BERDI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T Nighthawk Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri in continuare de ea cati mai multe mii de kilometri!

Mi se pare mie, sau din ultima ta poza apare o julitura pe coltul din stanga al barei din fata?
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Pe LO dureaza mult, dar pe HI se incalzesc foarte repede.
      '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

Comment

1 min pe Hi pana se incalzesc, apoi trec pe LO. Oricum fac bine in diminetile friguroase pana intra AC-ul in functiune
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Da, asa ma gandeam si eu ca trebuie facut dar nu prea aveam nevoie ca nu era asa de frig. Cand am sa am nevoie asa fac. Thanks.

Comment

Salut! Nu e bara jiulita. Sunt muste luate de prin tari straine si nu au iesit la prima spalare. Dar dupa cateva zile am scapat de ele!
            Din pacate azi am avut o surpriza neplacuta cu o piatra ce mi-a crapat parbrizul . Sper sa o rezolv repede ca innebunesc fara masina. Nu rezist fara sa ma plimb cu ea in fiecare zi, am nevoie de doza mereu . Merci de raspunsuri.

P.S.: A reaparut problema la geamul soferului, dar am vorbit cu baietii de la dealer si se rezolva pe garantie ca trebuie schimbat ceva pe acolo.

Oricum ramane cea mai tare masina :X. Daca am avea drumuri bune nu m-as mai da jos din ea decat benzina si toaleta . Pa ap.
            Last edited by berdi; 25-09-08, 22:19.

Comment

Neata!
              Azi cred ca am aflat ce inseamna cu adevarat motoarele Honda!!!
              Am facut un drum Pitesti - Bran - Pitesti cu depasit tot ce era in cale pe Rucar - Bran. Nu-mi vine sa cred cum poate sa fuga masina, e incredibila, ajungeam la 100 km/h in urcare fara sa-mi dau seama. Pana acuma mergeam linistit si ma depaseau doar X5-urile. Pe drumul Campulung - Pitesti am reusit sa deapsesc cel putin 10 masini deoadata, cred ca am facut 1,5 km pe contrasens.
              Dupa 16500 km facuti in 4 luni imi pare rau ca nu am mers asa pana acuma.
              Fantastica masina, a lasat-o pe mama cu gura cascata cand vedea ca depasesc 2 - 3 - 4 masini deodata.

P.S.: Daca ar fii avut 200 de cai asemenea Type-R - ului cum ar fii fost?

Pa ap

Comment

Salut!
                Stie cineva cum scot sigla Honda si cea cu "civic" de pe portbagaj? Fara sa ramane semne. Am inteles ca cea cu Honda s-ar putea sa fie prinsa in nituri si atunci se complica treaba. M-am saturat sa imi tot spuna lumea ca e Hyundai (.
                Pa ap.

Comment

pai in loc sa te mandresti cu asemenea sigle tu vrei sa le scoti. nu e frumos.
                  Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                  sigpic
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

Comment

Pai o scoti si pui Hyundai?

Altfel nu inteleg de ce le-ai scoate...

sigpic

Comment

Mai bine pui una cu Hyundai langa, sa se vada diferenta intre ele!
                      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

Unde dam comanda de niste stickere cu fonturi de 76 pe care sa scrie E HONDA, NU HYUNDAI ?

Comment

Masina imi place la nebunie, dar ar arata mult mai interesanta sau misterioasa daca nu s-ar vedea din spate ce e. Asa mi se pare mie. Si la Cielo dadusem jos emblemele de pe laterale si portbagaj.
                          Oricum urmatoarea masina va fii tot Honda, nu cred ca o sa renunt la japoneze .

Comment

Seth ai uitat "!!!", adica E HONDA, NU HYUNDAI !!!

sigpic

Comment

Absolut, mea culpa.

Comment

Gasisem in Barcelona cand am fost la mare un magazin care iti scria pe un fel de placuta de inmatriculare, putin mai mica decat un numar normal, ceea ce voiai. Din pacate nataraul de mine a uitat ca pleaca a 2-a zi si in loc sa le fac in seara aceea am lasat-o pentru dimineata. Urmatoarea zi nu am avut timp sa mai trec pe acolo, ca tare as fii vrut sa fac una cu Honda scris mare.
                                Se pare ca prostia se mai plateste din cand in cand (.
                                Last edited by berdi; 29-09-08, 22:48.

Comment

Working...
                                X