CLOSCHKUTZA: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 I-VTEC Turbo M/T, Orchid White

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• bobescu25
    replied
    Super, mulțumim !

Leave a comment:

• dantt
    replied
    Mulțumesc,o informație utilă.

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Pentru cine este interesat, exista update la hartile de la Navi (2020). Eu l-am facut astazi.

Leave a comment:

• MPopescu
    replied
    Ma bucur ca voi cu Civic X sunteti mai multi si mult mai uniți pe Hondafan! La mine cu Crv 1.5T e numai o dilutie! Americanii ăștia afurisiti.....! Se le stăpâniți sănătoși! La multi ani!

Leave a comment:

• XtotheZ
    replied
    La multi ani !!!

Leave a comment:

• tester_82
    replied
    La mulți ani!
    Și la mai mulți fani Honda!

Leave a comment:

• DarthMaul40
    replied
    La mulți ani!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Leave a comment:

• BBR91
    replied
    La multi ani!

Leave a comment:

• SebaV
    replied
    Originally posted by closchkutza View Post
    Un an nou asa cum vi-l doriti, sa fim mai buni, mai tolerati si poate un pic mai intelepti! La Multi Ani tuturor!
    La Mulți Ani și toate cele bune în noul an!

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Un an nou asa cum vi-l doriti, sa fim mai buni, mai toleranti si poate un pic mai intelepti! La Multi Ani tuturor!
    Last edited by closchkutza; 01-01-20, 01:39.

Leave a comment:

• arado
    replied
    - dupa terminarea operatiunii si mutarea masinii in locul unde urma sa ramana pana a doua zi am plecat spre casa. 30 minute mai tarziu am revenit (impreuna cu persoana de la receptie) pentru ca uitasem ceva in masina. Nu mica mi-a fost mirarea cand odata intrat in atelier l-am gasit pe unul din angajati stand atarnat ca la bar de eleronul spate, inclusiv cu doza de suc pe eleron (exact ca la bar, era pauza de masa si omu' vorbea la telefon). A trebui sa-l trag efectiv de haina ca sa-l ridic de pe masina, omu' era filipinez sau ceva, vorbea la telefon si nici ca-i pasa de prezenta mea acolo. Evident, am plecat plin de spume si toata multumirea mea ca operatiunea mersese bine s-a dus naibii.
    - a doua zi dimineata ma prezint la prima ora sa iau "odorul" acasa. Il gasesc in curte, cu geamul partial deschis (cum statuse si service, ca sa nu se faca presiune cand e inchisa usa) si cheia inauntru. Oricine se putea urca in masina si sa plece direct, doar apasa un buton si dus era.
    - inspectez rapid masina si ajung in spatele ei. Evident ca nu putea fi de bine...desi spusesem in repetate randuri atat celui de la receptie cat si sefului de la tinichigerie ca nu vreau sa fie spalata, stearsa sau chiar atinsa masina dupa finalizarea operatiunii pentru care era la ei, eleronul spate fusese sters de praf temeinic (se vedea praful adunat pe muchia lui si nici o urma pe partea superioara). Evident, este zgariat de la un cap la altul, pentru cine nu stie, eleronul este gloss-black si se zgarie si daca te uiti mai atent la el, d-apoi daca stergi praful de el cu carpa, maneca sau ce or fi folosit ei. I-am explicat omuletului de la receptie si acesta neintelegand de faptul substratul problemei s-a oferit rapid sa faca ei polish.
    A trebuit sa-i explic din nou ca problema nu e vorba de cine face polish (nu ca s-ar face polish asa, pe genunchi unei suprafete delicate, dar trecem peste amanunte) ci faptul ca nu pot sa am incredere ca vin la ei cu o problema si nu plec cu alta sau ca daca nu-i pazesc n-am facut nimic si pot sa ma astept la orice, chiar daca ii rog in repetate randuri sa nu faca ceva.

In concluzie, nota 9.5 pentru executia operatiei in sine, nota 3 pentru cum au reusit sa predea inapoi o masina pe care doar trebuiau sa o gazduiasca intr-un colt de hala. Media, 6 si'un pic, se incadreaza perfect in mediocritatea care ne defineste ca natie.

Pentru cine intereseaza, factura totala a fost de 3000 Ron (geam + manopera).
    Desi au CNP-uri diferite, e plina tara de acelasi Dorel

Leave a comment:

• iulianm
    replied
    La prima revizie, mecanicul se agatase de tapiseria plafonului in zona trapei ca sa arate nu stiu cui de pe acolo cum statea unul cand conducea si care venise sa reclame probleme cu tapiseria in cauza. Pe bune??
    Cand am fost sa schimb Civicul pe GTI, in showroom vroia sa-mi arate agentul cat de superior e construit GTI-ul si a facut in felul urmator: deschis portiera de la sofer si suit pe ea: "German built quality".
    Eu personal am avut patanii mai mari cu service-urile prin Irlanda si SUA decat in Romania si aveam incredere mai mare in ce faceau mecanicii romani decat mexicanii de pe aici.

Leave a comment:

• closchkutza
    replied
    Exact, daca nu-ti pasa de masina pe multi nu te deranjeaza insa daca esti “pasionat” (sau, vorba sotiei, ai OCD-ul cat casa) e greu rau de tot cu astia. Parca nu au respect absolut de loc fata de bunul altuia. I-am zis celui de la receptie, zic daca am vreo buba ceva si tre’ sa las masina la voi, ce fac, stau cu voi aici toata ziua? La prima revizie, mecanicul se agatase de tapiseria plafonului in zona trapei ca sa arate nu stiu cui de pe acolo cum statea unul cand conducea si care venise sa reclame probleme cu tapiseria in cauza. Pe bune??
    Partea proasta este ca nici nu ai unde sa te duci, nu ma deranjeaza sa platesc oricat insa sa am parte de o atitudine cu adevarat profesionista (sau ceea ce imi inchipui eu a fi atitudine profesionista si care nu bate cu ceea ce vad). Partea buna insa a fost ca schimbarea geamului a fost facuta asa cum as fi facut-o si eu, cu rabdare, metodic.

Leave a comment:

• aalex691
    replied
    Te invidiez felicitari si sa o tina tot asa, fara probleme.
    si eu cand am lasat la Asko masina afara in asteptarea reviziei m am trezit cu doi “Dorei” de la tinichigerie stergand cu mana partea laterala stanga a spoilerului spate sa vada ei daca le-a iesit la culoare o piesa ce abia o vopsisera. Asta in conditiile in care masina mea era plina de praf si noroi, intrucat ma prinsese ploaia pe drum.... trebuie sa fii cu ochii pe ei mereu...

Leave a comment:

• BBR91
    replied
    Trist ca se petrec astfel de lucruri in reprezentantele in care ei au pretentia de la noi sa avem incredere ca sunt profesionisti. Daca te consoleaza cu ceva, asa este peste tot, in multe reprezentante de la toate marcile in Romania.

Leave a comment:

Working...
X