DRAGOS V: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sa o stapanesti sanatos si "Welcome to the club!"

Pai, ii dauneaza mersul subturat si statul mult la relenti (amestecul e foarte bogat in benzina, care iti dilueaza uleiul). Acuma, eu in locul tau, si pentru masina, dar mai ales pentru nervii mei, ca sa fac traseul tau as fi luat frumos metroul de la Izvor la Aviatorilor si retur, mi-as fi luat masina si ma duceam acasa. As fi ajuns in jur de ora 18:00.

PS: daca te iei dupa sfaturile cu "ce ii face rau motorului" sa stii ca totul ii face rau. Acuma, ai luat-o, foloseste-o cu placere si bucura-te de ea. Nici o masina nu tine vesnic.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

si a mea apare ca anul fabricatiei 08 :-)
      '07 Honda Accord 2.0 M/T Sport SE, Carbon Bronze
      '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, vivid blue
      '99 Honda CBR600F
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/cappy/

Comment

Multumesc Delphi! Ai dreptate, dar trebuia sa car un TV din Sos Nordului si n-as fi reusit fara masina .

Badea (Mircea) propunea aseara sa mergem in fata primariei intr-o zi cu masinile si sa claxonam ceva timp sa-i inebunim la cap p-astia sa faca ceva cu orasu' asta...(da' topicu asta ar trebui La un pahar de vorba.. cred)

Voiam sa mai intreb ceva: climatizarea automata o folositi in cea mai mare parte a timpului? Am incercat sa dezactivez de mai multe ori dar apare aburire parbriz/geamuri imediat.
        Cand nu folositi pe automat? Cam cum este influentat consumul de combustibil de functionarea automata?

Thanks
        "If Honda would make people, they would never die"
        '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

Comment

Aaa...si inca ceva please. Aseara am pus o frana brusca prin oras si a intrat ABS-u'.... Aveam 305 km. Ce ziceti, am sfeclit-o sau...

Comment

e enervant la inceput ca intra destul de rapid ABS (mai ales daca e si drumul usor denivelat ) dar te vei obisnui .Asa e si la mine la accord
            Accord 2.0i i-VTEC 2007
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

Comment

Originally posted by Dragos Voicu
              Aaa...si inca ceva please. Aseara am pus o frana brusca prin oras si a intrat ABS-u'.... Aveam 305 km. Ce ziceti, am sfeclit-o sau...
              De ce sa o sfeclesti? De aia e ABS, sa intre. Mai ales daca era carosabilul ud, era normal sa intre. Stai linistit, nu se intampla nimic.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Omul are 300 km rulati cu masina, e in rodaj iar in manual scrie ca primele sute de km sa se evite franarile bruste. Dragos, nu cred ca o frana-doua mai tari o sa aiba efecte nedorite asupra sist de franare, dar ar fi bine de evitat in general. Evident, daca ai de ales intre a intra in cineva si a frana, alege franarea :lol: :lol: :lol:
                Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

Comment

primii 200km frane usoare scria in manualul de la a mea
                  nu cred ca au ce sa pateasca
                  mai important zic eu - vara cand o bagi la spalatorie sa nu dea direct pe discuri cand sunt incinse
                  Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                  Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

Comment

Multumesc pt raspunsuri. Mi-e tare mila de ea in orasul asta nenorocit. E ca o printesa de Tokio ratacita intr-o vagauna cu ghertzoi.
                    Aseara, pe Berzei, langa un semafor am intrat intr-o groapa f naspa acoperita cu apa, cu dreapta fata, de am injurat toti primarii cu mamele, bunicile, strabunicile si prietenele lor cu tot.

Drum bun asta seara cu Hondele voastre ca vad ca ploua in continuare!

Comment

[quote="Dragos Voicu"]Multumesc pt raspunsuri. Mi-e tare mila de ea in orasul asta nenorocit. E ca o printesa de Tokio ratacita intr-o vagauna cu ghertzoi.

Vreau sa te felicit si eu pentru achizitie. Ma bucur sa mai vad si eu inca un Civic sedan, tot negru ca al meu.

Mi-a placut fraza cu printesa de Tokyo. Un prieten de-al meu ii zice laleaua neagra. Poate ar fi bine sa le dam niste nume, nu?
                      CR-V RE6
                      JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                      Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

Comment

Originally posted by shony
                        primii 200km frane usoare scria in manualul de la a mea
                        nu cred ca au ce sa pateasca
                        mai important zic eu - vara cand o bagi la spalatorie sa nu dea direct pe discuri cand sunt incinse
                        Da si daca ai discurile incinse si se pune ploaia si dai in balti ce faci ?
                        honda civic 5D 2,2 diesel 2007

Comment

teoretic e cam greu sa incingi discurile si sa si ploua afara...
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

offtopic: una e disc incins + apa de ploaie care sare in cantitati mici pe disc + ca pana cand se face balta scade si temp discurilor, si alta e cand pune direct 100+ bari de apa rece pe ele
                            Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                            Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

Comment

Bai la ce nivel de detaliu ati ajuns Nu-mi vine sa cred! Si io credeam ca sunt exagerat ca mi-am cumparat carpe sa dau la aia la spalatorie sa-mi usuce mashina..
                              Ce-nseamna sa-ti iubesi masina!

Comment

Multam pt urari maruta. Poate deschidem un topic la La un pahar de vorba cu nume de Honde .Chiar ar fi fain. Sa facem o lista si sa mai puna fiecare cate un nume. Iar prezentarile la intalniri o sa fie ca la cursele de cai: "dragos cu printesa de Tokyo" sau "maruta cu Laleaua Neagra" etc

Comment

Working...
                                X