ROBYLUP0785: '08 Civic Sedan Hybrid 1.3 IMA, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Robylup0785 mai merge hibrida???Ai schimbat acumulatorii??

    Comment


    • #17
      Originally posted by Popescu Cristian View Post
      Robylup0785 mai merge hibrida???Ai schimbat acumulatorii??
      Salutare, scuze de intarziere. N-am schimbat inca, m-am mai tarait cu gridchargerul, dar cred ca in maxim o luna ii schimb. Este un baiat la bucuresti, ofera 3 ani grantie sau 50000 km, pentru mine e arhisuficient. Revin cu detalii.

      Comment


      • #18
        Ok,si eu stau in stand-by doar daca apare ceva minune si se repara singuri ....

        Comment


        • #19
          Ieri am.reusit si am schimbat elementii cu unii de insight 2016, dupa cum se vede, capacitate 93%. E alta masina
          robylup0785
          Member
          Last edited by robylup0785; 02-04-19, 08:58.

          Comment


          • #20
            https://photos.app.goo.gl/ZouPfXjhDieGf2nx5

            Comment


            • #21
              Salut!

              Mai detaliat te rog. Cat a costat distractia cu schimbarea elementilor? Insight 2016? Astea nu se vand doar in America?
              Merci fain!
              Era asa de frig afara, incat atunci cand am vrut sa-l scuip pe unul, i-am infipt un țurțure in gat!

              Comment


              • #22
                Insight 2016 exista cu nemiluita in europa de vest, pretul a fost de 1600 de euro, elementii+echilibrarea tuturor elementilor. Au capacitate 95%. Acum nu stiu ce detalii mai vrei sa stii, dar intreaba si voi raspunde

                Comment


                • #23
                  Elementii de insight 2016 potrivesc la Civic 2008?Au aceasi dimensiuni?Am pus si eu 2 elementi de la honda civic primul model si nu voia sa-i recunoasca,imi dadea defect IMA pana nu i-am inlocuit cu alti elementi.Capaciteatea de 95% cum a rezultat?

                  Comment


                  • #24
                    Se potrivesc 100%, erorile de degradare a bateriei s.au sters singure dupa montaj. Capacitatea de 95% a fost facuta de un aparat de echilibrat ni-mh apoi scoate pt fiecare stick capacitatea si rezidtenta interna. Este o poza in link cu eticheta

                    Comment


                    • #25
                      Am vazut poza,am crezut ca e cu programul de diagnoza Honda.Ce marca sunt elementii?Si firma la care ai facut cumpararea si inlocuirea e din Bucuresti?

                      Comment


                      • #26
                        Elementii sunt Sanyo Japan, au schimbat Panasonic ca furnizor. Firma, care e de fapt un baiat, care e printre singurii din tara care stie despre ce vorbeste, plus ca e singurul care are acel aparat care incarca, echilibreaza si eticheteaza fiecare element e din Galati

                        Comment


                        • #27
                          Este si in bucuresti cineva care inlocuieste tot pack-ul cu elementi Panasonic noi,garantie la 1500$,am crezut ca despre el era vorba.

                          Comment


                          • #28
                            Nu sunt Panasonic ca de la el am vrut sa cumpar prima data, sunt chinezesti si i.am vazut in actiune, in sarcina sunt varza. Nu te sfatuiesc

                            Comment


                            • #29
                              Ok,si cel din Galati are si aparat de echilibrare si balansare,am vazut ca ti-a dat si un rezultat pe stick-uri.Garantia pe acumulatori e de 2 ani?Si ce adresa are cel din Galati?

                              Comment


                              • #30
                                Da are un aparat care nu l.am vazut nicaieri, pana si el cauta sa ma mai cumpere unul si nu gaseste. A lucrat baiatul in Anglia si la plecare i.au dat aparatul sa isi castige painea aici. E misto ca aparatul scoate eticheta individuala pt fiecare stick in parte. Garantia este de 30000 de km. Adresa sa ti.o spun sincer nu o stiu, mi.a dat direct link googlr maps. Il gasesti pe facebook, iti las link.ul
                                https://www.facebook.com/bateriihybrid/

                                Comment

                                Working...
                                X