TAKEITBLU: '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T, Blue Neutron

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• TAKEITBLU: '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T, Blue Neutron

Salutare,

Am achizitionat si eu ieri un civic. Pe 3 septembrie imi ajunge in tara.

Imi puteti spune cum se intretine aceasta culoare? Am un fiat punto negru si e criminal, il spal si dupa 2 minute e praful la loc. Apoi se vad toate zgarieturile oricat de fine ar fi.

As vrea sa ii pun si alarma, una care sa ridice geamurile, sa inchida trapa si sa imi rabateze oglinzile la armare. Si-a pus cineva??

Cu asteptarea eu stau bine, mai e putin, am nunta pe 23 august si plec pe 24 in honeymoon. Cand ma intorc o gasesc gata de ride.
    Bogdan Savin, designer at Neogen
    www.colegi.ro
    ------------------------------------------------------
    Honda Civic '08 4d 1.8 ES M/T Blue Neutron - B 39 SBL

S-o stapanesti sanatos si casa de piatra artyman:
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

O iau in ordine: Casa de Piatra si sa stapanesti masina sanatos si fara incidente neplacute
      A mea vine in jurul datei de 4 septembrie, probabil acelasi lot

Comment

Felicitari pentru achizitii! :lol:
        Sa le "conduci" fericit pe amandoua :wink:
        '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

Comment

Multumesc de urari ! artyman: artyman: artyman:

Foarte tare faza cu "achizitii"

Paul ce masina iti vine pe 4 si ce culoare??
          www.colegi.ro

Comment

Bogdane in primul rand casa de piatra! restul cand vine masina! :lol:

Sunt cateva Neutron Blue pe forum (una chiar hibrida - a lui dan) si nu s-a plans ca e o culoare greu de intretinut.

http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...er=asc&start=0

P.S. PAULIASI: 08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT, Alabaster Silver (cateva posturi mai jos) :wink:
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Re:

Originally posted by takeitblu
              Paul ce masina iti vine pe 4 si ce culoare??
              Pai, exact cum zicea si ticker, culoarea alabaster silver
              Spre deosebire de tine, eu fiind insurat, stau mai prost cu asteptarea, adica nu prea mai am rabdare.
              Oare iesenii posesori de honda nu mai fac vreo intrunire? :?:

Comment

Neutron Blue chiar e destul de usor de intretinut.

Comment

Varu' (dap e varul meu :lol: ) salutari, si felicitari pentru "decizii" :lol: , si chiar asa, nu se mai intalnesc Hondarii si pe la iasi, sau asteapta sa treaca nationala, sa vina si lotul de la inceputul lui septembrie si dupa aia :?:
                  '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                  Fosta:
                  '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                  Javascript motherfucker in Iasi?
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

da, da.. chiar asa, sa mai asteptam nitel... macar pana trec ploile astea

Comment

incredibil, de la zi la zi tot mai multi hondari
                      cred ca fac cei de la honda o " vraja " mondiala
                      sa o stapanesti sanatos si casa de piatra bineinteles
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
                      Nimic nu este ceea ce pare a fii !

Comment

Felicitari si casa de piatra!
                        O alta nunta a la Hondari :wink:
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !

Bazar Acura & Honda Romania - https://www.facebook.com/groups/197406340470123/

Comment

Casa de piatra si asteptare usoara. O sa calc si eu pe urmele tale. Nunta la sfarsitul lui august, vanzare actual logan, si apoi vazut ce echipare de civic sedan permite bugetul, dupa care............marea asteptare.
                          toate cele bune
                          Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

Comment

Istorie

Si a trecut timpul si nu am mai postat nimic nou.

Am luat masinuta pe 2 septembrie. Foarte entuzismat de ea, putin soare afara, stralucea si arata impecabil.

Sunt foarte multumit de ea, merge super ok, am testat-o pana la 230 destul de lejer pe iasi-bucuresti.

Si cum nu poate fi perfecta, am un greieras in volan, si suspensiile sunt nasoale, la ce drumuri sunt in iasi cam trancane (sincer ma deranjeaza).

Si am tinut-o bibelou prima luna, aveam grija de fiecare firicel de praf interior sau exterior si pana s-a urcat pe capota o pisica sau un caiine. Am niste urme de imi vina sa matur tot ce inseamna caiine sau pisica, chiar daca am de ambele )

Dupa o saptamana, eram in parcare in Alex. C. B. dupa "flori" si o proasta cu un cazan de dacie imi intra in portiere - fata, spate si putin aripa din spate. Ii cade spoilerul, vede proasta ce tampenie a facut, da in fata sa scoata masina, avand spoilerul cazut imi juleste si pragul.

La 3 zile dupa asta, pe Sf. Lazat cum intri pe strada de la Palat sa mergi spre P. Rosu, un bou cu un cazan de BMW imi taie fata si POC cam tare in el. Era un taran de la probota, capsunar, a ....... prin tarile calde si are BMW (cazan din '98), ca nu putea sa-si cumpere altceva.

Acum problema cea mai mare, am ramas surprins cand am auzit ca Honda nu are service, si sa ma duc la REMESA. Ma duc cu masina, desfac aia, ma uit ce e busit si plec acasa. Te sunam noi cand ajung piesele, 6-7 zile. S-a facut ziua a 9, si ii sun, fratilor cum e piesele alea?? Pai au ajuns, puteti veni. Ma duc la astia, gasesc un alt tip sef pe acolo, nici nu stia sa se uite la numarul de kilometri pe bord, si sa scoata cheia din contact, "domnule opresti motorul, apesi si invarti cheia dupa ce ai apasat spre portbagaj ca sa iasa".

Avarii, spoiler fata, ornament cromat sigla Honda, far dreapta, suport far dreapta, intaritura de bara din fata radiatorului, un suport la radiator in partea de sus dreapta, suportul numarului de inmatriculare si capota de revopsit. La telefon mi-au zis ca 2 zile dureaza, acolo ca sa vedem, ca nu stiu cum, ca nush daca sunt comandate piesele, ca doar o parte.
                            Le-am zis ca am nevoie de masina joi seara, vineri plec din tara, si sunt sigur ca nu o vad gata.

La cum i-am vazut, a trebuit sa le arat eu, ca si aici e rupt, e indoit, sa le repet de 5 ori ce piese sa-mi aduca si sa ii urmaresc sa le noteze. Mi-au cerut numarul de tel de 3 ori, si copie dupa certificat. Foarte neglijenti sau nush cum sa le zic, zapaciti. Stau cam cu frica, la ce treaba fac.

Oricum o sa verific fiecare piulita sa fie la locul ei. Am mai patit la reprezentanta la Suzuki, treaba de toata mantuiala, cu un Fiat Punto si acceasi impresia o am si aici. Suruburi lipsa, suruburi inversate chiar daca erau mai lungi sau mai subtiri, geometria la montaj, total aiurea...

Alte impresii, care au mai avut treaba la REMESA??

V-am salutat..
                            Last edited by bogdansavin; 15-12-08, 14:49.
                            www.colegi.ro

Comment

Nasol momentul cu lovit-ul dar asta e. Unde n-are Honda service? In Iasi?
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Working...
                              X