SVR: '06 Honda Civic Sedan 1.8 LX A/T, Blue Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• SVR: '06 Honda Civic Sedan 1.8 LX A/T, Blue Pearl

Salutare,
    E primul meu post si de aceea am scris aici, desi citesc forumul de ceva vreme. Dupa ce m-am convins de fiabiliatatea honda ( am doua motociclete honda) m-am hotarat sa imi schimb si masina tot cu o Honda. Inca nu aveam bani de una noua asa ca m-am indreptat catre piata second. Am gasit acest sedan pe care l-am achizitionat acum doua zile de la cineva care a adus-o din state (un roman stabilit acolo). Masina are doar 23500 km dupa 2 ani si arata si merge impecabil. Am o problema legata de faptul ca masina este fabricata acolo. Radioul nu cauta posturi decat pe cele care se termina cu cifra impara fiindca asa e la americani. Deci cand rotesc de butonul de cautare apare 90.1 apoi 90.3 apoi 90.5 samd. Daca vreau sa prind postul 90.2 nu pot. Se poate seta cumva radioul sau se poate schimba cu altul facut pentru Europa?
    Am citit undeva pe forum ca va intalniti saptamanal dar, nu am inteles daca e o locatie fixa sau o stabiliti in fiecare saptamana. Unde va intalniti sambata asta?
    HONDA ........ prietenii stiu de ce!

Honda Civic Sedan '06 1.8 A/T Blue Pearl
    Honda XL650V Transalp '05

Salut
    Felicitari si sa o stapanesti sanatos!
    Nu stiu cum se rezolva problema ta cu radioul, dar ar trebui sa existe o solutie.

Paste fericit tutoror
    “One who is a Samurai must before all things keep constantly in mind, by day and by night: the fact that he has to die”

Comment

Felicitari pentru masina!
      Asteptam POZE!
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Felicitari!
        Sa o stapanesti sanatos si sa ne vedem la intalniri!
        Poate cineva are pana la urma o idee despre cum sa rezolvi problema cu radioul. Bine ca ai intrebat! Mult succes!
        Si pozeeeeeee! :wink:
        "If Honda would make people, they would never die"
        '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

Comment

Poze inca nu i-am facut fiindca am avut mult de lucru dar, maine am timp si ma ocup special de treaba asta. Marti sau miercuri incerc sa ajung si la service Honda sa vedem ce se poate face. Deocamdata am "prins" 12 posturi romanesti "impare in coada". Pentru stiri e suficient iar pentru muzica CD si memorii stick.

Comment

Am pus cateva poze aici:
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/svr/

Comment

S-o stapanesti sanatos artyman:
              Foarte frumoasa! Cu intalnirile se rezolva. pe 2 mai, una la mare ( la Mamaia am inteles ) :lol:
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

superba masina. sa o stapanesti sanatos.

cu radioul, poate ar trebui sa incerci la un service, un update de soft ceva. nu stiu, dar intreaba.

mult succes
                honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

sibiu SB-11-WAW

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

Comment

Originally posted by vladone
                  cu radioul, poate ar trebui sa incerci la un service, un update de soft ceva. nu stiu, dar intreaba.

mult succes
                  Am fost azi la service Honda Asko in Giulesti. Acolo am stat de vorba cu un inginer Razvan. A fost foarte amabil si politicos si chiar a incercat sa ma ajute dar nu stie cum. O solutie ar fi sa rescrie softul cu unul european dar risc sa nu mai mearga deloc radioul. Dar am aflat ca exista posibilitatea de a "intra in service mode" (asa cum se poate la TV ) apsand intr-o anumita ordine niste taste. Pentru modelul Civic american nu merge combinatia valabila pe modelul european (cel putin asa mi-a spus cel care se ocupa de partea electrica). Am gasit pe net cum se intra in service mode pe BMW x5 aici:
                  http://www.x5world.com/articles/x5/n...odule-nav.html
                  si pentru Mini Cooper aici:
                  http://www.northamericanmotoring.com...d.php?t=104430

La BMW se poate seta radioul pe Europa sau pe USA. Ma gandesc ca s-ar putea seta si cel de pe Civic Sedan dar trebuie sa aflu care este succesiunea de taste pentru intra in "Service mode". Pentru toate radiourile de generatie mai noua exista aceasta posibilitate. Poate stie cineva dintre voi.

Comment

M-am tot jucat pe la butoane si am reusit sa intru in "service mode". Nu am gasit decat afisarea unor caracteristici fara a a vea posibilitatea de a le modifica. Sau poate exista si late combinatii de taste care permit si modificarea unor caracteristici nu doar afisarea lor. As vrea sa vad un radio de pe un Civic Sedan model european daca afiseaza aceleasi caracteristici ca cel american. Ma ajuta cineva?

Comment

De ce nu intri pe un forum american, de exemplu aici http://www.hondahookup.com/ si eventual sa ii intrebi pe ei.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Frumoasa amero-japoneza ta!
                        Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km cu ea!
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Working...
                        X