VIZITATOR: '19 Honda Civic 1.6 i-DTEC Confort, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vizitator View Post
    Este IMENS de mult. Insa, daca se monteaza camera/senszorii in regie proprie, fara a se taia vreun fir, se pierde garantia la partea electrica???
    In banii aia ai si montajul senzorilor? Senzori vopsiti + montaj 700 lei la Honda Nord...atat am platit.

    Daca tai fire asa am inteles ca se pierde garantia...

    Comment


    • Originally posted by Geo87 View Post

      In banii aia ai si montajul senzorilor? Senzori vopsiti + montaj 700 lei la Honda Nord...atat am platit.

      Daca tai fire asa am inteles ca se pierde garantia...
      Din cate am inteles este vorba numai de manopera ptr camera de mers inapoi. Tie ce marca de senzori ti-au montat la Honda Nord? Esti multumit de cum funcționează?

      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

      Comment


      • Te rog sa ne faci o poza cu afisajul de la senzori, eventual cand cutia de viteze este bagata in marsalier, ca sa ne dam seama cum arata. Si eu am nevoie de senzori spate; initial am zis ca nu imi trebuie pe motiv ca masina e mai scurta decat precedenta si vad bine prin luneta...dar uite ca am ajuns sa ma dau jos din masina sa vad cat mai e pana la stalpul din spate.

        Comment


        • Originally posted by Geo87 View Post

          In banii aia ai si montajul senzorilor? Senzori vopsiti + montaj 700 lei la Honda Nord...atat am platit.

          Daca tai fire asa am inteles ca se pierde garantia...
          Eu cand am intrebat la Honda Nord de senzori, mi-au spus ca ei nu monteaza. Asta acum aproximativ 6 luni.
          Iar camera pentru marsarier, ma costa undeva la 4000 de lei, tot la Honda Nord, camera OEM.
          Si eu as fi preferat tot Honda Nord, de la ei am cumparat masina si mi se par foarte seriosi.

          Comment


          • Exclus sa nu monteze. De la ei mi-am luat masina in luna mai, si s-au oferit sa imi puna senzori cu 180 euro, dar nu mi-au spus ce marca. 700 RON parca ar merita.
            Intrebare: Honda Trading si Honda Nord sunt unul si acelasi lucru?

            Comment


            • Honda Nord este reprezentanta. Firma se numeste Toyo parca si are si reprezentanta Toyota langa cea Honda. Honda Trading este importatorul oficial Honda in Romania. Toate reprezentantele iau masinile prin importator.

              Comment


              • Da, corect, de la cei cu sediul langa Toyota am luat si eu masina....deci sunt unul si acelasi. Ei bine, mi-au spus ca senzorii costa 180 euro dar nu stiau ce marca sunt. La 700 RON cred ca ma bag si eu.

                Comment


                • Originally posted by BBR91 View Post
                  Honda Nord este reprezentanta. Firma se numeste Toyo parca si are si reprezentanta Toyota langa cea Honda. Honda Trading este importatorul oficial Honda in Romania. Toate reprezentantele iau masinile prin importator.
                  Eu stiam ca are reprezentanta Toyota Sud (langa Vitan), care vindea deja Honda de vreun an, parte din angajatii de la Honda Nord fiind fosti angajati ai Toyo Sud.
                  Toyota Nord (langa Honda) se numeste Inchape Motors. E posibil insa sa colaboreze, one big happy family.

                  Comment


                  • Honda si Toyota sigur colaboreaza: cand am virat banii ptr masina, viramentul l-am facut in contul Toyo.

                    Comment


                    • Adica in contul Inchape Motors? Ca altfel reprezentanta Honda Nord se numeste Toyo ca si nume de firma

                      Comment


                      • In contul Toyo. De Inchape motors nici nu stiam ca exista ca firma..

                        Comment


                        • cine stie care e combinatia acolo
                          oficial Inchcape in RO este Toyota + Lexus
                          global ei vand si Honda deci poate in RO e vreo combinatie locala pe baza de cumetrii si arogante
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • Originally posted by Turkish View Post
                            cine stie care e combinatia acolo
                            oficial Inchcape in RO este Toyota + Lexus
                            global ei vand si Honda deci poate in RO e vreo combinatie locala pe baza de cumetrii si arogante
                            Salut!
                            Inchape Motors este Toyota Romania (Pipera).
                            Honda Nord (Pipera) si Toyota Sud (pe cheiul Dambovitei aproape de Mihai Bravu) = Toyo Motor Center, au acelasi patron.
                            Honda Trading - importator Honda in Romania.
                            Asko Chiajna/Giulesti (Service si dealer Honda) fac parte din grupul ASKO (asko.ro) ce are in portofoliu mai multe firme/dealeari de marci auto.

                            Comment


                            • aaa...merci de informatii. Acum este clar: Honda Nord si Toyota Sud au acelasi patron, si asa se explica ca pe mine ma puneau mereu sa vars banii catre Toyo Motor Center . Si cand am facut casco si RCA, tot la Toyota Sud m-au trimis, de ma intrebam care e legatura intre Honda Nord si Toyota de pe Splaiul Unirii..

                              Comment


                              • Astăzi, după un drum mai lung, mi s-a aprins martorul care seamana cu un semn de exclamare. Ce inseamana el? E msrtorul de presiune in pneuri, nu-i asa?

                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X