MARCA: '07 Honda Civic Sedan 1.8 , Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am avut 5% reducere la CASCO pentru fostul BMW pentru ca aveam alarma si inca 10% pentru GPRS adica Navi. Asigurarea o aveam la Generali si recomand aceasta firma cu caldura la toata lumea.
    '07 Accord 2.4 Executive A/T

    Comment


    • #32
      GPRS ? Navi ? Reducere ?
      Vreu sa spui GPS adica Navi dar tot nu inteleg de ce ti-au facut reducere. Aveai cumva in plus fata de navi sistem de localizare prin intermediul retelei de telefonie mobila ?
      Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

      Comment


      • #33
        Felicitari si bine ai venit in club.
        La mai multi km fara incidente.toate cele bune si NEAPARAT POZE.

        Comment


        • #34
          Originally posted by marca
          Va multumesc pentru urari! Va doresc sa va bucurati si voi de Hondele vostre (prezente si viitoare).

          Mihai, citind raspunsul tau am realizat ca "marca" nu spune daca sunt M sau F.
          Numele meu este Mihai Marculescu. Prietenii imi spun Marcu. Acum cativa ani fetita unui prieten mi-a spus "marca" si de aici user name-ul.

          Promit sa-i fac poze in cateva zile!

          La nici 2 ore de cand am ridicat masina am descoperit ceva interesant la ea: Daca apesi pe butonul care comanda deschiderea trapei aceasta se deschide intr-un unghi de cca. 10 grade. Va spun asta deoarece baietii de la Asko mi-au spus ca trapa nu se deschide astfel (nu mai tin minte daca mi-a spus Bogdan sau Ionut). Oare cate chestii mai stie masina asta in afara de ce zile pliantu'?
          Mihai sa te bucuri de ea si imi pare bine ca am putut sa te ajut.
          Trapa se deschide in doua pozitii(deci nu am spus eu) si ai si alarma de interior pe ea, daca iti deschide masina incepe sa "sune" claxonul.
          Multi km fara probleme si asteptam poze.

          Comment


          • #35
            Ati, sa intelegem ca asta este standard (claxon care suna la deschiderea masinii)?
            PS: referitor la cap in tavan, eu am 1.86 si cand am fost la dealer sa vad masina am avut fix aceeasi senzatie, dar asta doar pt ca scaunul era reglat sus. L-am pus pe pozitia de jos si ai loc berechet.
            2007 CL7, Graphite Pearl

            Comment


            • #36
              Originally posted by cyborg
              Eu am avut 5% reducere la CASCO pentru fostul BMW pentru ca aveam alarma si inca 10% pentru GPRS adica Navi. Asigurarea o aveam la Generali si recomand aceasta firma cu caldura la toata lumea.
              deci se mentine reducerea de 5% pentru alarma. Probabil ca nu la toti asiguratori , dar cel putin la Generali (precum zici tu) si BCR Asig (personal am primit aceasta informatie)
              ...si eu sunt in ceata cu reducerea legata de Navi :?
              '18 BMW X1 18xd
              '15 BMW i3 range extender
              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

              Comment


              • #37
                pai probabil are legatura cu faptul ca masina, fiind dotata cu GPS (Navi), poate fi localizata, in cazul in care e furata :wink:
                2006 Accord CL7 2.0 MT

                Comment


                • #38
                  Sorry :lol: GPS vroiam sa zic si intr-adevar are legatura cu localizarea in caz de furt.
                  '07 Accord 2.4 Executive A/T

                  Comment


                  • #39
                    Navigatia are receiver GPS, ma indoiesc ca au pus pe honda transmitator GPS ... :roll:

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by dinoc
                      Navigatia are receiver GPS, ma indoiesc ca au pus pe honda transmitator GPS ... :roll:
                      Originally posted by cyborg
                      Eu am avut 5% reducere la CASCO pentru fostul BMW pentru ca aveam alarma si inca 10% pentru GPRS adica Navi. Asigurarea o aveam la Generali si recomand aceasta firma cu caldura la toata lumea.
                      era pe BMW nu pe Honda , dar nici BMW-ul nu cred ca are transmitator prin gprs a locatiei, in caz de furt
                      Honda Accord 2006 2.0 ES

                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                      Comment


                      • #41
                        @marca, man sa o stapanesti sanatos, fara incidente si sa va bucurati unul de celalalt, asteptam poze, multe :lol:
                        www.soundlightvideo.ro
                        www.slvservices.ro
                        EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                        '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                        Comment


                        • #42
                          cu o mica intirziere si de la mine s-o stapanesti sanatos si sa nu ai incidente.

                          Chiar vreau poze, sa vad si eu cum arata pe argintiu, pt ca negre si albastre am vazut, si nu-mi place spatele deloc. Dar poate la argintiu se vede frumos.
                          Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                          LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                          Accord 2006 2.0 ES M/T
                          Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                          Raising money for...the third H

                          Comment


                          • #43
                            Da ce anume nu-ti place la spate ? Chiar tot spatele ? :O
                            Eu unul gasesc masina ca arata foarte bine cu exceptia stopurilor spate care au forma ciudata - daca le faceau ca si la civicul american era perfecta.
                            Dar cum si BMW au dat-o in bara cu stopurile de pe seria 3 si 5 - putem sa-i iertam si noi pe designerii de la Honda

                            Stopurile pe civicul sedan american:


                            Stopurile pe civicu sedan (la noi si japonezi):

                            Comment


                            • #44
                              hehe, ala arata cu toootul altfel.



                              fata de



                              Evident, eu tot de stopuri vorbesc.
                              Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                              LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                              Accord 2006 2.0 ES M/T
                              Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                              Raising money for...the third H

                              Comment


                              • #45
                                bine mah speedy gonzales, ai pus inainte
                                Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                                LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                                Accord 2006 2.0 ES M/T
                                Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                                Raising money for...the third H

                                Comment

                                Working...
                                X