ENOPUL: '20 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo M/T Sport Plus, Obsidian Blue (Lidiu)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La plafoniera din spate nu pui? Mie mi se par chioare rau luminile acolo.

    Comment


    • Am pus dar nu am pozat
      Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

      Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

      Comment


      • Pfuu, nu mai merge tableta vietii....pe waze si maps face freeze. am schimbat si cablul , nimic, acelasi comportament.
        Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

        Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

        Comment


        • Cred ca trebuie sa mergi la reprezentanta sa o reseteze....daca nu o fi exclusa de la garantia extinsa si asta.

          Comment


          • sigur este exclusa
            e de la telefon, cica dupa ultimul update, e problema globala

            aia e, imi schimb masina
            Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

            Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

            Comment


            • Cit de prost merge unitatea multimedia e lucru stiut!Eu am renuntat sa ma mai enervez schimbind-o cu o unitate aftermarchet chinezeasca care cu al sau Android 10 merge excelent,are tot tot pe ea inclusiv DSP!!

              Comment


              • windir, asta intentionez si eu sa iau un Joying ...

                a ta, pastreaza toate functiile originale ale masinii? camera, volan....etc?
                Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

                Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

                Comment


                • Da,95% se pastreaza,comenzile de pe volan da, in setarile masinii lipseste cite ceva dar ramin pe default cum ar fi lipsa centura de siguranta nu-ti mai atrage atentia vocal scaun pasager sau sofer ci numai avertizeaza acustic si luminos in bord,citeva setari pt.geamuri,temporizare lumina habitaclu...camera de mers inapoi este compatibila cu Joying trebuie doar un fir de la o mufa mutat la alta si nu mai ai nevoie de a cumpara separat de la ei alta camera! Eu sunt foarte multumit,se aude mult mai bine,internet pe cartela cu abonament,Android 10 (gindestete ca masina mea a avut multimedia premium cu amplif de fabrica ,woofer +9 dif)! Daca abordezi schimbarea cu Joying,pot sa-ti impartasesc din experienta mea!

                  Comment


                  • E pe hold achizitia unui Jpying pt ca inca e in debate acasa trecerea la o Mazda CX5 ....sper eu ca intr-o luna maxim ma decid

                    Daca raman la Civic, trec pe Joying clar.

                    Multumesc pt info, foarte utile
                    Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

                    Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

                    Comment


                    • Si eu acum 4 ani am cochetat cu achizitia unui CX5 (sotia) dar am argumentat tehnic si am luat Civicul!! Nu regret!Multa bafta!

                      Comment


                      • eu tot pt sotie o vreau , motorul de 2.5 at awd ...asa o motivez , ca e pt ea

                        eu raman cu civicul ix daca se concretizeaza
                        Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

                        Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

                        Comment


                        • Tu ai fost la test drive cu aceasta masina? Nu uita ca e vorba de un motor aspirat care, chiar daca are 2.5litri, tot aspirat ramane. Abia se taraie la plecarea de pe loc, forta incepe sa aiba dupa 3500 turatii in sus. Te vei chinui cu ea in oras, mai ales sotia...plus ca, nefiind hibrid, platesti si taxe cat ptr un motor de 2.5 litri (cam la 850 ron pe an). Eu am fost la test drive si i-am zis ,,pa" cu rapiditate.

                          Comment


                          • Originally posted by windir View Post
                            Cit de prost merge unitatea multimedia e lucru stiut!Eu am renuntat sa ma mai enervez schimbind-o cu o unitate aftermarchet chinezeasca care cu al sau Android 10 merge excelent,are tot tot pe ea inclusiv DSP!!
                            Si pana la urma reprezentanta cum a rezolvat aceasta problema pe garantie?

                            Comment


                            • Sincer nu o iau pt sportivitate, nu ma deranjeaza deloc ca e lenta, sotia conduce acum civicul 9, tot aspirat dar manual. Ultimul facelift de la CX5 vine cu o mizerie de hibrid, are un capacitor adaugat si impozitul e in acord acum, nu mai platesti ca inainte 850. BTW, ador aspiratele pt ca nu imi dau batai de cap. Ar mai fi pe lista CRV -UL insa deja e depasit, aceiasi tableta ca la civic, no tks.....ieri m-am dat cu outback....si e senzational pt mine ca familie insa cam mare pt sotie, nu o caracterizeaza . kia sportage, no way...
                              Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

                              Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

                              Comment


                              • Nici mie nu mi-a placut CRV-ul ptr ca era neconfortabil la scaune si avea acelasi sistem de infotainment ca Honda Civic (adica depasit). Insa, daca stai bine cu coloana vertebrala si nu te deranjeaza sistemul mutlimedia, e o optiune de luat in seama. Subaru Outback este awd permanent, deja e alteceva nu il comparam cu sisteme 4x4 care intra doar la nevoie..

                                Comment

                                Working...
                                X