VIZITATOR: '19 Honda Civic 1.6 i-DTEC Confort, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Voi lasa masina la Honda ptr ca asa m-am inteles cu ei. Imi schimba doar bara spate si spoilerul spate, fara a se interveni la caroserie sau haion. Pana la urma busitura nu a fost tare, dar ma mir sincer ca a reusit sa imi dea bara jos doar la un simplu acrosaj.
    baiatul care m-a lovit era angajat la guvern, se grabea tare sa nu intarzie la birou altfel il dadea Citu afara.

Comment

• Intre timp m-au cheamt ptr un update de soft la motorizarea 1.6 idtec. Au instalat noul soft si de atunci am facut aprox 700 km.
      Prima impresie este ca motorul este mai silentios, (mai ales cu motorina OMW premium). Adica s- a diminuat acel tacanit specific dieselului, si nici vibratii nu se mai simt in volan sau pedalier. La drum lung masina este mai silentioasa.
      Partea proasta este ca au luat din puterea motorului. Cred ca motorul primeste mai putin combustibil la aceiasi apasare a acceleratiei, ideea este ca nici zgomot nu mai face ca inainte, dar nici nu accelereaza ca inainte. Acum parca e benzinar, trebuie sa apas pedala mai violent, ca sa simt ca am cuplu. Intre modul de condus normal si ecco aproape ca nu mai este diferenta...iar la mers pe pilot automat, cand maresc viteza din comenzile de pe volan, motorul are nevoie de vreo 7 secunde sa accelereze de la 120 la 130 km/h (adica accelereaza in timpi geologici, desi inainte acceleratia era instantanee).
      ma rog, inainte era mai bine din punct de vedere al dinamicii, acum e mai bine pe partea de confort sonor.

Comment

Working...
      X