Marvin42: '20 Honda Civic Sport Plus 1.5 I-VTEC Turbo CVT, Sonic Grey Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• proceed gt, cu putina negociere iese bine in pret.....si stai bine in ea dar tot civic sport plus as lua la mustata cu mazda 3...mazda 3 va fi in grada 100% in 2-3 ani, pt sotie

bube au toate masinile, pe orice forum intri, fiecare are ceva...
    Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

Comment

• Originally posted by marvin42 View Post
      I

Apropo de plusuri si minusuri, ma tot uit la ce e pe piata si nu prea vad, nici dupa 18 luni aproape, o varianta mai buna overall. Daca vrei o pozitie faina la volan, putere ok si toate jmecheriile electronice (care mi se par excelente, apropo, n-as mai lua masina fara) e un 5d sport plus e varianta cea mai buna.
      Te referi la un Civic 5d cumva?

Comment

• Sigur, vizitator :-) .

Comment

• Eu am Civic 5d si pot sa spun ca pozitia la volan numai buna nu este...dar aceasa e cu totul si cu totul alta discutie.

Comment

• Wow, serios? Tot scaun cu reglaje electrice? Ce e neplacut la pozitie?

Comment

• fara reglaj electric, insa scaunele sunt la fel, doar ca varianta sport are reglajul acela electric iar eu nu il am. Ca sa conduc confortabil (ptr zona lombara a spatelui) trebuie sa las spatarul scaunului pe spate, si asta ma departeaza cu mainile de volan si de comenzi. Rezulta posibile reactii intarziate in trafic, plus ca iau mult din locul pasagerului din spate, aplecand asa mult spatarul pe spate.
              Colegul a avut varianta sport si iti poate da mai multe detalii despre scaune, insa nu a fost deloc multumit de reglaje.

Comment

• la facelift e mai ok, poti regla scaunul mai bine avand si reglaj pt partea din fata a sezutului
                Honda Civic x 2020 1.5 182 CP

Honda Civic IX 2015 1.8 142 CP

Comment

• Mda, am sport plus, cu reglaje electrice si, intr-adevar, se poate ridica perna in partea din fata. Pacat ca-s asa diferente mari, la chestii atat de sensibile :-(.
                  Altfel, tot n-am AC. Nu stiu cand vin piesele, dupa ce trece canicula probabil.

Comment

Working...
                  X