yobit net
DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black - Hondafan

DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• diaz36
    started a topic DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black

DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black

Salutare tuturor civistilor! Mi-am achizitionat un Civic Sedan negru 1.8 ES/MT , am facut cu el 700Km la un consum mediu de 7.0l/100km si sunt suuuuuper incantat de MASINUTZA! Am facut o groaza de poze pe sub masina , si stau mereu cu gandul la ...lipsa scutului la motor (se vede clar baia de ulei si cutia de viteze). Legat de consum , sa precizez ca am facut un drum la mare, la Eforie Sud, unde am scos o medie de 6.4l/100km la 400km (braila - eforie sud) , cu 4 persoane in masina plus 2 bagaje . Daca cineva si-a montat un scut la motor il rog sa ma ajute si pe mine .

• iditzi 23
    replied
    reper scut

sedan am...tinem legatura pe pm, iar de treci prin Pitesti,cred ca se poate face in cateva ore...daca vrei din tabla(de 3-4 ar fi cea mai buna)poti veni cu ea...nu gasesc acum nr.de tel al patronului,dar o sa-l caut...

Leave a comment:

• Seth
    replied
    Super, multumesc frumos pentru informatie. Tu ce ai, sedan sau 5D?
    Niste date de contact pt persoana respectiva exista?

Leave a comment:

• iditzi 23
    replied
    raspuns

Cu riscul ca imi va sari cineva de mai"sus"in cap,parca nu ar merge tot pe amaratele noastre de sosele,...la Pitesti,Str.Depozitelor,vizavi de Statia Petrom,la dl. Vito(are o firma pentru asa ceva si nu numai...),ceva micut si...romanesc !?...aaa,uitasem,pretul este de circa 25-40 lei

Leave a comment:

• Seth
    replied
    Pai si nu se spui si noua de unde l-ai pus si cat a costat?

Leave a comment:

• iditzi 23
    replied
    Re: DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, BlackArrow

Originally posted by diaz36
    Va multumesc pt. incurajari , insa eu sper totusi sa-mi pun un scutuletz(scutec) orice numai sa-mi protejez baia de ulei si cutia
    S-o stapanesti sanatos si fara probleme majore !...cand ii aud pe cate unii ca nu vor scut...parca ar merge in de nu in ro...daca dai cu masina ca un berbec poti sa mergi si cu tancul,ca tot il distrugi,da' mizeria asta de pe drum si oarece protectie o ai.Eu am pus un scut din fibra de sticla armata cu otel(un amic a pus chiar din tabla si e ok!)si am motorul curat si nu numai !..sa auzim numai de bine !.

Leave a comment:

• Seth
    replied
    M-ar interesa si pe mine asta cu scutul, dar nu pt protectie, ci pentru praf si alte "particule". Ceva de plastic, pt ca exact cum s-a spus, daca e sa dai cu ea, la fel se sparge si cu tabla si fara tabla, e vorba aici doar de anti-jeg.

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Crezi ca daca e de vreo un incident scutul o sa te protejeze??? :wink:

Am lucrat intr-un service la un moment dat si unele masini aveau scut de tabla. Daca ma intrebi pe mine era doar mai greu de dat jos dupa ce il loveai. Protectie poate doar de praf sau noroi ca in rest... sufletul ops:

Leave a comment:

• diaz36
    replied
    DIAZ36: 08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, BlackArrow

Va multumesc pt. incurajari , insa eu sper totusi sa-mi pun un scutuletz(scutec) orice numai sa-mi protejez baia de ulei si cutia

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Scuturile sunt o porcarie si dauneaza dinamicii masinii, stai linistit ca nu atinge atat de usor pe dedesubt. :wink:

Leave a comment:

• tr0ubl3
    replied
    Felicitari pentru alegere si multi km fara incidente si fara gropi

Ai urcat-o pe rampa? cum ai facut pozele alea ?

Leave a comment:

• vpicos
    replied
    Felicitari si o relatie lunga si plina de iubire iti doresc

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Da, felicitari. Sa te bucuri si sa ai grija de ea artyman:

Leave a comment:

• diaz36
    replied
    DIAZ36:08 Honda Civic Sedan 1.8i-VTEC ES-M/T, NighthawkBlack

Am postat si pozele , cum am promis

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/diaz36/

Leave a comment:

• diaz36
    replied
    DIAZ36:08 Honda Civic Sedan 1.8i-VTEC ES-M/T BlackArrow

Va multumesc pentru urari si sincer , ma bucur ca sunt aici langa hondari!

Leave a comment:

Working...
X