COSNEC: '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T Alabaster Silver

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Felicitarile mele maestre...
    imi place cum ai formulat povestioara . Sa o conduci sanatos!
    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

Aaa, am uitat sa va spun in postul anterior, am avut placerea de a-l cunoaste de "Hondatu" si alti 2 fani Honda, care se pregateau sa plece la Iasi, pentru intalnire...
      http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5516
      Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !

Comment

Of, in sfarsit ai luat-o, ca nu mai aveam eu rabdare ce sa mai zic de tine.
        S-o stapanesti sanatos si fericit!

Comment

BRAVOO! sa te bucuri cat mai mult de ea. sper sa reusesc si eu sapt viitoare sa o iau.
          toate cele bune
          Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

Comment

S-o stapanesti sanatos.
            Nu stiu cum ai rezistat atata, avand in vedere ca masinile au ajuns la Pitesti prin 20-21 septembrie. Asta inseamna ca esti foarte calm, ceea ce nu-i rau.
            Ceva asemanator am patit si eu cand am ridicat fordul din Craiova, eu stand in Bucuresti.
            Statea masina in Buc de 3 saptamani si efectiv nu aveau ei chef sa o aduca.
            Asa ca am mers intr-o joi pana la Craiova pe la ora 17.00, facut un scandal monstru cu injuraturi ca la usa cortului, amenintari cu moartea si cu daramarea sediului, de bataie au scapat ca nu m-a lasat tata sa ma desfasor si...surpriza la ora 02 noaptea aveam masina adusa singura pe un trailer, doar sa scape de nebun adica de mine. Si culmea ca la ora aia au putut sa-mi dea si numere rosii si asigurare.
            Scuze de povestioara off-topic dar si acum ma enervez cand vad ca si alti oameni patesc faze de genul asta si pe nesimtiti nu-i intereseaza.
            Multi km. fara probleme.

Comment

Originally posted by joe06 View Post
              S-o stapanesti sanatos.
              Nu stiu cum ai rezistat atata, avand in vedere ca masinile au ajuns la Pitesti prin 20-21 septembrie.
              Asteptarea a fost luuuuuuuuuuuuuuuuunga... Dar am trecut peste enervarea fireasca, spunandu-mi ca nu-mi foloseste de nicio culoare stresul.
              Trebuie sa spun ca, dupa 1 oct am inceput sa ma interesez mai serios despre parcursul in RO al masinii asteptate. Nu mica mi-a fost mirarea (si enervarea) cand , cunostinta din Pitesti pe care am rugat-o sa se intereseze, mi-a spus ca masina mea nu a fost si nu este in Pitesti, in ciuda faptului ca cei de la HTR mi-au spus ca-mi va fi livrata curand. Insistand cu "ancheta", mi s-a mai "servit" o explicatie: dintr-o regretabila eroare, masina n-ar mai fi venit cu lotul din 25.09, ci cu cel previzionat pentru 10.10.
              ...Oricum totul este deja istorie si explicatiile nu mai au importanta .
              Conteaza sfarsitul povestii: happy-end .

Multumesc tuturor pentru incurajari, sfaturi, pareri si urari .
              S'auzim si sa vedem doar de bine !

Comment

@COSNEC - bravo, s-o conduci sanatos !!!

Apropos, daca vei mai fi azi la 18:00 in Bucuresti, suntem cel putin 20 care ne vom intalni in Politehnica (in fata rectoratului, intrarea dinspre cheiul Dambovitei, dinspre discoteca Maxx) ...

Oricum, sa te bucuri de honda ta - adica fara incidente, numai placere etc.

OZN 2008 Honda Civic 5D, 2.2i-CTDI / 140 CP Sport M/T - Silver

http://hondafan.ro/forum/member.php?u=1987
                "La vita e bella!"

Comment

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea mult timp!
                  '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
                  Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

Comment

Originally posted by Sharky View Post
                    Apropos, daca vei mai fi azi la 18:00 in Bucuresti,
                    Din pacate am ajuns destul de tarziu
                    Ramane pe alta data...
                    Multam' de urari.
                    Pe curand.

Comment

Salutare Cosnec!
                      Ma bucur sa te vad aici! Ne-am salutat vineri la Klaas Motors, cand noi ne pregateam sa plecam la iasi! Sunt unul dintre cei doi fani de la care intra pe acolo val vartej!
                      Sa ai parte de masinuta, fara evenimente neplacute!
                      Asteptam foto!

Comment

Originally posted by HonDanutzzz View Post
                        Salutare Cosnec!
                        Salutare !
                        Multumesc de urari
                        De poze , nu cred ca voi avea timp prea curand... (am treaba la volan: deja am vr'o 1500 Km si mai fac; in plus masina e murdara si ... nu se face sa o prezint asa; trebuie sa incarc acumulatorul de la foto si n'am timp). Dar, dupa ce trece "febra", promit sa postez imagini.
                        Cum v'ati distrat la Iasi?
                        Ati ajuns bine (inteleg ca ati optat pt traseul prin Medias/ M.Ciuc - ales si de mine la intoarcerea spre Onesti)
                        Eu am facut pe drum muuulte ore, oprindu-ma din cand in cand spre a-mi admira achizitia

Comment

Poi la Iasi a fost superb! Ia de te uita pe topicurile dedicate, sa vezi ce ai pierdut
                          Daca veneai in loc de Onesti direct la Iasi ... ne faceai tutror o surpriza placuta, dar tie iti faceai cu siguranta cea mai frumoasa surpriza!

Comment

Originally posted by HonDanutzzz View Post
                            Poi la Iasi a fost superb! Ia de te uita pe topicurile dedicate, sa vezi ce ai pierdut
                            Daca veneai in loc de Onesti direct la Iasi ... ne faceai tutror o surpriza placuta, dar tie iti faceai cu siguranta cea mai frumoasa surpriza!
                            As fi vrut eu, dar oboseala era destul de mare... Aveam doar 4 ore somn / in ultimele 48 h si ma asteptau alte minusuri la capitolul somn. Cred ca n'ar fi avut niciun haz (nici pt mine, nici pt onoranta adunare) sa exersez somnul la Iasi. Imi rezerv placerea si onoarea pentru urmatoarea intalnire

Comment

Working...
                            X