VIZITATOR: '19 Honda Civic 1.6 i-DTEC Confort, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @ticker: merci de sugestie, dar pernele sunt cam late ptr un scaun de masina. O astfel de perna lombara are si Honda spre comercializare, scrie Honda pe ea si utilizatorii spun ca ar fi confortabila, doar ca te impinge cu fundul prea in fata (perna singura ocupand partea din spate a sezutului scaunului)

    Comment


    • #32
      Chiar azi, în timp ce eram in parcul Izvor, mi-au furat capacele de la jante (cele mici, rotunde, cu sigla Honda pe ele). Stiti cumva unde trebuie sa reclam furtul la politie? Evenimentul s-a produs chiar în fața sediului poliției locale

      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

      Comment


      • #33
        mai am o intrebare: cat costa un astfel de capac pe original ? Ma intreb daca merita sa le pun la loc (dacă se fura des nu ar avea sens sa le pun iar).

        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

        Comment


        • #34
          Și pe mine m-au lăsat fără ele, plus 3 cunoscuți in ultimele 2 săptămâni. Se fura in prostie capacele centrale. Am sunat la Asko și au zis ca prețul pe original este de 200 euro 4 capace 😂 ENORM!
          Attached Files

          Comment


          • #35
            25 lei bucata pe olx...
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Le cumparati inapoi de la cei care le-au furat?

              Comment


              • #37
                Sau probabil mai ieftine daca aveti rabdare sa ajunga de pe AliExpress.
                The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                https://www.instagram.com/iamrusu/

                Comment


                • #38
                  Alarma de masina cu detectie de proximitate, sau achizitie de modul cu senzor de proximitate... ar fi o solutie.
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment


                  • #39
                    200 euro este un pret enorm. Nu sunt dispus sa dau.
                    Probabil cei de la Honda s-au prins ca este cerere mare si au crescut preturile la maxim, ca sa isi maximizeze profitul. Exista chiar si softuri care analizeaza stocurile si vanzarile firmelor, detecteaza produsele cele mai cautate de clienti si ridica preturile la acestea, in asa fel incat sa maximizeze profitul companiei.
                    In acest caz nu am decat sa imi montez o alarma...dar din cate stiu eu cele cu senzor de proximitate nu se mai folosesc la nivel de UE ptr ca fac galagie prea repede.
                    PS: resping varianta achizitionarii unei piese la mana a doua ptr ca probabil este furata si eu nu incurajez furtul.

                    Comment


                    • #40
                      Acum imi pare rau ca nu am facut plangere la politie....daca stiam ca ma costa asa mult, mergeam direct la sectia 17 si faceam plangere. Ciudat este ca evenimentul a avut loc chiar in fata la Politia locala a mun Buc, pe bd Libertatii, sambata pe la ora 18. Deci si lumina,,,,si in fata la politie. Am sunat un prieten care e politist si mi-a zis ca nu am nicio sansa sa il prinda pe hot, ca in astfel de cazuri nu se fac cercetari. Totusi, acum parca imi pare rau ca nu am depus plangere, poate era vreo camera in zona

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by ticker View Post
                        25 lei bucata pe olx...
                        Apropo, am luat eu azi unele de pe OLX noi , făcute in Thailanda, aftermarket ... sunt de f proasta calitate nu recomand 😐

                        Comment


                        • #42
                          OIK, merci ca mi-ai zis. Chiar pe acelea vroiam sa le iau.

                          Comment


                          • #43
                            Stie cineva care este diametrul acestui capac de butuc? Eu am masurat la mine si sunt 70 mm, dar am vazut pe site-uri de vanzari ca au 60mm.

                            Comment


                            • #44
                              Diametrul este de 69mm, eu am mi-am mai comandat o pereche original din US - https://www.ebay.co.uk/itm/Set-of-4-...53.m1438.l2649 cu tot cu transport undeva la 90$. Momentan le-am pus pe astea fake, daca le fura nu imi pare rau, le mai las pana se satur de furat, apoi le pun pe cele orginale.

                              Comment


                              • #45
                                Da, par originale...dar asa mult e transportul? Ajungi de la 32 USD la 90 USD??? Mama mia...
                                da, am incercat si eu o configurare si, transportul este 36 usd, iar taxele vreo 18 usd. Per total se ajunge la 86 usd. prea mult.....
                                astept sa imi vina vreun prieten din State si mi le aduce el. Mi se pare hilar sa dau acum 86 usd si peste 2 saptamani sa mi le fure din nou.
                                vizitator
                                Senior Member
                                Last edited by vizitator; 26-06-19, 12:43.

                                Comment

                                Working...
                                X