MIRCIONESB: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MIRCIONESB: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

    Salutare la toata lumea. Dupa ce am facut test drive cu mai multe masini am ramas la Honda Civic si datorita unui concurs de imprejurari am gasit o masina la culoarea care am dorit-o asa ca miercuri am facut plata si azi a ajuns la Autoklass in Sibiu iar luni o sa o ridic. Deocamdata sunt la stadiul cand privesc de celalta parte a gardului. Am fost si am vazut-o la dealer si nu ma asteptam sa arate asa de bine in culoarea asta. La inceput mi s-a parut putin cam ciudat spatele dar acum incep sa-mi schimb parerea mai ales datorita combinatiei de albastru metalizat si negru. De abia astept sa o scot la plimbare. Cand am facut drive test cu o berlina cu motorizarea prima chestie care mi-a placut a fost directia. O sa revin cu impresii dupa ce o plimb putin.Click image for larger version

Name:	20180511_131222.jpg
Views:	1
Size:	104.5 KB
ID:	730994Click image for larger version

Name:	20180511_131155.jpg
Views:	1
Size:	99.4 KB
ID:	730993Click image for larger version

Name:	20180511_131313.jpg
Views:	1
Size:	85.8 KB
ID:	730995

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti sanatos!Frumoasa culoarea :-)

        Comment


        • #5
          Multumesc. Trebuie sa ma apuc de studiat manualul de utilizare.

          Comment


          • #6
            Frumoasa foc! Sa o stapanesti cu placere si fara probleme! Cu ce ai mai facut TD ?

            Comment


            • #7
              Megane GT si Peugeot 3008 1.6 si 1.2 benzina. Megane-ul e nervos tare, se manevreaza bine dar e mic inauntru si nu prea imi place interiorul. Peugeot-ul arata foarte bine are un interior foarte misto cu materiale foarte bune dar nu mi-au placut motorizarile si cutia automata cu 6 trepte legata la ele, are o intarziere neplacuta. Am mai mers cu Mazda 3 , 2.0 l benzina 120 CP. Frumoasa masina , materiale bune dar iarasi m-i sa parut motorul cam lipsit de putere, simteam o nesiguranta la drum la depasiri ,daca vrei sa mearga trebuie sa ajungi la 5-6000 de ture si nu am nevoie senzatii din astea la depasiri.
              mircionesb
              Member
              Last edited by mircionesb; 11-05-18, 18:15.

              Comment


              • #8
                Sa o conduci cu placere multi km. fara probleme. Frumoasa culoarea.

                Comment


                • #9
                  Felicitari pentru achizitie!!!
                  Sa o conduci cu placere!!!

                  Comment


                  • #10
                    Ce dimensiuni au jantele pe 17", ma refer la J si la ET? Stiu ca e cam devreme dar incerc sa-mi caut ceva pentru iarna. Solutia cu anvelope mixte nu ma prea incanta.

                    Comment


                    • #11
                      Incearca la Autonet (in broscarie langa fan courier)
                      Au preturi bune la cauciucuri (noi ma refer), comparativ cu sigemo

                      Comment


                      • #12
                        Am pe cineva in Germania si pot sa iau de acolo si jante si anvelope la pret mai bun ca la Sigemo dar trebuie sa stiu ce sa cer. Daca nu aflu o sa demontez o roata de pe masina sa vad ce J are si ce ET.

                        Comment


                        • #13
                          Daca nu ma insala memoria sunt: 17x7/2j ET50
                          Dar mai bine verifica sa nu fie informatia eronata

                          Comment


                          • #14
                            A venit tavita pentru portbagaj, e super ok, se potriveste la fix. Dupa primii 700 km ce pot sa spun decat ca sunt foarte multumit de alegerea facuta si ma felicit ca nu am luat Megane GT. Singurele doua chestii care nu imi plac sunt materialul textil de pe usi si de pe cotiera care mi se pare chiar ieftin rau si pare ca se pateaza imediat si deasemenea mi s-a parut ca au aparut greierasi la trapa. In rest sunt foarte multumit de masina, pozitie la volan confortabila, stabilitate buna pe drum, toate optiunile posibile, rezerva suficienta de putere si nu in ultimul rand masina arata bine mai ales in culoarea asta albastra. Sincer fata imi place mult dar spatele e putin cam SF dar acum ca e in curtea mea si avand de-a face cu el zilnic parca imi schimb parerea. Imi place stilul de design al japonezilor mai ales fiindca au o tusa aparte si masina nu prea seamana cu altele asa cum se intampla la multe firme la care masinile par o amestecatura de design der la mai multi producatori.

                            Comment


                            • #15
                              O fotografie cu tava din portbagaj nu pui?Sa ma lamuresc cum vine la tine.De unde ai cumparat-o?Multumesc.

                              Comment

                              Working...
                              X