BogdanCTR(no.3): '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T, New Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BogdanCTR(no.3): '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T, New Red Pearl

    Salutare.
    M-am gandit sa va fac o vizita de curtoazie, pentru a va impartasi putin din bucuria mea, si anume sosirea membrul de familie Honda cu nr.3, un Civic Sedan ES 1.8 MT de culoare New Red Pearl.
    Voi reveni cu niste poze in curand.

    Prin vara se preconizeaza schimbarea membrului nr.1, depinde mult cu ce ma incanta alde Honda Motor Co. cu noul Accord. Deocamdata, zvonurile ma incanta cu niste optiuni tare "delicioase". :wink:

  • #2
    Oho, bine ai revenit. S-o stapanesti sanatos ca pe toate celelalte. Cred ca da super bine culoarea pe masina.

    P.S. Are you here to stay? rayer:
    '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
    '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

    Comment


    • #3
      Salutare, sa o stapanesti sanatos.
      '07 Honda Accord 2.0 M/T Sport SE, Carbon Bronze
      '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, vivid blue
      '99 Honda CBR600F
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/cappy/

      Comment


      • #4
        Bine ai revenit Bogdane, chiar m-am ofticat cand ai renuntat la forum, tu mi-ai 'injectat' H in sange.
        Sa stapanesti sanatos Civic-ul si la multi km fara probleme.
        PS: Schimbi CTR-ul :?:
        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
        2 roti

        Comment


        • #5
          Sa o folosesti cu placere ... de stapanit, n-am nici un dubiu ca n-ai reusi

          P.S. Ramm, mi-am amintit cu placere si eu de "injectia" mea, primita de la acelasi Bogdan :P
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zaGini/

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!!! :supz:


            Honda Rulllzzzzz!! :twisted:
            ....

            Comment


            • #7
              Mai bantui si eu putin forumul.
              Merci frumos pentru aprecieri. Am tinut mult la culoarea asta, asa ca am avut de asteptate vreo 2 luni. Dar a meritat. :wink:

              Comment


              • #8
                Felicitari ! Sa o stapanesti sanatos !
                ... si iti urez un 4 x Honda ! :wink:

                aaa...era sa uit ... sedan rosu ? wow...asa ca poze !!!
                '18 BMW X1 18xd
                '15 BMW i3 range extender
                ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                Comment


                • #9
                  Originally posted by BogdanCTR
                  Mai bantui si eu putin forumul. wink:
                  Lasa-ma sa ghicesc:
                  ASKO te-a dat afara, prietena si ea la fel iar ai tai te mai stiu doar de prin anunturile de la politie (cei dati disparuti)!
                  Ce inseamna sa traiesti in numele Honda!! :roll:
                  Dar e un sedan sau un sedan hibrid?
                  Oricum ar fi si oricare ar fi situatia, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km (nu bara-n bara a la Bucharest!)!
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    E 1,8 deci non-hybrid :lol:

                    Felicitari bogdane si welcome back!!! :wink:
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari Bogdan, vino te rog si cu putin feedback referitor la comportamentul Civicului Sedan :wink:
                      '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                      Comment


                      • #12
                        Iti urez din nou sa o stapanesti cu placere, iar daca in vara iti iei masina despre care am discutat cred ca Dixy o sa se intoarca in tara :lol:

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos! Cred ca rosu da foarte bine pe sedan.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #14
                            Ce sa zic, comprtomantul e exemplar, e de foarte buna calitate masina. Culoarea e superba, am facut niste foto, dar n-am apucat sa le descarc. Este visiniu perlat.
                            Consumul m-a frapat foarte tare, in sensul in care, chiar si noua fiind, se cifreaza in oras la 8,5-9%. Este adevarat ca merge mama mea cu ea, dar merge destul de variat, ba accelereaza, ba merge constant. Raman la parerea ca R18 este un supermotor pentru cei care vor si putere, si consum bun, si sincer nu se merita nici un diesel ca alternativa.

                            Cat despre posibila inlocuire a CTR-ului, sunt sigur ca dixy va avea un soc.

                            Comment


                            • #15
                              Accord nou cu un super motor si un AWD (parca) sau S 2000 ?
                              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                              2 roti

                              Comment

                              Working...
                              X