ADI VASILE: ´08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Hidramata insemnand.....?
    Welcome in the Club Dani!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #32
      cutie automata
      ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
      '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

      Comment


      • #33
        stie si hondatu... nemtii au inventat termenul de hidrmat, dar nu e tocmai corect aplicat la Honda :lol:
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Da intradevar hidramat este gresit spus. Este o cutie secventiala in 5 trepte. Oricum este extraordinara.Nu iti prea mai vine sa te dai jos din ea dupa ce o conduci.Cei care au deja Honda automata stiu despre ce vorbesc,cei care nu aveti mergeti si testati,nu o sa va para rau. Pentru mine a fost prima Honda automata pe care am mers.Ceva de vis.
          Ma bucur ca nu am luat alta masina

          Comment


          • #35
            Cand am facut test drive am condus un civic cu cutie automata...sincer...nu prea m-a impresionat, poate si din cauza ca nu imi place sa-mi schimbe altcineva vitezele...mie imi place batraneste, sa simt eu ca ii schimb viteza...sa stiu eu ca urla motorul din cauza mea

            Singurul lucru care mi-a placut e ca atunci cand calci pedala la fund iti schimba numai la 6500rpm...zici ca esti pe motocicleta.
            “One who is a Samurai must before all things keep constantly in mind, by day and by night: the fact that he has to die”

            Comment


            • #36
              Sincere felicitari, alegearea perfecta ops:

              Eu eram turbat pe masina neagra, si mai ales am vazut 2 prin Iasi, insa cand am vazut Sedan-ul alb la Salonul auto =P~ =P~ (stiam de la drive ca va veni in Romania si culoarea alba, amabil Sebi de la ATI ) am ramas muuut si m-am hotarat, tot alba si a mea, numai de-as vinde Hyundai-ul mai repede [-o<
              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
              Fosta:
              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
              Javascript motherfucker in Iasi?
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

              Comment


              • #37
                Originally posted by DonAdy
                Cand am facut test drive am condus un civic cu cutie automata...sincer...nu prea m-a impresionat, poate si din cauza ca nu imi place sa-mi schimbe altcineva vitezele...mie imi place batraneste, sa simt eu ca ii schimb viteza...sa stiu eu ca urla motorul din cauza mea

                Singurul lucru care mi-a placut e ca atunci cand calci pedala la fund iti schimba numai la 6500rpm...zici ca esti pe motocicleta.
                Pai mai ai si clapetele pe volan in cazul in care te hotarasti sa schimbi vitezele singur.Este umpic mai lenta decit civicul manual dar totusi in oras nu mai ai nici un stres cu vitezele si credema in bucuresti chiar ai nevoie,iar cei 140 cp se simt destul de bine daca vrei sa ii pui la treaba

                Comment


                • #38
                  Originally posted by daniR6
                  Pai mai ai si clapetele pe volan in cazul in care te hotarasti sa schimbi vitezele singur.Este umpic mai lenta decit civicul manual dar totusi in oras nu mai ai nici un stres cu vitezele si credema in bucuresti chiar ai nevoie,iar cei 140 cp se simt destul de bine daca vrei sa ii pui la treaba
                  Corect, ai si padele, e ok si cu ele...dar parca ai un cal si ii tai un picior...pararea mea ..hic...
                  Una peste alta...cutie automata sau manuala...MASINA E BELEEEEEEAAAAAA (ma scuzati dar ma turbeaza asteptarea)
                  “One who is a Samurai must before all things keep constantly in mind, by day and by night: the fact that he has to die”

                  Comment


                  • #39
                    Eu nu inteleg de ce te-au pus sa astepti asa mult ....eu am asteptat 5 zile si am luat masina.ori ai o problema cu leasingul ori cel care ti-a vandut masina e cam lent.In mod normal ai cel mult 7 zile lucratoare.Oricum acum ce mai conteaza o zi sau doua ti-ai luat super masina.

                    Comment


                    • #40
                      man, rezista ca merita!! io am luat-o alaltaieri si am facut cativa km prin oras, un drum de 250 km cu familia, plus ceva demo pentru niste prieteni. descopar exact ce am sperat. super masina (civic 5d 1.8 ex). efectiv intoarce capete pe strada
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Falkoner/
                      https://popescu10.wordpress.com/

                      Comment

                      Working...
                      X