GDM: '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Felicitari si cati mai multi Km electrizanti lipsiti de evenimente neplacute alaturi de masina ta. Sa o conduci sanatos ca ai ce nu gluma, superba masina.
    '15 Honda HR-V 1.5 M/T Elegance FWD
    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T Galaxy Grey
    Honda.........the best!!!!!!!!

    Comment


    • #17
      Felicitari pt alegere, bag seama ca se inmultesc posesorii de sedan.
      Sa o stapanesti sanatos si fericit, sa va bucurati unul de altul.

      Comment


      • #18
        Multumiri

        ticker,Bodo, Cosnec(am facut rezervarea acum o luna si ceva si am asteptat cuminte dar baietii de la ATI Iasi au spus 25.09 si chiar asa a fost), bgdsta, KMR, porta, alinp, liviuiron, andrei_r(sigur ne vom plimba reciproc), hondatu ( am verificat ofertele de la Skoda Octavia 2, VW Jetta, Mazda, Suzuki si nici una nu s-a ridicat la nivelul Honda. Am fost pe punctul de a lua un Accord second dar intamplari ciudate ne aranjeaza viata si am hotarat ca trebuie sa fie o masina noua...si a fost CIVIC SEDAN), ANDREI V, BGY, Seth, Maruta (fiind Iesean ar fi idiotenie sa nu particip la intalnire mai ales ca doresc sa va si cunosc) va mutumesc pentru urari si pentru acceptul vostru de a ma fi integrat in familia Honda!
        SI ACUM PRIMELE IMPRESII:
        - masina functioneaza impecabil;
        - am parcurs in afara localitatii doar 635 Km fara a depasi 3500 r/min si consumul a fost 6,3 l/100 (pe computer), deci ...fara comentarii. Sunt super multumit.
        - e zvelta, iute, raspunde promt la comenzi, nu are inca greieri, sistemul audio functioneaza, pentru pretentiile mele minunat, sistemul de franare incepe sa asculte perfect.
        - culoarea e impecabila pentru praful din traficul romnesc.
        CONCLUZIA: ma simt deosebit cand conduc masinuta asta. Fac ce fac si mai dau o tura prin parcare.
        Maine plec la munte sa fac suma de 1500 Km. Ce spuneti dupa asta pot asculta sunetul IVTEC-lui la 5-6000 t/min?
        Incerc sa atasez si pozele promise inclusiv poza cu consumul.
        Sa auzim numai de bine!!!!!!!!!!!!!!

        Comment


        • #19
          Poze:http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gdm/

          Comment


          • #20
            sa fie intr-un ces cu cuc si sa te bucuri de ea. la cat mai multi km fara probleme!
            Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

            Comment


            • #21
              gdm si eu abia astept sa ne cunoastem si sa mai cunosc si alti din familia noastra HONDA. Eu nu sunt din Iasi sunt din Timisoara si din pacate nu voi putea participa la intalnirea de la Iasi desi credema mi-ar face o deosebita placere.Poate cu alta ocazie cand voi putea si poate daca o sa fie vreo intalnire mai aproape cu tot dragul.
              '15 Honda HR-V 1.5 M/T Elegance FWD
              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T Galaxy Grey
              Honda.........the best!!!!!!!!

              Comment


              • #22
                Originally posted by gdm View Post
                ticker,Bodo, Cosnec(am facut rezervarea acum o luna si ceva si am asteptat cuminte dar baietii de la ATI Iasi au spus 25.09 si chiar asa a fost),
                Ma bucur pentru tine si aprecieri pentru calitatea serviciilor celor de la ATI. Se pare ca eu nu am avut bafta ta, cu toate ca tot cam acum o luna si ceva am facut rezervarea (mai precis in 20 aug). Din motive care imi scapa, se pare ca masina mea fie nu a ajuns la dealerul la care am comandat-o (cu toate ca sigur este in tara, sosita tot pe 25.09), fie dealerul impinge termenul de livrare spre data limita prevazuta in contract. Mi-a spus ca mi-o vor da saptamana urmatoare... Ma consoleaza (cei drept, foarte vag) voluptatea asteptarii primei intalniri... (fac haz de necaz)
                http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5516
                Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !

                Comment


                • #23
                  Chiar daca vin ceva mai tarziu urarile mele, iti doresc cati mai multi km fara probleme si sa aveti parte de ea. Felicitari pentru alegere!

                  Comment


                  • #24
                    Gata si concediul de maine la treaba

                    Va salut din nou!
                    Asa cum am promis va prezint impresiile la 1450 km:
                    consumul (in conditiile nedepasirii a 3500 turatii) a ramas la 6,5 partial pe traseu de munte restul pe sosele in reparatii sau dupa cum le cunoasteti pur-sange romanesti (Iasi-Suceava-G.Humor-Cimpulung Mold-V.Dornei-Radauti-Putna-Iasi). Am urcat Mestecanisul, apoi traseul Sadova-Ciumirna-Sucevita si am inteles ca Honda nu are probleme cu pantele si mai ales cu stabilitatea in curbe.
                    Masina (chiar daca ma repet) se comporta impecabil.
                    Inca un amanunt: am avut o placere sadica sa observ ca in zona dominata de marcile germane (stiti banuiesc ca in Bucovina masina daca nu e nemteasca nu e masina) se intorceau capetele (pe strada, in PECO, in parcari etc) dupa Civicul Sedan. Oare de ce?
                    Cam asta a fost.

                    In alta ordine de idei, nu am reusit sa inteleg programul intalnirii nationale de la Iasi.In afara de cazare si doua mese (vineri si sambata la pranz) nu am mai vazut alte amanunte.Poate am lecturat pe sarite si in fuga (imi cer scuze) dar rog sa-mi spuneti pe scurt cum va decurge evenimentul pentru ca doresc sa nu ratez adunarea Hondarilor. Multumesc anticipat!
                    Va doresc numai bineeee ca de trait, stim ce spun marinarii. Dar avem noi grija!))))))))))))))

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by gdm View Post
                      .......pe sosele in reparatii sau dupa cum le cunoasteti pur-sange romanesti (Iasi-Suceava-G.Humor-Cimpulung Mold-V.Dornei-Radauti-Putna-Iasi).

                      Salut!
                      Am fost si eu pe o portiune de drum spusa de tine si, intr-adevar sunt locuri unde parca mergi pe santier. Cel putin in portiunea de dupa Bistrita (incepand de dinainte de pasul Tihuta) si pana pe la Gura Humorului este drum destul de dificil. Mai ales la intrarea dinspre Bistrita in Vatra Dornei, daca ai ajuns pe-acolo.
                      Sunt curios, daca cineva stie, daca s-au terminat reparatiile in pasul Tihuta

                      Comment


                      • #26
                        Am ajuns la 2150 km, consumul 6,6l/100.
                        Dar a aparut si o mica problema: cred ca am zgariat usor parbrizul cu stergatorul de pe partea soferului. Stropitoarea in cauza parca face pi... iar dreapta stropeste de se prelinge si dupa oprirea stergatoarelor.
                        Ce sfat primesc de la mai experimentatii posesori de Civic Sedan? Vizita la service?

                        Comment


                        • #27
                          Rezolvat cu vizita la service. Durata 3 min.Acum uda bine.Stergatoarele sunt destul de slabute.Lasa urme.Asta nu-i bai.Pot fi schimbate.

                          Comment


                          • #28
                            Se pot schimba doar lamelele de la stergatoare, nu bratul in sine
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              3330 km parcursi.
                              Consum mediu pe computer 6,7.
                              Nu au aparut probleme majore. Masinuta se comporta minunat, vioaie, iute cand e nevoie, cu sunetul minunat al motorasului la 4000-5000 tr.
                              Se cam simt denivelarile (mai ales trecerile peste sinele de tranvai, deosebite in Iasi} si se aud pietricelele zornaind sub caroserie (pe drumurile in lucru) in rest totul e super OK.
                              E totusi o masina care-si merita toti banii.
                              Pentru ca se comporta asa bine i-am facut cadou un set de presuri din cauciuc si tavita in portbagaj, a la Mircea.

                              Comment


                              • #30
                                Cat mai multi km inainte si fara probleme.. te-ai plimbat nitel
                                Vreo 3500 de km am si eu si o am cu vreo 2 saptamani inaintea ta

                                Comment

                                Working...
                                X