BERDI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca vreti sa mergeti Rm. Valcea - Pitesti pana la vara cand or asfalta, folositi drumul prin Curtea de Arges
    '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

    Comment


    • Am fost la vulcanizare sa vad exact starea cauciucului meu si are o gaura de vreo 4 degete, ca lungime. In schimb janta e ok, cred ca un pic de tot zgariata. Urmeaza sa sune cand primesc o noua anvelopa de iarna. Culmea, e mai scumpa decat iarna trecuta si dureaza mai mult pana o primesc.
      Asta e acuma.

      Comment


      • Pai nu ai casco? Schimba si janta daca tot e caucicul terminat.
        Nu iti dau si cauciuc si janta de la asigurari?

        Comment


        • Originally posted by berdi View Post
          Mersi de sfat. Pe spate o sa pun cauciucul, in niciun caz pe fata. Chestia misto ca de 4 ani am avut mereu rovinieta la masina. Asta e, Romania - The land of holes.
          Si a mea rovigneta a expirat dar pana nu refac astia cat de cat drumurile nu mai cumpar.Sa-i vad daca au tupeul sa mi-o ceara cineva.
          '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
          Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

          Comment


          • Originally posted by _ADN_ View Post
            Daca vreti sa mergeti Rm. Valcea - Pitesti pana la vara cand or asfalta, folositi drumul prin Curtea de Arges
            Tu ai fost pe drumul ala recent? Intreb pentru ca si eu as vrea sa merg la Valcea si am auzit ca nici ala nu e grozav.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Originally posted by Delphi View Post
              Tu ai fost pe drumul ala recent? Intreb pentru ca si eu as vrea sa merg la Valcea si am auzit ca nici ala nu e grozav.
              Eu am fost pe drumul ala de 4 ori in ultimele 3 saptamani.
              Drumul nu este grozav, asa este. Adica este destul de valurit. DAR nu sunt gropi exceptand intrarea in Curtea de Arges dinspre Valcea. In sate se poate merge linistit cu 70, iar in afara lor cu 100. Este doar cu putin mai lung decat pe dealul negru, te scoate direct in sensul giratoriu de la pitesti (intrarea pe autostrada), si prezinta marele avantaj ca nu sunt gropi.
              '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

              Comment


              • OK, multumesc pentru informatie.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • Originally posted by Seth View Post
                  Pai nu ai casco? Schimba si janta daca tot e caucicul terminat.
                  Nu iti dau si cauciuc si janta de la asigurari?
                  Am casco, dar nu stiam ca intra si cauciucul. Plus ca am fransiza, iar in cazul asta nu as face mare afacere.
                  Oricum trebuie sa le fac o vizita pentru parbriz si proiector.

                  Comment


                  • Ar trebui sa intre, la mine cel putin asa e.
                    O janta+cauciuc cred ca fac cu mult peste 100Eu.

                    Comment


                    • Depinde unde are CASCO. Nici la mine nu sunt asigurate anvelopele si am si eu fransiza de 400 lei. Dar, in aceeasi masura, depinde si cat platesti pentru CASCO: puteam sa iau fara fransiza si cu asigurarea anvelopelor si ma costa ~5.3000 lei, am preferat cu fransiza si fara anvelope si sa ma coste ~2.300 lei. M-am gandit ca nu merita diferenta de bani, dat fiind ca nu am mai facut pana in ultimii 14 ani de condus, si ca in general, am facut de doua ori pana in cariera, si ca un cauciuc ca al meu nu costa o avere. Daca s-o intampla (Doamne fereste), il pun pe ala de rezerva si iau unul SH sau ieftin pentru rezerva si gata.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • Originally posted by Delphi View Post
                        Depinde unde are CASCO. Nici la mine nu sunt asigurate anvelopele si am si eu fransiza de 400 lei. Dar, in aceeasi masura, depinde si cat platesti pentru CASCO: puteam sa iau fara fransiza si cu asigurarea anvelopelor si ma costa ~5.3000 lei, am preferat cu fransiza si fara anvelope si sa ma coste ~2.300 lei. M-am gandit ca nu merita diferenta de bani, dat fiind ca nu am mai facut pana in ultimii 14 ani de condus, si ca in general, am facut de doua ori pana in cariera, si ca un cauciuc ca al meu nu costa o avere. Daca s-o intampla (Doamne fereste), il pun pe ala de rezerva si iau unul SH sau ieftin pentru rezerva si gata.
                        He, he...suna a Casco la Allianz Direct . Asa am platit si eu, si in aceleasi conditii...pana acum, bun deal-ul
                        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                        Comment


                        • Sau Generalli, ca tot pe 5000 lei se invart si ei.
                          Mi-a venit azi cauciucul, schimbat si echilibrat plus o spalare completa. Spre surprinderea mea janta nu a patit nimic. Tind sa cred ca se merita sa ai jante originale, decat cele contrafacute.

                          Referitor la Casco, in mai cand imi expira actualul contract ma interesez mai serios de ce oferte sunt pe piata, ca pana acuma am fost neglijent:d.

                          Comment


                          • Neata neata.

                            O mica nelamurire? Civicul Sedan nu se vinde in restul Europei?
                            Sunt de 2 saptamani si ceva in Torino si am vazut decat 1 sedan, mai multe 5D-uri si o gramada de Insight-uri.
                            Am umblat destul de mult prin imprejurimi si nimic, nicio urma de sedan).

                            Naspa rau fara masina.

                            Comment


                            • Pai in UK mai mult ca sigur ca nu... restul nu stiu
                              Esti la campionatul de patinaj artistic?

                              Comment


                              • Originally posted by berdi View Post
                                Neata neata.

                                O mica nelamurire? Civicul Sedan nu se vinde in restul Europei?
                                Sunt de 2 saptamani si ceva in Torino si am vazut decat 1 sedan, mai multe 5D-uri si o gramada de Insight-uri.
                                Am umblat destul de mult prin imprejurimi si nimic, nicio urma de sedan).

                                Naspa rau fara masina.
                                Se doar vinde in cateva tari: Polonia, Ungaria, Tarile Baltice si Bulgaria, parca. Probabil ca ala pe care l-ai vazut era de fapt un hibrid.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X