VIZITATOR: '19 Honda Civic 1.6 i-DTEC Confort, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Geo87
    replied
    Originally posted by vizitator View Post
    De curios, daca cumpar fix acelasi model de camera de la Franco si o montez in regie proprie, voi pierde garantia la partea electrica de la masina?

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
    Daca faci asta iti recomand sa iti cumperi una mai buna... din ce am vazut au tras fire din portbagaj pana la navi.. prin plafon pe lateral...
    Sincer nu am stiut ce camera imi pun..cand am luat-o asta era montata, o sa incerc sa fac o poza si cum se vede din exterior.

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    De curios, daca cumpar fix acelasi model de camera de la Franco si o montez in regie proprie, voi pierde garantia la partea electrica de la masina?

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

Leave a comment:

• Geo87
    replied
    Originally posted by uovi View Post

Mersi pentru detalii. Pare ca se vede destul de bine. Si eu sunt hotarat sa-mi montez o camera. Am renuntat la ideea senzorilor de parcare. Sunt situatii in care camera este mult mai folositoare.
    Ma intereseaza daca noaptea ai un mimim de vizibilitate si daca este retractabila? Sau fiind aftermarket ramane in exterior tot timpul?
    Ramane in exterior tot timpul.. noaptea in apropiere vezi cat de cat.

Leave a comment:

• uovi
    replied
    Originally posted by Geo87 View Post

Salut, camera de la Asko aftermarket este una Jvc Cm30 ..
    Nu merge sa schimbi unghiul, doar iti arata liniile de ghidare.
    M-a costat la Asko 880 lei... camera + montaj, vad ca la Flanco este 280, dar trebuie sa manance toata lumea.. mi-am facut nebunia si cu asta, sunt multumit.

https://www.flanco.ro/camera-auto-ma...nzor-cmos.html
    Mersi pentru detalii. Pare ca se vede destul de bine. Si eu sunt hotarat sa-mi montez o camera. Am renuntat la ideea senzorilor de parcare. Sunt situatii in care camera este mult mai folositoare.
    Ma intereseaza daca noaptea ai un mimim de vizibilitate si daca este retractabila? Sau fiind aftermarket ramane in exterior tot timpul?

Leave a comment:

• Geo87
    replied
    Originally posted by uovi View Post
    Salut guys! Puteți pune niste poze cu camera de marșarier, va rog? Sunt curios cum se vede și mai ales dacă te ajută noaptea? Distingi ceva pe īntuneric?
    Mulțam!
    Salut, camera de la Asko aftermarket este una Jvc Cm30 ..
    Nu merge sa schimbi unghiul, doar iti arata liniile de ghidare.
    M-a costat la Asko 880 lei... camera + montaj, vad ca la Flanco este 280, dar trebuie sa manance toata lumea.. mi-am facut nebunia si cu asta, sunt multumit.

https://www.flanco.ro/camera-auto-ma...nzor-cmos.html

Leave a comment:

• uovi
    replied
    Originally posted by Teofeel View Post
    Salut ! La cāți kilometri se schimbă uleiul?
    Ai senzor care īți indică pe Instrument Cluster. In funcție de stilul de condus și de condițiile de trafic, poate să difere. Eu am făcut schimbul la 8500 km. Mers preponderent prin București. Dacă mergi mai mult extra-urban numărul de km va crește. 10 000km sau mai mult. Dar e indicat oricum să-l schimbi la cel mult 10k. Totusi stiu cazuri in care s-a schimbat uleiul inainte de 8k, atat la motorul de 1.0L cat si la 1.5L.
    Last edited by uovi; 22-08-19, 15:59.

Leave a comment:

• Teofeel
    replied
    Salut ! La cāți kilometri se schimbă uleiul?

Leave a comment:

• uovi
    replied
    Salut guys! Puteți pune niste poze cu camera de marșarier, va rog? Sunt curios cum se vede și mai ales dacă te ajută noaptea? Distingi ceva pe īntuneric?
    Mulțam!

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Total de acord cu ce spune colegul mai sus. Setata pe wide, camera ofera un camp foarte larg de vizibilitate.

Leave a comment:

• Take5
    replied
    Eu am mai condus mașini cu camere și pot spune că cea de la Civic m-a surprins plăcut. Motivul nu este rezoluția (evident), ci unghiul de deschidere. Băieții au pus un fisheye foarte bun, care īți permite să te orientezi realmente in spațiu folosind camera. Cred că asta este mai important decāt dacă este 720p sau 1080p.

Leave a comment:

• Geo87
    replied
    Originally posted by adiwarp View Post

astept sa vad ca esti multumit de ea/ mie ASKo nu mi-a raspuns la mail ( o fi vacanta)
    Suna la ei direct, eu asa am facut... camere aftermarket mai aveau 2, una am rezervat-o eu...😁

Leave a comment:

• adiwarp
    replied
    Originally posted by Geo87 View Post

Am programare peste 1 saptamana la Asko, montaj camera aftermarket rezolutie 720 (doar atat stiu despre ea) , camera + manopera ~ 900 lei.
    astept sa vad ca esti multumit de ea/ mie ASKo nu mi-a raspuns la mail ( o fi vacanta)

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Bafta. Sper sa fii multumit de rezolutie.

Leave a comment:

• Geo87
    replied
    Originally posted by adiwarp View Post

scuze ca ma bag. de la care Asko ai cerut ofertele de pret pt senzori si camera mers inapoi ?
    am constatat si eu dupa 3 luni ca am nevoie ( nu m-am obisnuit cu gabaritul masinii chiar daca vin de pe una mai lunga)
    Am programare peste 1 saptamana la Asko, montaj camera aftermarket rezolutie 720 (doar atat stiu despre ea) , camera + manopera ~ 900 lei.

Leave a comment:

• vizitator
    replied
    Pai service au doar in comuna Chiajna , la adresa Sos de centura nr. 57, jud Ilfov
    In Giulesti e doar show-room, nu iti pun senzori acolo.
    Vezi ca programul este L-V de la 08 la 17, sambata si duminica inchis.

Leave a comment:

Working...
X