dantt: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dragos View Post
    Salut,
    Am si eu cateva intrebari legat de echiparea Sport Plus.
    Trapa din sticla e fixa sau se deschide?
    Daca circuli cu ea deschisa apar zgomote sau greierasi de pe la chedrele ei?
    Cand treci amortizoarele pe sport e diferenta mare la confort?
    Merci
    Salut.
    Trapa este mobila, iar legat de amortizoare, eu am mers in test drive cu un Civic cu o astfel de optiune in ambele moduri si diferenta este sesizabila, atat ca plus dpdv al dinamicii (cat poate influenta, nefiind la pachet cu tot ceea ar presupune un "mod sport"), cat si reducerea gradului de confort dar la un nivel rezonabil. Confort in modul sport la noul Civic = standard la fostul tau Civic

    Comment


    • Salut,
      merci de info.
      Ceva greierasi din zona trapei am vazut ca este destul de mare?
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • Cu placere Dragos,sa stii ca inca nu sunt greierasi.E destul de mare trapa,asa e,insa nu e decat suprafata vitrata exterioara mare,in interior e ca una normala.Asadar nu poti spune ca e trapa panoramica.

        Comment


        • Dantt, multumesc pentru pontul cu tratamentul ceramic, am trecut si eu pe la OvidiuH astazi si rezultatele sunt foarte bune.
          Daca nu vedeam la tine pe pagina, n-as fi cautat niciodata asa ceva.

          Comment


          • Cu multa placere.E prima oara cand am facut si eu la o masina si rezultatul e unul foarte bun,cum ai remarcat si tu.In toamna,sper sa am timp,as mai face inca un tratament asemanator,pana la intrarea in iarna.

            Comment


            • Salut. Cand ai facut tratamentul ceramic, s-a aplicat solutie si pe radarul din bara fata? Ai avut ceva probleme cu ACC-ul?

              Comment


              • Salut,nu nu a dat si pe radarul din bara.Mi se pare aiurea sa dea,din moment ce scrie clar pe el sa nu se vopseasca.

                Comment


                • Originally posted by dantt View Post
                  Salut,nu nu a dat si pe radarul din bara.Mi se pare aiurea sa dea,din moment ce scrie clar pe el sa nu se vopseasca.
                  Merci de info. Urmeaza sa ii fac si eram curios daca se aplica si acolo.

                  Comment


                  • Vopsitul e una, tratamentul ceramic alta, dpmdv. Eu aș da liniștit, mai ales că ajută să-l păstreze curat mai multă vreme, și e perfect transparent.
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • Nu e vorba de transparenta. In spatele panoului aluia este un radar care e reglat sa treaca doar prin panoul ala si nimic in plus. Eu cred ca risca sa-i scada sensibilitatea daca aplica orice pe zona aia.

                      Comment


                      • Salutare,ma tot tin sa postez de ceva vreme dar tot n-am timp.Aveti idee ce sunt astea?Au venit cu masina si sunt de cauciuc,4 la numar.Multumesc.Click image for larger version

Name:	E147FCEF-80A1-49CF-AC68-B0036330E009.jpg
Views:	1
Size:	69.0 KB
ID:	726343

                        Comment


                        • Originally posted by DarthMaul40 View Post
                          Nu e vorba de transparenta. In spatele panoului aluia este un radar care e reglat sa treaca doar prin panoul ala si nimic in plus. Eu cred ca risca sa-i scada sensibilitatea daca aplica orice pe zona aia.
                          E vorba de cativa microni, ma indoiesc ca este atat de sensibil. Altfel la orice gram de mizerie ar baga eroare.

                          Originally posted by dantt View Post
                          Salutare,ma tot tin sa postez de ceva vreme dar tot n-am timp.Aveti idee ce sunt astea?Au venit cu masina si sunt de cauciuc,4 la numar.Multumesc.[ATTACH=CONFIG]56492[/ATTACH]
                          Or fi ceva dopuri de la usi poate?
                          BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                          Comment


                          • Posibil,dar nu stiu unde ar putea veni...

                            Comment


                            • Click image for larger version

Name:	A143D515-D80B-412A-AFE3-6C935EBE4A78.jpg
Views:	1
Size:	85.7 KB
ID:	726344Click image for larger version

Name:	D7788562-49A5-490F-BC58-808C9707D6C4.jpg
Views:	1
Size:	43.7 KB
ID:	726345Click image for larger version

Name:	A77E7B05-FCDC-40B4-9924-36732C3E7DA8.jpg
Views:	1
Size:	45.7 KB
ID:	726346

                              Comment


                              • Sunt dopuri care se monteaza sub masina (pe diverse traverse, sau pe podea). De regula se scot pentru a fi introdusa ceara sau alte solutii de protectie anti-coroziva, dupa care se monteaza la loc.

                                Comment

                                Working...
                                X