MARCA: '07 Honda Civic Sedan 1.8 , Silver

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Recunosc ca m-am grabit cand am tras concluzia ca la Asko un filtru de aer este de 4 ori mai scump.
    Totusi am intrebat de mai multe ori cam asa:
    - caaaaaaaaaaaaat? 230 ron + tva? ce pret e asta? de regula un filtru de aer e mult mai ieftin!
    Mirarea mea nu i-a atras atentia omului de la service. In mod normal daca imi zicea CEVA ma prindeam. De exemplu putea sa-mi spuna: Filtrul acesta contine carbon activ (parca asta au filtrele scumpe pentru habitaclu).
    Iti dai seama a am luat plasa, altfel nu-mi permiteam sa deranjez un coleg ca sa-mi cumpere filtrul din Ploiesti.

Bogdan, pana la urma totul e bine cand se termina cu bine. Eu mi-am schimbat filtrul, tu ai aflat cat costa filtrul (nu prea aveai habar cand te-am sunat) , Cristian nu isi mai vinde Honda ...

Un prieten bun are o vorba:
    DECAT SA NE CERTAM, MAI BINE UN CANTEC VESEL SA CANTAM !! artyman:
    civic 1,8 sedan 140 cp

Comment

• Ati, eu aici am combatut lipsa de bun simt si de respect. Fiecare e liber sa intre aici si sa obtina informatiile pe care si le doresc, atata timp cat se da dovada de bun simt. Faptul ca suntem cvasi-anonimi pe forum nu ne da dreptul sa aruncam cu mizerii atunci cand credem de cuviinta si nici sa tratam oamenii cu lipsa de respect doar pentru ca fiecare isi vede statutul in societate mult mai important decat al vecinului.
      Imi dau seama pe zi ce trece ca poate a fost o greseala sa intru in sistem. N-am anticipat ce va urma... :?

Marca, eu ma bucur ca nu m-ai inteles gresit. Da, recunosc, spre rusinea mea, nu prea cunosc preturile per consumabil prea bine, pentru ca nici nu prea ma preocupa. Ma bucur sincer ca ai rezolvat problema si promit pe viitor sa fiu mai receptiv si mai bine documentat. :wink: Deja Ati mi-a dat o mana de ajutor, merci Ionut pe aceasta cale.

In alta ordine de idei, se pare ca redactorul Top Gear e foarte multumit de masina, una exact ca a ta, si singura problema a fost un scartait de pedala de ambreiaj (acelasi bug nenorocit ca la generatia anterioara, se degreseaza mult prea repede).
      Receptia semnalului radio chiar nu o vad a fi problema Honda. Sunt si alti producatori care au aceeasi problema. E o chestiune de calitate a semnalului emis de postul radio. Eu, spre ex, am mai zis, am un radio cd cu amplif. pentru unde radio cu tot, antena masinii e clasica, si tot am probleme in unele zone.

Comment

• Cu placere artyman:

Comment

• Revin cu o rugaminte:
          Asa cum bine stiti am o problema cu discurile de frana (masina trepideaza daca franez de la viteze mai mari de 120-150 kmh).
          De unde pot sa-mi cumpar dicuri+placute sport pentru masina mea?
          As vrea sa fac aceasta modificare fara sa ma coste o avere :wink:

Daca stiti ceva astept sfaturile voastre ...
          civic 1,8 sedan 140 cp

Comment

• Am ramas dator cu povestea despre discurile de frana.
            Ieri am fost la Asko pentru revizia 20k si am constatat (impreuna cu Alex-inginerul care s-a ocupat de masina mea) urmatoarele:
            1. Placutele de frana erau foarte putin uzate pentru 20k. Nici vorba sa trebuiasca inlocuite pana la 50k (asta e o parere personala), ceea ce mi se pare anormal.
            2. Discurile de frana din fata aveau o culoare usor albastruie catre centru. Practic am dedus ca s-au incins acolo unde se ventileaza mai greu.

Cei de la Asko mi-au spus ca vor incerca sa le inlocuiasca pe garantie.
            civic 1,8 sedan 140 cp

Comment

Working...
            X