ALEXS: '08 Honda Civic 1.8 Sedan A/T, Galaxy Grey

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Alex, cati km ai acum? Eu am vrut sa il schimb acum la revizie, am 70.000km, dar finantele "au amanat" operatiunea, oricum o sa o fac cat de curand La Hyundai l-a lasat tata pana la 100.000km si a avut ceva emotii, l-a schimbat tot la HACHI si acum merge super bine.
    '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
    Fosta:
    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
    Javascript motherfucker in Iasi?
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

• @Corbu': Busonul e in partea de jos a cutiei, pe un colt, orientat orizontal, dar nu asa este problema. Fiind A/T, are un circuit mai complex plus convertizorul de cuplu, in care ramane o cantitate considerabila de ulei.

@andrei_r: Acum am 54.7xx km. La cutiile manuale, de bine de rau o mai poti lungi cu schimbul uleiului, insa la A/T daca o scapi cu ulei slab nu se mai comporta cum trebuie (ba chiar se poate defecta).
      2008 Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Grey
      1971 VW Käfer 1302, Gray

Consum 1.8 i-VTEC:

Comment

• @AlexS: Cutia ta e i-shift?
        L.E. din poze se pare ca nu. Nu inteleg de unde 7 L in cutia de viteze? Mi se pare foarte mult. Eu vreau sa schimb acum uleiul la cutia mea dupa 60K Km si am inteles ca daca se scurge uleiul bine de tot, or sa incapa 2,5 L
        '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

Comment

• Civic sedan nu a avut niciodata i-shift

Deci are cutie automata clasica cu convertor de cuplu.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Corect, este o cutie A/T clasica.

La 7l (6.9l mai exact) ajungi destul de usor, tinand cont ca in convertizorul de cuplu intra ~3l (asa imi amintesc din discutia cu mecanicul care mi-a schimbat uleiul).
            2008 Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Grey
            1971 VW Käfer 1302, Gray

Consum 1.8 i-VTEC:

Comment

Working...
            X