GDM: '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    Se pare ca modificari tehnice nu sunt.
    Probabil ca de luni o vom vedea in magazin.

    Leave a comment:

  • pauliasi
    Senior Member

  • pauliasi
    replied
    Ca date tehnice stii ceva? Diferea de versiunea actuala (motor, cuplu etc... poate si o versiune diesel sedan)?

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    S-a rezolvat repede: spray siliconic suflat pe chederul pe care culiseaza geamul.
    Important a fost ca am dat nas in nas cu
    Civicul Sedan facelift.
    Tocmai intra la desfoliat si pregatit pentru a fi expus in showroom
    :
    - faruri xenon, spalator faruri pe bara, alt tip de proiectoare, parca si bara fata modificata putin si... tineti-va bine, deschidere portbagaj din telecomanda.
    Culoare gri-sobolan (nu era parca la Civic Sedan).
    Si parca si bandourile laterale sunt mai proeminente.
    Probabil ca mai are si alte noutati dar nu am reusit sa ma uit mai mult de 4 min.
    Pretul nu era inca facut.

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    Gata cu boieria! Geam sofer face fite si la mine.
    Noroc de forum, de unde aflasem ca se inchide cu "ajutorul palmei".
    Maine la service.
    Si eu care credeam ca japo elimina problemele semnalate.

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    Da, e foarte insurat...legal...a doua oara.
    Stii e vorba de terapia ...vietii fara batranete. Vezi fosti si actuali oameni ...mondeni: Crin Halaicu, Ilie Nastase,etc,etc,etc. Au luat modelul Charles Chaplin.
    Se intampla in jur de 40 ani.

    Leave a comment:

  • lucky62
    Senior Member

  • lucky62
    replied
    da, ai ghicit e OMV de la emma. cum am zis, pe vremuri alimentam numai de acolo si nu am avut probleme. iar gdm despre nou si vechi cred ca te refereai la masini !? apropo... prietenul tau e insurat ?

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    nici o problema Seth.
    Cat despre schimburile pomenite de lucky62, acum cativa ani, un prieten imi explica cum e cu masinile: " masina e ca femeia; cat e noua o mangai, ai grija de ea... dupa ce se mai invecheste, ... o imprumuti si la altii".

    Leave a comment:

  • Seth
    Senior Member

  • Seth
    replied
    Hmm, OMV nu mi-a facut niciodata cu ochiul, dar sunt deschis la orice optiuni.
    De la care OMV e benzina, ca e cu cantec si statia de la care bagam... aia de pe calea bucuresti de la emma?
    Era sa uit, de care benzina, de 95?

    LE: si scuze GDM pt poluare....

    Leave a comment:

  • lucky62
    Senior Member

  • lucky62
    replied
    am facut plinul de la OMV ( 38 l ) - de tremurat parca, dar mai putin ma rog incerc sa nu o mai bag in seama dar ce ma incant este demarajul : cum o calc cum raspunde ca la inceput . am alragat-o azi cam 100 km si cu demaraje, depasiri, rampe "grele" - una peste alta- super OK- am iesit din oras cu 8.7 % si dupa drumul asta scazuse la 8.2 . exceptand nevasta, e cea mai buna alegere facuta in ultimii 30 de ani !! pe ea sigura n-am s-o schimb !!!!

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    Originally posted by gdm View Post
    Uneori exista o vibratie (nu pot sa zic tremur), acul de la turometru e nemiscat in astfel de situatii ( la masinile din gama WV, cand tremura se vede turometrul osciland intre 700 - 900 clar, fenomen sesizat mai ales la stationarile la semafor).
    Intrebam pentru ca mai toata lumea se plangea. Este interesanta aceea vibratie fara sa se miste si acul de la turometru, mi se intampla si mie cateodata la semafor (mai ales cand e foarte cald afara) si nu am putut sa mi-o explic . Stiu si fenomenul cu oscilatia turometrului, l-am intalnit la alte masini.

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    Originally posted by Seth View Post
    Eu n-am vazut benzina cu care sa nu tremure, daca lui GDM nu-i tremura ma duc la Iasi sa fac plinul de unde face el.
    Daca ajungi prin Iasi, te conduc la statia "cu pricina" cu cea mai mare placere.
    Iar daca nu ai vazut orasul, chiar merita sa treci pe aici. Sunt multe locuri de vizitat.
    O sa te impiedici la tot pasul de masinutele Honda. S-au inmultit ca nici nu mai raspund la salut.

    Leave a comment:

  • gdm
    Senior Member

  • gdm
    replied
    Originally posted by Delphi View Post
    Cum adica? La tine nu tremura?
    Uneori exista o vibratie (nu pot sa zic tremur), acul de la turometru e nemiscat in astfel de situatii ( la masinile din gama WV, cand tremura se vede turometrul osciland intre 700 - 900 clar, fenomen sesizat mai ales la stationarile la semafor).
    De alimentat chiar alimentez de la aceeasi statie.
    Voi vedea la drumurile care ma vor obliga sa servesc alte benzine.
    Dar daca nu va face alte probleme, chiar nu merita sa va impacientati.

    Leave a comment:

  • maruta
    Senior Member

  • maruta
    replied
    Eu aş putea să zic invers: pot să o fac să tremure sau să nu tremure cānd vreau eu . Ultima parte este valabilă numai cu benzină bună....

    Leave a comment:

  • Seth
    Senior Member

  • Seth
    replied
    Eu n-am vazut benzina cu care sa nu tremure, daca lui GDM nu-i tremura ma duc la Iasi sa fac plinul de unde face el.

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    Cum adica? La tine nu tremura?

    Leave a comment:

Working...
X