CLAUDIUC: '08 Honda Civic 4D Sedan 1.8 ES A/T, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by [g
    ]
    Nu stiu ce masina ai tu, dar a mea sunt foarte sigur ca nu are sport
    Scuze, vorbeam de modul secvential

    Comment


    • #17
      Originally posted by Seth81
      S-o stapanesti sanatos si fara alte accidente. Nici o problema ca si in mine a intrat un Logan tot in spate si tot pt ca se uita dupa stele, la 5 zile dupa ce am luat-o.
      Vorba aia, macar nu mai e "fata mare" acum, sa speram ca a fost primul si ultimul.
      Da, sper sa fie primul si ultimul Apropo, cum a iesit reparatia?

      Am fost dimineata la service la Asko, se pare ca am ceva de asteptat (m-au programat peste 3 saptamani), dar nu e problema, masina merge ok.
      Nu am reusit sa bat recordul de intors in service, ar fi cam 4 ore la Honda (un Civic Type R)

      Acum alerg pe la asiguratori, am renuntat deja la ideea de a o repara direct pe RCA-ul vinovatului de la ARDAF, o sa las CASCO sa isi recupereze dauna.

      Cam atat, sper sa scap cu cat mai putine drumuri...

      Comment


      • #18
        De facut a fost facut pe ARDAF-ul loganistului, nici o problema aici.
        Reparatia... ok in mare, bara a venit gata vopsita, eu sesizez diferenta de nuanta, dar adevarul e ca inainte nu m-am uitat atent la ea, poate era la fel.
        A trebuit indreptat si vopsit capac portbagaj pt ca era umflat si indoit, aproape bine si acolo, desi are un milimentru diferenta de aliniere fata de una din aripi, pe care nu il vezi decat daca stii...

        Comment


        • #19
          Originally posted by Seth81
          De facut a fost facut pe ARDAF-ul loganistului, nici o problema aici.
          Reparatia... ok in mare, bara a venit gata vopsita, eu sesizez diferenta de nuanta, dar adevarul e ca inainte nu m-am uitat atent la ea, poate era la fel.
          A trebuit indreptat si vopsit capac portbagaj pt ca era umflat si indoit, aproape bine si acolo, desi are un milimentru diferenta de aliniere fata de una din aripi, pe care nu il vezi decat daca stii...
          Aham. La mine e putin mai nasol, socul a fost mai puternic. Sper sa se schimbe si capacul portbagaj (e indoit si strambat in mai multe locuri), in plus mai trebuie schimbate diverse parti din portbagaj. Ce ma bucura e faptul ca aripile spate au scapat neatinse.

          Comment


          • #20
            Dupa lupte seculare am reusit sa deschid dosarul de daune (3 zile de cautat un loc de constatare daune asirom unde sa nu stai cel putin 4 ore la coada). Ca in final sa mi se spuna senin: "de ce nu ati fost pe grivitei, avem centru comun de daune cu omniasig" (la ei pe pagina nu scrie nimic de asa ceva).
            Acum sper sa ma linistesc, maine ii fac poze :P

            PS: Am reusit sa citesc manualul in sfarsit (la coada la daune). Modul (S) semnifica "secvential sport" (nu mai stiu pagina exact unde scrie) 8)

            Comment


            • #21
              Revenim

              In sfarsit, mi-am recuperat masina de la Asko, dupa alte "lupte" cu firma de asigurari.
              Reparatia a fost relativ ok (se pare ca totusi am o problema cu portbagajul care nu se inchide chiar din prima, dar sper sa o rezolv la urmatoarea vizita in service).

              Mai nasol a fost ca nu am putut sa iau masina aproape o saptamana dupa ce a fost reparata (multumesc Asirom pentru asta).

              Comment


              • #22
                Chiri?

                My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
                hondacivic.ro
                blog.margescu.ro

                Comment


                • #23
                  @claudiuc:
                  Portbagajul s-a schimbat sau reparat? Cum a iesit vopseaua?
                  hondatu
                  Administrator
                  Last edited by hondatu; 16-09-08, 19:20.
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by maruta View Post
                    Portbagajul s-a schimbat sau reparat? Cum a iesit vopseaua?
                    S-a schimbat. Vopseaua a iesit ok (parerea mea), oricum, masina are o luna de cand am luat-o deci nu ar trebui sa se vada diferenta. Am mai observat o zgarietura pe aripa stanga spate care nu era inainte, dar au rezolvat-o baietii de la Asko cu un polish la insistentele mele ca ar fi aparut in service.

                    Comment


                    • #25
                      test
                      claudiuc
                      Member
                      Last edited by claudiuc; 08-02-20, 16:49.

                      Comment


                      • #26
                        Acum cred ca stiu de ce ti-a sarit tie mustarul cu ceasul...........fiindca in realitate esti suparat pe alte chestii.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by hondatu View Post
                          Acum cred ca stiu de ce ti-a sarit tie mustarul cu ceasul...........fiindca in realitate esti suparat pe alte chestii.
                          Nu ma prind care-i faza cu ceasul... inca nu am apucat sa-mi beau cafeaua de dimineata....

                          Comment

                          Working...
                          X