LIVIU_DAN: '07 Honda Civic Sedan 1.8L A/T ES, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LIVIU_DAN: '07 Honda Civic Sedan 1.8L A/T ES, Black

    Am luat-o acum 3 saptamani dupa o asteptare de 2 luni. A meritat. cateva pareri despre masina :

    +cutia automata, excelenta, la 130/h are 2500 rpm, schimba destul de repede si fara bruscari
    +motorul trage si se aude demential peste 4000
    +scaune foarte comode
    ce sa mai zic.... imi place

    la minusuri : geamul stg.fata care nu se inchide bine uneori si un zgomot care l-am avut de la inceput la roata stg.fata cand dau in unele gropi (parca dai cu o sticla de plasic in ceva). sper sa se rezolve cand voi ajunge la service. astept intrebari, daca mai vrea cineva detalii.
    Honda Civic Sedan 1.8 A/T

  • #2
    Felicitari si sa te bucuri de ea!
    Niste poze.....te rugam!
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      felicitari pentru achizitie.....sa te bucuri de ea asa cum si ea se va bucura de tine...FORJARE PLACUTA ca doar la urma urmei e HONDA:X
      I don't care about other cars , i just love my Honda

      Comment


      • #4
        Fi bine venit printre noi Liviule!
        Masina, sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu ea fara probleme!
        De la cine ai luat-o? Cum ai fost tratat?
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #5
          Merci pentru urari !!! Am luat-o de la Asko Bucuresti. Ce sa mai zic, in afara de faptul ca nu au facut nici un EURO discount desi am platit cash si nu stiau exact cand o sa vina masina si ma amanau, nu am de spus nimic de rau pana acum.
          Honda Civic Sedan 1.8 A/T

          Comment


          • #6
            Lasa nu fi trist pentru cateva sute de €, cand o sa vezi in timp cum vei fi tratat la service sau la orice vei avea nevoie de ei, o sa uiti de acel maruntis.
            S-a mai discutat despre asta, Honda nu e o companie precum Opel sau Citroen unde dupa 2ani, iei masini cu 30% rabat, intelege asta!
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              Am facut cateva poze. http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/liviu_dan/

              Sunt facute cu tel., cand voi avea timp o sa postez unele mai bune.

              Referitor la discount, mi-a placut prea mult masina pentru a mai conta cativa euroi.
              Honda Civic Sedan 1.8 A/T

              Comment


              • #8
                referitor la problema rotii ... ar fii bine daca ar avea "joc" placutele de frana... in general asta e problema.. dar la masinile mai vechi.. la astea noi nu prea am auzit...

                Comment


                • #9
                  superba masina !
                  sa o stapanesti sanatos !
                  '18 BMW X1 18xd
                  '15 BMW i3 range extender
                  ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                  Comment


                  • #10
                    multumesc pentru urari !!
                    Honda Civic Sedan 1.8 A/T

                    Comment


                    • #11
                      Spune-ne un pic mai multe de cutia de viteze automata. Am citit ca schimba destul de greu fata de altele. Cum e cand schimbi singur vitezele cu padelele de pe volan ? Poti comuta din automat pe manual si invers in timpul mersului la orice viteza ?

                      Comment


                      • #12
                        Problema cu zgomotul de la amortizor am avut-o si eu ,e aparatoarea de praf care a scapat din colier si joaca liber pe tija amortizorului, in 5 minute mi-au rezolvat-o la Asko asa ca...

                        Comment


                        • #13
                          felicitari, s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu ea
                          Suro Tono
                          ex Civic 5d, i-Shift, executive

                          Comment

                          Working...
                          X