DAN : '07 Honda Civic Hybrid 1.3 , Neutron Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• DAN : '07 Honda Civic Hybrid 1.3 , Neutron Blue

Gata, azi a livrat-o ATI 8)

Primele impresii: fantastica. Desi la inceput mi se parea cel putin ciudata, aproximativ 200km mi-au schimbat parerea. Se simte destul de bine cand asista motorul electric, am intrat in mai multe depasiri printre care una in panta destul de mare si pe la 80-90 s-a comportat putin mai bine ca Accord-ul in treapta a 4-a (in treapta a 3-a la viteza aia Accord-ul demareaza mult mai bine).
    In mers normal pe la 50-60km/h motorul electric nu intervine decat la acceleratii mai bruste, in rest merge cel pe benzina. Cutia automata (CVT) este diferita de cea de pe Jazz, raspunde mai usor la acceleratii.

Consumul afisat pentru ziua de astazi (~200km) este de 5.6l/100km. De abia astept sa vad pe Luni ce consum voi obtine in Bucuresti
    '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

Felicitari si sa va bucurati de ea din plin :wink:
    E vopsita ca masina de la HTRO?
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Multumesc de urari, dar din pacate clientii nu au acces la asa ceva

Comment

Wow, primul hibryd pe forum ?
        Super fain, s-o stapanesti sanatos , trebuie s-o vad si eu , sper ca mi-o arati (masina ) daca tot vii la Bucuresti
        K24Reflash

Comment

Super masina
          Si eu sunt curios ce consum o sa ai in Bucuresti. Ma rog... o sa depinda mult si de orele la care mergi
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

Comment

O my God!!!

Prima hibrida de pe forum! Felicitari!

P.S. O poti vopsi tu in culorile pamantului... asa au facut si cei de la Top Gear cu un CTR :wink:
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Pai sunt in Bucuresti de maine seara pana pe Vineri (saptamanal). Ne putem intalni (eu stau prin Crangasi) sa va prezint masinuta

De mers merg dimineata pe la 8-9 din Crangasi spre Nordului pe Podu Grant-Turda-Averescu-Arcul de Triumf-Prezan-Charles de Gaulle-Aviatorilor-Nordului, iar pe la 5-6 ma intorc pe fix acelasi traseu. Dimineata e varza pe Turda-Averescu-Prezan, iar la intoarcere pe Turda-Podu Grant.

Comment

Sa o stapanesti sanatos! Chiar vreau si eu sa aflu consumul din Bucuresti si de la tine, si de la Achim (daca isi ia mama lui Prius)!
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

s-o stapanesti sanatos Dane.
                  Perfecta pt noul tau domiciliu
                  Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                  LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                  Accord 2006 2.0 ES M/T
                  Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                  Raising money for...the third H

Comment

revin cu ce ti-am spus si dimineatza " o , tu cel mai verde dintre hondari" :lol: (de fapt albastru) sa te bucuri de ea si sa o stapnesti cu placere, si nu uita sa dai flashuri la tramvaie :twisted:
                    Nu ma pot abtine sincer ops:
                    Acu sincer , cred ca pentru noul tau domiciliu , ai facut cea mai gandita alegere.
                    Pare rau ca ai plecat din Iasi ](*,)

Comment

Originally posted by ticker
                      O my God!!!

Prima hibrida de pe forum! Felicitari!

P.S. O poti vopsi tu in culorile pamantului... asa au facut si cei de la Top Gear cu un CTR :wink:
                      Era foliata de Policolor, masina aia de fapt e Type R rosu de la HTRO.
                      Later Edit, scuze ora tarzie ops: , nu era foliata ci o vopsea care se ia la spalare.

Comment

Multumesc pentru urari.

Ionut, ma cunosti de ceva vreme ca sa-ti dai seama cat de "sucit" sunt Am vrut "altceva", desi mi-as fi permis CTR-ul :heart: :heart: :heart: la care visam ... a trebuit sa renunt pentru ca ma gandeam cum naiba merg cu asa ceva prin Bucuresti

Vroiam neaparat cutie automata, pe cat posibil chiar CVT (mi-a placut la nebunie CVT-ul de pe Jazz), iar culoarea trebuia sa fie ca la Jazz, un soi de albastru

Comment

Stiu Dane de aia am si spus ca e cea mai "gandita" alegere, ca buna e in orice caz
                          P.S. pentru carcotasi e la a treia honda de la mine, m-am rugat de el sa ii dau discount si el nika, nika, nu a vrut si pace.

Comment

Din punctul meu de vedere urgentarea livrarii compenseaza discountul cu varf si indesat

Rog moderatorii sa opreasca din fasa eventualele "alunecari" pe tema discountului.

Comment

Originally posted by Xander
                              Sa o stapanesti sanatos! Chiar vreau si eu sa aflu consumul din Bucuresti si de la tine, si de la Achim (daca isi ia mama lui Prius)!
                              o sa te anunt... pana atunci sa o stapanesti sanatos Dane felicitari pt alegere si kiar sunt si eu curios care e feelingu' din interioru' unu Civic Hybrid
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

Working...
                              X