PAULIASI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by [g] View Post
    Cum sa nu mearga? Si pe Dacie merg...
    Vedeti aici cum arata masina mea cu jante pe 17"...
    Aha.. foarte tare... Multumesc!
    Chiar nu stiam

    Ce eroare iti da la kilometraj, fata de cele de 15 sau cele de 16?

    Comment


    • #77
      Originally posted by Lucnov View Post
      In legatura cu vopsitul, pai mai oameni daca o vopsiti la fiecare an ... nu prea suna bine - ok asta e parerea mea.
      Numai bine !
      Aici @Lucnov are dreptate... Eu m-am gandit ca pentru juliturile unde se vede negru sa folosesc un creion corector, sau ceva de genul asta sau un polish profesional. Poate merge.

      Comment


      • #78
        Eu sunt nedumerit: de ce la masinile de culoare inchisa cand se zgaraie ramane alb sau argintiu, iar la cele argintii ramane negru? Nu pot sa inteleg asta.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #79
          Pai nu prea e asa zic eu, mai mult cred ca de fapt sunt 2 posibilitati:
          1. Cel care te-a julit avea un junghi auto cu barele nevopsite (=negre) sau masina neagra, acest punct l-am patit eu de mai multe ori, inclusiv pe sedan.
          2. Te-a julit asa rau incat a ajuns pana la tabla, care e argintie din cate stiu eu.

          In concluzie, as spune ca nu depinde de culoarea masinii, ci de cea a faptuitorului
          '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
          Fosta:
          '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
          Javascript motherfucker in Iasi?
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

          Comment


          • #80
            Unde sunt julit pe spoiler (fata-spate) se vede negru (probabil neagra e culoarea plasticului din care e facut spoilerul)

            Comment


            • #81
              Originally posted by [g] View Post
              Cum sa nu mearga? Si pe Dacie merg...
              Vedeti aici cum arata masina mea cu jante pe 17"...
              Se potrivesc jantele dar,... la verificarea tehnica o sa trebuiasca sa reveniti la dimensiunile din certif.inmatric. iar pe traseu, Garcea va poate crea probleme.
              La www.sigemo.ro gasiti oferte destul de bune pt.jante.

              Comment


              • #82
                Si pe-aicea e ceva timp de cand nu am mai trecut...
                Am aproape 13000 km si pana acum nu am avut nici o problema serioasa, multumesc lui Dumnezeu.

                La inceput am avut problema cu pedala de ambreaj, scartaia... s-a rezolvat pe garantie si nu a mai reaparut.

                A mai fost o mica problema cu un cheder la geamul dreapta-fata... iesea geamul din locasul sau cand ajungea sus... Cel mai probabil ca intrase ceva, un obstacol pe santul chederului ... s-a curatat, s-a gresat cu un spray siliconic si nu a mai reaparut problema.

                Ultima "problema" aparuta a fost o trepidatie a masinii resimtita in special in volan pe la 125 - 130 km/h... Asta m-a cam speriat nitel, dar s-a dovedit a fi din cauza proastei echilibrari a rotilor. Dupa aceea am testat-o la viteze mari (170 - 180 km/h) absolut nici o urma de trepidatii.

                In rest...ce sa mai zic, sunt multumit de ea, e o placere sa o conduc la drum lung, in oras nu prea o scot decat atunci cand am neaparata nevoie de ea.

                Referitor la vopsea... mi-am gasit-o atinsa pe stanga spate la spoiler in parcare la Metro... s-a julit vopseaua pe coltul spoilerului pe o distanta de circa 3-4 cm, portiera stanga usor stearsa in parcarea din fata blocului, o urma de pietricica probabil, pe plafon si vreo doua pe capota.

                Si, ca sa nu se simta nebagata in seama i-am pus cotiera fata (fiind modelul "S" nu avea), senzori de parcare spate, alarma, i-am luat tavita de portbagaj si un set de presulete din cauciuc (multumesc lui themircea) si, mai nou i-am luat si doua carlige de portbagaj (multumesc lui gdm )

                In rest... multumit de ea si nu doresc altceva, atat mie cat si la toti ceilalti posesori de masini decat cati mai multi km fara probleme si sa ne bucuram de ele atat cat le dorim.

                Comment


                • #83
                  Ce del de carlige de portbagaj? Poze!

                  Comment


                  • #84
                    Nu am facut inca poze.. am sa fac..

                    Comment


                    • #85
                      Cat mai multi km fara probleme si ...multa sanatate, ii ureaza sora-sa din Galati!

                      Comment


                      • #86
                        Multumesc @vtin asemenea si tie si surorii din Galati
                        Cine stie, poate s-or intalni vreodata cele doua surori si in Romania (asta daca s-au intalnit deja in Japonia)
                        Am uitat de huse pentru scaune... astea i le-am luat in prima saptamana chiar.
                        Astazi i-am facut baita si apoi imbalsamarea cu ceara
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v..._0071.JPG.html

                        Cred ca i-a prins bine, arata minunat dupa.... Oricum, concluzia la care am ajuns e ca tot mai bine e sa o speli singur daca ai unde, un loc al tau unde sa nu te deranjeze nimeni.
                        Pentru @Seth, carligele de portbagaj se pot vedea cat de cat aici. http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...ige+portbagaj/ Scuze daca nu sunt chiar clare.

                        Comment


                        • #87
                          Super tari, de unde, cat, cum, vreau si eu!
                          Cu husele ai pus poze pe undeva?
                          Multumesc frumos, era sa uit!

                          Comment


                          • #88
                            Pentru putin!
                            Le-am luat de la reprezentanta Skoda - Iasi, au costat vreo 60 lei setul. Eu zic ca se merita. Din ce am inteles ar mai fi si pe la reprezentanta VW.
                            Sunt chiar utile in anumite conditii, pot sa zic.

                            Husele auto sunt pe gri cu puncte negre (parca ) luate din carrefour, selgros or something else.. Daca iti cumperi vezi sa aiba si despicatura laterala la husele pentru scaunele din fata pentru airbaguri laterale. Protejeaza chiar bine tapiteria originala a masinii si nu mi-e greu sa le scot sa le spal odata la cateva luni.
                            Am sa le fac poze

                            Comment


                            • #89
                              Aoleu, deci trebuie sa-i pun accesorii de VAG.
                              Multumesc frumos, o sa dau o raita pe la dealerii de pe aici.

                              Comment


                              • #90
                                Am facut o mica testare la amortizoare si frane, multumita celor de la UNIX.
                                Baietii, foarte amabili, au spus ceva de genul ca amortizoarele sunt ok, iar franele undeva in partea low a ok-ului (inclusiv frana de mana, pe care cand o folosesc nu o trag niciodata cat pot ci maxim 3-4 trepte). Ciudat
                                Cam asa a iesit:

                                Comment

                                Working...
                                X