vazut orasul, chiar merita sa treci pe aici. Sunt multe locuri de vizitat.
                              O sa te impiedici la tot pasul de masinutele Honda. S-au inmultit ca nici nu mai raspund la salut.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by gdm View Post
                                Uneori exista o vibratie (nu pot sa zic tremur), acul de la turometru e nemiscat in astfel de situatii ( la masinile din gama WV, cand tremura se vede turometrul osciland intre 700 - 900 clar, fenomen sesizat mai ales la stationarile la semafor).
                                Intrebam pentru ca mai toata lumea se plangea. Este interesanta aceea vibratie fara sa se miste si acul de la turometru, mi se intampla si mie cateodata la semafor (mai ales cand e foarte cald afara) si nu am putut sa mi-o explic . Stiu si fenomenul cu oscilatia turometrului, l-am intalnit la alte masini.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X