VIZITATOR: '19 Honda Civic 1.6 i-DTEC Confort, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• cerevelu
    replied
    Alarma de masina cu detectie de proximitate, sau achizitie de modul cu senzor de proximitate... ar fi o solutie.

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Sau probabil mai ieftine daca aveti rabdare sa ajunga de pe AliExpress.

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Le cumparati inapoi de la cei care le-au furat?

Leave a comment:

• ticker
    replied
    25 lei bucata pe olx...

Leave a comment:

• andrei.c
    replied
    Și pe mine m-au lăsat fără ele, plus 3 cunoscuți in ultimele 2 săptămni. Se fura in prostie capacele centrale. Am sunat la Asko și au zis ca prețul pe original este de 200 euro 4 capace 😂 ENORM!
    Attached Files

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    mai am o intrebare: cat costa un astfel de capac pe original ? Ma intreb daca merita sa le pun la loc (dacă se fura des nu ar avea sens sa le pun iar).

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Chiar azi, în timp ce eram in parcul Izvor, mi-au furat capacele de la jante (cele mici, rotunde, cu sigla Honda pe ele). Stiti cumva unde trebuie sa reclam furtul la politie? Evenimentul s-a produs chiar în fața sediului poliției locale

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    @ticker: merci de sugestie, dar pernele sunt cam late ptr un scaun de masina. O astfel de perna lombara are si Honda spre comercializare, scrie Honda pe ea si utilizatorii spun ca ar fi confortabila, doar ca te impinge cu fundul prea in fata (perna singura ocupand partea din spate a sezutului scaunului)

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Stau corect in scaun, cu zona lombara lipita de spatar. La Octavia nu am avut nici cea mai mica problema de spate in 7 ani si jumatate, (insa aveam suport lombar reglabil).
    Pozitia corecta este atunci cand, stand pe scaun in pozitie normala si intinzand mana stanga catre volan, atingi partea de sus a volanului (ora 12 a volanului) cu cureaua de la ceas.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    https://jysk.ro/dormitor/perne/perne...torpa-24x42x12

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Stiu ca fiecare are conformatia lui insa am o intrebare: cand te asezi in scaun si apoi cand conduci, stai cat de in spate se poate in scaun, cu partea inferioara a spatelui ferm lipita de partea inferioara a spatarului? Intreb pentru ca am mai intalnit cazuri in care lumea se plange de scaune insa fara sa-si dea seama aveau o pozitie incorecta la volan (stateau undeva spre jumatatea sezutului, fortand partea inferioara a spatelui sa stea arcuita si nesustinuta de spatar). Chiar si eu am realizat ca nu aveam scaunul reglat corect dupa un drum lung facut recent (era un click prea in spate si in timpul mersului ma mutam spre in fata in scaun, departandu-mi partea inferioara a spatelui de spatar).

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Varianta a doua (cu perna alba) e mai confortabila ptr ca spuma buretelui e mai buna. Ai arata si mai OK.

Leave a comment:

• holaciabi
    replied
    arata ok cu perna, si eu am cumparat un suport dasta din comert

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Intre timp am gasit o varianta de compromis cu scaunele: am montat un suport lombar dupa cum apare in poze. Cel cu galben e un burete simplu, al doilea e din spuma cu memorie. Am facut un drum de peste 2 ore si a fost ok. Un burete din spuma cu memorie ar fi mult mai bun decat cel galben, dar nu stiu cum sa fac rost..Am unul in perna copilului, dar nu cred ca ma lasa nevasta sa tai perna ca sa iau buretele din ea.

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Originally posted by watersrog View Post
    Trebuie sa instalezi Android Auto pe telefon, e o aplicatie. N-o s-o gasesti in Google Play daca esti in Romania, eu am luat-o de aici:
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
    Din pacate nu ma descurc deloc cu descarcatul aplicatiei. Am intrat pe acest link de pe telefonul mobil dar nu vad nicaieri optiunea de download sau Install.

Leave a comment:

Working...
X