DRAGOS V: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Dragos Voicu
    Poate deschidem un topic la La un pahar de vorba cu nume de Honde .Chiar ar fi fain. Sa facem o lista si sa mai puna fiecare cate un nume. Iar prezentarile la intalniri o sa fie ca la cursele de cai: "dragos cu printesa de Tokyo" sau "maruta cu Laleaua Neagra" etc
    Done

http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2045
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara niciun fel de probleme.
      Nu te sfatuiesc sa o stergi de praf pe afara .... sa nu patesti ce am patit eu ....
      '08 Civic Sedan, 1.8 M/T 140cp
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/florian_m/

Comment

NU ITI FACE ATATEA PROBLEME!E O HONDA!trebuie sa fii mare meserias sa o strici!
        welcome!!! artyman:
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Originally posted by shony
          offtopic: una e disc incins + apa de ploaie care sare in cantitati mici pe disc + ca pana cand se face balta scade si temp discurilor, si alta e cand pune direct 100+ bari de apa rece pe ele
          eu cred ca poti merge cum vrei cu masina si tot nu poti decali discurile la contact cu apa.
          Pt a decali otelul i-ti trebuie cateva sute de grade diferenta!!!

Eu am omorat cateva masini pana acum cu franari bruste de pe la 180km/h pana la 30 km/h pe tot felul de conditii si tot nu le-am decalit!

Bafta si cati mai multi km fara probleme.
          Doamne,cand ma gandesc ca era sa-mi iau Leon!!!

Comment

Multumesc mult tuturor!
            Inca mai miroase a masina noua! :lol:
            "If Honda would make people, they would never die"
            '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

Comment

La multi ani frati hondari!

Am fost zilele astea la Balea cascada, 620 km dus-intors. Consum mediu 7,5. Nu am avut cauciucuri de iarna dar masina s-a comportat ok. In schimb calitatea drumurilor m-a facut praf la nervi la ducere (Buc-Brasov-Balea). Se simt foarte tare pragurile lasate de nenorociti pe sosea si in general neregularitatile haotice si rupturile din carosabil. Incercam sa incetinesc sa iau mai usor pragul, dar veneau tare nebunii din spate carora nu le pasa de tablele lor si am luat nenumarate praguri din plin.

Ce ziceti, trebuie sa merg pe la service sa vad daca am ceva pe la bucsaraie?

Cum vi s-au comportat sedanurile in perioada asta?

La Balea am mai gasit inca un Civic negru de Buc si un CRV. Pe drum am vazut sedanuri, chiar si un Legend cu portbagaj deasupra.

Comment

stai cuminte cu service-ul si bucsaraia.ai garantie 100k si nu ti-ai cump skoda ori fiat.nu crapa sistemele de articulatie.tre sa faci jantele flenduri de tot sa strici ceva la articulatii.si nici atunci.
                e HONDA :wink:
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Originally posted by razvan p.
                  NU ITI FACE ATATEA PROBLEME!E O HONDA!trebuie sa fii mare meserias sa o strici!
                  eu sunt mare meserias! :?
                  '07 Civic 1.8 M/T Sport Rošu

Comment

felicitari, s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu ea
                    Suro Tono
                    ex Civic 5d, i-Shift, executive

Comment

Multam fain!

Frati hondari, ce credeti, solutiile cu care dau astia pe drumuri afecteaza tabla/caroseria in vreun fel? Ca n-am mai spalat masina de mult timp si am umblat cu ea prin toate zloatele posibile.

Thnks!

Comment

:roll:

Comment

ai garantie la caroserie 12 ani......
                          nu prea imi aduc aminte de la dacie incoace sa fi vazut rugina!!dar daca iti faci griji multe am auzit ca apare sigur :wink:
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005

Comment

Atentie, garantia la perforare este din interior spre exterior :wink:
                            Si nu, nici eu n-am spalat-o, ca daca plec din parcare prea mult raman in aer
                            '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

Comment

Asa este . Grijile multe atrag efecte pe masura. dDa tin prea tare la honda mea. Si sa stiti ca nu prea cred ca e pentru drumurile din Romania. Cel putin Civicul e cam pentru oras cu strazi plate, bune. Pt. Romanica pe langa o masina ca asta iti treba un Logan sau o Solenza, sau un tractor. Intr-adevar frumoasa tara...pacat ca e locuita! Nu-s mandru ca sunt roman!
                              Propun un topic la pahar de vorba. Sunteti mandri ca snteti romani? De ce?

Va bagati?

Comment

Eu m-as baga, dar as avea cam multe de criticat, mai ales acum ca am revenit dintr-o excursie in vestul civilizat, exact cand Bucurestiul era asediat de kktul asta alb.
                                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                                2000 Honda S2000 Berlina Black
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

Working...
                                X