ZOZO: '08 Honda Civic Sedan 1.8L ES M/T, Nighthawk Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Dragos Voicu
    replied
    Felicitari de achizitie!..cu putine intarzieri! ops:
    Sa va bucurati unul de altul cat mai mult timp posibil!
    Masina isi "da drumul" din mai multe puncte de vedere cu timpul, ai sa vezi!...Placerea de a o conduce creste pe masura ce trece timpul! :wink:

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Originally posted by cappy
    in cartea de service scrie ca e RECOMANDAT ca in conditii grele de exploatare sa schimbi uleiul la 10 000. conditii grele fiind considerate deplasari repetate sub 6 km vara sau sub 12km iarna, praf, drumuri cu gropi, etc.
    eu o sa fac la 10 000 revizia. :-)
    Cappy are dreptate. Uite in sfarsit si pe cineva care citeste manualul . Fa revizia si schimba uleiul la 10.000.

Leave a comment:

• ZoZo
    replied
    ce poate sa se intample daca nu schimb uleiul la timp...?.....asta ca sa shtiu ce risc daca ma iau dupa cei de la reprezentanta.... :?:

aa....ce nu imi place la masina e ca mi-au dat-o echipata cu cauciucuri de vara....din cate shtiu eu majoritatea firmelor au in echiparea standard cauciucuri all season....

....si nu are nici un buton cu care sa deschizi portbagajul....adik numai cu cheia si din masina....e destul de incomod...

nu mi-au dat presuri.....mi-am facut comanda...160 ron... dar nu la reprezentanta....

cand bag in viteza a 2 a rareori tine putin....sper ca isi da drumu cu timpul...

in rest nimik care sa ma deranjeze....IMI PLACE F TARE MASINA....nu cred ca o sa ma satur prea curand sa o conduc....

aaa......tinuta de drum excelenta....!!!

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    ULEIU SKIMBAL CAT MAI DEVREME POSIBIL ! 7500 daca poti...

Leave a comment:

• cappy
    replied
    in cartea de service scrie ca e RECOMANDAT ca in conditii grele de exploatare sa schimbi uleiul la 10 000. conditii grele fiind considerate deplasari repetate sub 6 km vara sau sub 12km iarna, praf, drumuri cu gropi, etc.
    eu o sa fac la 10 000 revizia. :-)

Leave a comment:

• dumiflo
    replied
    la multi ani ! ..tie si masinii tale !

referitor la schimbat uleiul , eu am ascultat sfatul dealerului si astept 20k de km. Am ajuns la 14500 si "coafura rezista" :wink:

Leave a comment:

• razvanalexy
    replied
    Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! In sfarsit vad hondari din craiova pe forum. Poate ne intalnim prin trafic :wink:

Leave a comment:

• ZOZO: '08 Honda Civic Sedan 1.8L ES M/T, Nighthawk Black

Sunt posesor de Civic de o luna....acum am inmatriculat-o...
    Sunt multumit de noua achizitie....imi place cam totul la ea...nu cred ca ii mai lipseshte nimik...e o masina completa...cel putin la varianta ES...
    Cred ca am facut o alegere buna...Ramane de vazut daca fiabilitatea recunoscuta HONDA se va aplica si la mine!!

Ps:Mi s-a spus de la dealerul honda ca prima revizie se face la 20.000 km si ca uleiul de asemenea nu se schimba pana atunci....mi se pare destul de mult sa mergi 20.000 km cu acelasi ulei....imi da si mie cineva un sfat :?:
Working...
X