BogdanCaloianu: '18 Honda Civic Elegance 1.0T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Si la sedan se aude zgomot de rulare,clar anvelopele au cauciucul mai dur.Uite cum am redus eu din el si s-a imbunatatit si sunetul de la multimedia !

Comment

...

Comment

Originally posted by windir View Post
        ...
        Costuri si loc? Remontarea este ok si fara urme?

Comment

Costuri aprox. 340 ron. (toate usile),locatie=linga garaj in curte .Sunt destule tutoriale pe Youtube si nu este cine stie ce daca ai un pic de indeminare si rabdare !
          Fara urme dupa remontare,nu am rupt niciun clips de la fata de usa (oricum aveam de rezerva ) !

Comment

A, ca timp, 4 ore, pe indelete !

Comment

Update 23000 km.
              Salutare,
              Masina se comporta bine, o data cu venirea anotimpul rece si implicit trecerea la jante pe 16 consul s scazut si incep sa scot consumuri de sub 6 exterior fara mari batai de cap. De ultima data cand am scris masina a primit bara fata noua (o vecina a plecat cu numarul cu tot cu suportul si a dus la schimb pe rca), am rezolvat pe garanție si materialul de pe sezutul scaunului ( cel nou e mai gros acum si nu cred ca se vor mai vedea rezistentele de la incalzire cu trecerea timpului).
              Am hotărât ca masina o voi mai tine pana minim 2025 (vreau valul 2 de electrificare pe piata auto) asa ca masina a primit cateva accesorii honda pt o schimbare de look (capace oglinzi negre, aparatori noroi si eleron sport) - sunt mulțumit de ce a ieșit.
              Urmeaza sa mai rezolv pe garantie un sidemarker ce are apa si consola centrala care are greierii (pare ca a iesit din cleme in zona de langa cotiera).
              Drumuri bune sa aveți.
              Later edit - revin cu poze in alt post, nu pot sa urc nici una (probabil depasesc dimensiunea).
              Poze...https://photos.app.goo.gl/YzQJ1gke7hMsvxAE7
              Last edited by BogdanCaloianu; 29-11-20, 00:54.

Comment

Nu numai tu ai problema cu side markerele. Si la mine a intrat apa si mai am un coleg care il avea plin pe jumatate cu apa si i l-au inlocuit pe garantie.

Comment

Si unul dintre vecinii mei are aceeasi problema (cu cel de pe partea dreapta).
                  Last edited by closchkutza; 05-12-20, 17:08.

Comment

Working...
                  X