XtotheZ: '19 Honda Civic 5D 1.5T Sport Plus M/T, Polished Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • XtotheZ: '19 Honda Civic 5D 1.5T Sport Plus M/T, Polished Silver Metallic

    Buna ziua
    Astazi vreau sa va prezint si eu 'jucaria' mea, Honda Civic 5 D Sport Plus 1.5 M/T
    Multumesc domnului Andrei Beta (Asko) pentru amabilitate si pentru ca mi-a facut un cadou in apropierea zilei mele de nastere (11 martie)
    Masina se prezinta super bine, nu ma asteptam, pe autostrada s-a comportat exemplar si are o tinuta de drum superba !
    O sa revin cu mai multe detalii.
    Va multumesc !
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 23-02-19, 18:57.

  • #2
    Felicitari! Sa o alergi cu placere!

    Comment


    • #3
      Sa o conduci cu placere multi km. si fara de probleme !.

      Comment


      • #4
        Sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Sa te bucuri maxim de ea!!!

          '15 Honda Accord 2.0i M/T Lifestyle, Volcano Grey

          Past: '08 Honda Civic 5D 1.8 M/T Executive, Nighthawk Black

          Comment


          • #6
            Km fara probleme si sa te bucuri de ea maxim. Cred ca ti-am vazut-o parcata azi pe Eminescu, era una identica cu a ta si cu nr. rosii.

            Comment


            • #7
              Salutari,
              Jucaria tocmai a facut 5730 Km si se simte foarte bine, nu am nicio problema.
              Ador sa o conduc, inca nu ii stiu potentialul, nu am trecut de 4000 RPM si parca imi e teama sa o calc pe coada.
              Cu, consumul stau bine in oras cam 8.2 si exterior cam 6.
              Am comandat un capac pentru motor de pe Ali* si o sa il montez in zilele urmatoare si o sa pun poze.
              Am achizitionat o tavita pt portbagaj si se potriveste la fix.
              As dori si eu sa o imbrac in piele, pe cotiera si pe panourile de la usi se fac foarte urat si le sterg cam la 5,6 zile.
              In rest totul bine si frumos inca sunt entuziamat de achizitie.
              Dava aveti sfaturi referitoare la aceasta jucarie va rog sa mi le impartasiti si mie, citesc topicurile cu placere,As dori sa vin si eu la o intalnire unde sa cunosc mai multi pasionati de aceasta jucarie

              Va doresc km multi si fara incidente.
              Va multumesc

              Comment


              • #8
                Sa o conduci cu placere!

                Ai facut peste 5500km si inca nu ai "abuzat" de ea? Altii cred ca abia se abtin sa nu profite putin de ingineria japoneza.
                Chiar daca e motor turbo, poti sa iesi din zona optima de functionare, de dragul sunetului...
                Insa ai grija, creeaza dependenta

                Legat de capac motor, nu se pierde garantia daca pui AM?


                Comment


                • #9
                  La ce caldura e sub capota, mai ales vara, mare minune daca capacul chinezesc n-o sa se deformeze .
                  Cat despre zona optima de functionare, motorului astuia ii plac turele si urca in ture foarte frumos si pe nesimtite. Din punctul meu de verere, zona optima se duce pana spre 6000rpm, functie de ce vrei de la ea, totul este sa aiba toate cele calde.

                  Comment


                  • #10
                    XtotheZ
                    Eu cu parerea mea de nestiutor, nu as pune un capac motor AM, dapoi de pe ali express, nici daca mi-ar da Honda in scris...
                    Daca e o chestie optica (si nu cred ca e alt motiv), cel mai bine si mai sigur ar fi sa il lasi asa.
                    Lasand la o parte calitatea indoielnica si plecand de la premiza ca este la fel de bun ca si unul original, ai vorbit macar cu reprezentanta Honda, ce parere are despre acest lucru?

                    Eu sa fiu Honda, chiar daca ti-ai pune capac motor original, daca il pui tu, acasa, si nu vii la reprezentanta, pentru mine motorul si-a pierdut garantia...

                    Nu te supara, iti recomand doar sa te informezi mult mai bine, inainte sa stai in fata faptului implinit.

                    Comment


                    • #11
                      Da' ce are capacul OEM? S-a stricat, sau s-a pierdut? Ca tot intrebai de sfaturi, uite unul: lasa capacul original.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #12
                        Civic 5d a venit fara capac
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          XtotheZ
                          scuze, nu stiu de ce ma gandeam la capacul de la supape

                          Comment


                          • #14
                            Eu am crezut ca are. Oricum, nu vad rostul, arata bine si asa.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #15
                              Ma poate ajuta cineva..as dori sa achizitionez ceva pentru protectia pragurilor aveti vreo idee ?
                              Va multumesc !

                              Comment

                              Working...
                              X