788: '08 Honda Civic Sedan 1.8 A/T, Alabaster Silver (ADM)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 788: '08 Honda Civic Sedan 1.8 A/T, Alabaster Silver (ADM)

Salut Hondari! Am placerea sa postez cateva poze cu "fosta", Honda Civic Sedan 1.8 A/T, model 2008, Made in Japan. Este masina care m-a "corupt" sa devin fan Honda...
    Attached Files

Asta e model USDM dar vad ca e pozat in Japonia si are volan pe dreapta. wtf?
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

merci de postare, foarte interesant volanu in 2 spite
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

Jazz do it ...

Comment

E modelul specific pietei Asiatice (ex Thailanda/Malaezia samd), practic un model USD cu volan pe dreapta (cum e cazul pt Hong Kong) si alte adaptari specifice pietei asiatice
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Am cumparat-o in 2011, cand avea 4.200 Km la bord, cu 14.000 HKD, (aproximativ 13.500 euro). De la o localnica, prefera sa foloseasca scuterul in deplasarile in oras, locurile de parcare in Hong-Kong sunt extrem de greu de gasit. Chiria pentru locurile de parcare in cladire incepe de la 120 euro pe luna, iar stradal e aproape imposibil sa gasesti loc de parcat. E foarte neobisnuit sa vezi o masina cu mai mult de 50.000 Km parcursi, chiar daca are 7-8 ani de la prima inscriere. Inainte de Honda am avut un Nissan Primera din 1998 care avea 35.000 Km rulati...masina cumparata in 2007. Nissan-ul l-am cumparat cu 3000 euro. Povestea se schimba la masinile care au permisiunea sa intre si in China...acelea au 2 numere de inmatriculare, unul de HK si unul de China, si evident sunt rulate mult mai mult. Un numar de inmatriculare aditional, pentru China, costa 10.000 euro.

Comment

Originally posted by ticker View Post
            E modelul specific pietei Asiatice (ex Thailanda/Malaezia samd), practic un model USD cu volan pe dreapta (cum e cazul pt Hong Kong) si alte adaptari specifice pietei asiatice
            Tapiteria din piele vine standard pe toate modelele, scaunele din spate nu sunt rabatabile, etc.

Comment

Topicul ar trebui mutat la civic sedan.
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

Comment

Working...
              X