dantt: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dantt: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

    Salutare tuturor,

    Din capul locului trebuie sa spun ca incep acest jurnal de bord pe care-l voi face cat se poate de obiectiv si nu-l voi continua decat in acest sens,nefiind neaparat un fan inrait al marcii.Cu asta sper sa nu ofensez pe nimeni in viitor.Asadar,de vineri sunt,mai exact sotia e,posesorul Civicului din titlu.O masina pe care o asteptam de vreo 4 luni.Am optat pentru masina asta fiindca ei(posesoarei) i-a placut de la primul contact.Acum sincer,am afirmat si cu alte ocazii,mie nu mi-a placut deloc initial,acum insa pot spune ca incep sa ma mai obisnuiesc cu aspectul ei.N-am condus-o decat 100 km de cand am luat-o,majoritatea pe autostrada.Un lucru chiar imi displace si acela e sistemul multimedia.Mi se pare ca e greoi de manevrat,iar Apple Car Play nu functioneaza,desi folosesc cablul original.Am incercat cu I-Phone 5S si I-phone 6,care nu sunt upgradate la ultima versiune de IOS.Stiti cumva de ce nu merge functia asta?De asemenea,cred ca am stat vreo jumatate de ora sa vad cum se regleaza Bass-ul Fader etc fara succes.Pare sa n-aiba functiile astea,desi mi se pare stupid,cred ca trebuie sa scotocesc mai bine prin meniurile alea.Una peste alta imi place masina foarte mult,trecand peste aspectul exterior,comparata cu oricare alt model concurent.Imi place ca e spatioasa la 1,91 ai mei n-am senzatia de claustrofobie,pozitia confortabila la volan si modul in care se conduce-bestial.Revin zilele urmatoare cu fotografii,desi stiti cu totii cum arata.

  • #2
    Sa o conduceti cu placere!

    Astept cu interes review-urile cat mai obiective

    Comment


    • #3
      Multumim,imi dau toata stradania.

      Comment


      • #4
        Sa o stapaniti sanatos !

        Cu infotainment, ca sa reglezi bass/treble trebuie sa fii pe radio. Daca esti pe CarPlay sau alta sursa de muzica, nu merge. (daca tin bine minte)

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos!
          Ma abonez si eu la acest topic, pentru ca ma intereseaza sa achizitionez si eu una identica in 1-2 ani.
          Sa postezi si cele "rele", ca pe cele "bune" le-am citit peste tot.

          Comment


          • #6
            Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de masinuta fara incidente!

            Comment


            • #7
              Multumim tuturor.Pai si cele rele va asigur ca le postez.Astea daca si cand or sa fie.iulian,daca e asa cum soui,mi se pare o mare tampenie sa fiu doar pe radio sa pot regla bass-ul.

              Comment


              • #8
                Nu stiu daca e acelasi meniu: https://www.youtube.com/watch?v=-F1ENPEtgMw

                Comment


                • #9
                  Sa aveti noroc de ea. Culoarea mea preferata.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Multumim mult.Apropo de sistemul multimedia,o sa ma uit in cartea tehnica sa vad ce si cum.Chestia e ca apple car play ar trebui sa functioneze plug&play,nu?

                    Comment


                    • #11
                      S-a mai discutat despre CarPlay. Nu e disponibil oficial in Romania, desi pe unele marci merge.

                      Comment


                      • #12
                        Sa o folositi cu placere si fara probleme! In spatele tau cum se sta?Intreb caci suntem cam pe acelasi gabarit ....

                        Comment


                        • #13
                          N-am urcat in spate,insa din ce-mi aduc aminte de la masina de drive-test,daca stau drept,lovesc pavilionul cu capul.Loc la picioare am fara probleme.Oricum in spate stau copii,astfel ca am luat-o in cunostinta de cauza cu problema asta.Multumesc de urari!

                          Comment


                          • #14
                            Felicitari! S-o alergati sanatosi multi km fara probleme! Vrem poze!

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc.Poze o sa fac in zilele urmatoare cand imi gasesc putin timp.

                              Comment

                              Working...
                              X