[g] : '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Gray Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [g] : '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Gray Metallic

    Salutare!

    De ieri 24.02.2008 ora 14:00 sunt posesorul unei masini superbe. Am stat ieri cu ea 10 ore si am condus vreo 150 km... Cuvintele sunt de prisos...

    Masina am comandat-o luni, iar joi aveam masina. Multumesc pe aceasta cale lui Bogdan Bunaciu si domnisoarei Dragomir de la Asko pentru ajutor. Am primit bonus senzori de parcare fata-spate si covorase Honda.

    Va las sa o admirati si voi in P O Z E si ne vedem in trafic

    Adi.
    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

  • #2
    Tare S'o stapanesti sanatos !
    '08 Civic Sedan 1.8 ES/MT Neutron Blue

    Comment


    • #3
      Hai bine ai aparut si tu in randul nostru.S-o stapanesti iubit si fara probleme.
      All good things come to those who wait!
      CIVIC SEDAN, 1.8 ES A/T, NIGHTHAWK BLACK PEARL;

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/joorje79/

      Comment


      • #4
        S-o stapanesti sanatos
        Asa cum iti spuneam cautam pe aici sa vad cine si l-a luat
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • #5
          Bine domne' S-o stapanesti sanatos artyman:
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #6
            Felicitari, maestre! M-ai facut cu vreo 2 ore . Io am luat-o pe la orele 17.00. Ar cam trebui sa ne gasim si sa le udam nitzel, nu?
            Apropo: Asko rulz! Andreea Dragomir - sarumana! Baietii de la livrari - respect! Si ne mai vedem in curand (prietenii stiu de ce!!!)
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Falkoner/
            https://popescu10.wordpress.com/

            Comment


            • #7
              Si din partea mea, felicitari si sa o stapanesti sanatos si mereu cu zambetul pe buze!
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #8
                Rodaj : Fuga dupa soare

                Salutare!

                Avand la dispozitie o mini-vacanta de Pasti si in Bucuresti anuntandu-se vreme urata am decis pe loc ca trebuie sa plec in... rodaj :P Am denumit aceasta plecare mai expresiv astfel : "Fuga dupa soare"...

                Prima tinta din traseu a fost stabilita prin urmarirea datelor meteo on-line, de unde am tras concluzia ca inspre Timisoara o sa fie tare "fain". Zis si facut... bagaje, startul a fost luat duminica dupa-amiaza pe 27.04 avand la activ d-abia vreo 350 de km. Ca sa nu va tin prea mult cu povestiri de genul ca masina e bestiala, cand limuzina, cand racheta, o sa va enumar locatiile prin care am trecut ajungand sa am acum pe bord venerabilul kilometraj "de rodaj" de 2700 de km "reali"

                Traseul urmat a fost cam asa:
                27.04 : Bucuresti - Pitesti - Ramnicu-Valcea - Sibiu - Deva
                28.04 : Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Oradea - Cluj
                29.04 : Cluj - Turda - Tg. Mures - Sighisoara - Brasov - Tg. Secuiesc
                30.04 : Tg. Secuiesc - Balvanyos - Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Piatra Neamt - Bacau
                01.05 : Bacau - Adjud - Marasesti - Focsani - Ramnicu Sarat - Buzau - Brasov - Balvanyos
                02.05 - 04.05 : "odihna" [vorba vine] la Balvanyos cu prietenii - plecat spre Bucuresti pe ruta Tg. Secuiesc - Prejmer [ca sa nu mai intru in Brasov iar] - Buzau - Bucuresti... doar ca sa nu trec pe DN1...

                Am incercat sa nu ma "abat" prin locurile prin care am fost, dar la Balvanyos tot timpul m-am simtit bine Masinuta s-a comportat absolut exemplar, merge impecabil, ce sa mai... sunt terminat dupa ea Am incercat sa o feresc de drumuri proaste, dar nu am reusit tot timpul - printre aceste drumuri enumar:
                - iesirea din Brasov spre Tg. Secuiesc [spre Bacau] pana pe la jumatate [satul Chichis] mi se pare super de kk - nu e asa rea, dar pe mine ma doare inima cand merg cu orice masina pe un drum mai prost, facea masina ca trenul si ziceai ca am pana - tot pe ruta spre Balvanyos, nu prea imi place drumul prin Sf. Gheorghe si nici pe cealalta parte de la Tg. Secuiesc incolo - tot prin zona, nu va recomand drumul spre Lacul Sf. Ana...
                - drumul de pe langa Miercurea Ciuc si portiuni de pe serpentinele inspre Lacul Rosu si o bucata absolut impracticabila intre Lacul Rosu si Cheile Bicazului

                La capitolul "spontane" nu prea am retinut multe masini, mai ales ca unii soferi nu prea raspund la salut, dar:
                - prin Bucuresti la Unirii m-am salutat cu un 5D negru, nu am retinut numarul
                - am vazut parcat in Cluj un 5D negru cu TUX parca la numar, o fi tot cel de mai sus?
                - la Balvanyos... s-a parcat DOC in padocul unde era si a mea si am mai vazut si un 5D Champagne parca YSN
                - la intoarcere am vazut un sedan Red Pearl de IS cu VOL la numar, dar nu era pasionat pustiul... :roll:

                Nu mai stiu ce sa va mai povestesc, pentru ca deja sunt foarte obosit...
                Sper sa va placa si pozele - nu am apucat sa fac prea multe - o selectie doar cu personajul principal al topicului puteti vedea chiar A I C I... sper sa va placa...

                PS: Uitasem si de consum - cel general arata acum 7, dar d'abia am ajuns in Bucuresti... Inca nu stiu ce consum o sa ating la noi, dar sunt fericit ca la un moment dat parca de la Sighisoara spre Brasov, noapte fiind si aflandu-ma in spatele unui tir ce mergea lejer, am vazut si un consum mediu de 5.5
                Acum spre servici consumul mediu la dupa ~ 100 km este pe la 8.5...
                Benzina pe care a vazut-o a fost eFix 95, in afara de primul plin pe care obligat l-am pus cu MOL de sub Podul Grant... stiti voi :P

                Bafta,
                Adi. :wink:
                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                Comment


                • #9
                  Faina masina Adi! Sa te bucuri de ea! :wink:
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pentru achizitie si multi km fara incidente si doar cu bucurii.

                    Si eu am facut un traseu cu honda in vacanta de paste si iti inteleg exaltarea si bucuriia pe care ti-o provoaca masinuta asta minunata
                    Este intr-adevar o masinarie minunata si sa o stapanesti sanatos.

                    Cat despre drumuri, nu-mi adu aminte de drumul dintre Adjud si Onesti pe care am trecut spre Bacau facand un ocol de pe dn2. pret de 40 de km sau chiar mai mult, este groapa langa groapa, de am crezut ca sunt posedat la cat am injurat pe minunatii nostri conducatori, plombasi-ar copii cu asfaltul din gaurile de pe drumuri. Dar inafara de drumul Adjud-Onesti si cateva poduri de prin nordul Moldovei chiar am ramas surprins de calitatea relativ buna a drumurilor spre manastiri.

                    Eu nu am reusit sa ii scad consumul sub 6.5 dar este drept ca nu prea am mers sub 120 cu exceptia localitatilor unde am mers cu un 60-70 pe unde era aglomeratie si putintel mai mult unde nu era nimeni pe strada.

                    Inca o data felicitari si sper sa ne vedem prin trafic voiosi in hondele noastre
                    My baby blue
                    '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Neutron Blue

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari, domnule!
                      Sa o stapanesti sanatos! Si sa ne salutam cat mai des prin trafic!
                      Masina arata super...ca toate de altfel :wink:
                      Sunt un pic invidios, tie ti-au dat si senzori si covorase bonus.
                      Eu tocmai am sunat ieri la Service si mi-au zis ca ma costa 200 Euro senzorii pe spate ..aste e, unii sunt mai norocosi :?
                      "If Honda would make people, they would never die"
                      '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa masina...frumos traseu...
                        artyman:

                        Sa va bucurati unul de altul...
                        2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                        2007 Jazz CVT - Blue
                        “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc frumos pentru urari.

                          Senzorii pe care mi i-au pus momentan sunt spate, dar se vor schimba in fata+spate pentru ca asa a fost intelegerea si m-au asigurat ca si-o respecta - acum astept sa vina senzorii, ii vopsesc si o sa ma cheme la service pentru upgrade. :wink: Oricum din ce stiu eu, sunt senzori normali, n-au legatura cu Honda.
                          Presurile sunt foarte misto, mai ales pentru ca se potrivesc perfect Chiar, ati gasit presuri cat de cat pe marimile Civic-ului?
                          Ieri am fost la Asko sa-mi iau factura si cartea de service. Am cerut si o lista de accesorii pentru Sedan... Damn! Cine naiba m-o fi pus... Nu ma mai uit pe ea ca m-au speriat preturile de acolo...
                          '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                          Comment


                          • #14
                            da, am gasit originale de civic (model USA), se potrivesc
                            astea sunt:

                            http://collegehillshonda.com/storear...seasonmats.jpg

                            Comment


                            • #15
                              felicitari, s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu bestiutza

                              pana la urma esti multumit de AT?
                              Suro Tono
                              ex Civic 5d, i-Shift, executive

                              Comment

                              Working...
                              X